anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kup do 13.00 dostawa jutro

maximpreza
#11 Animator#

Cześć .

Dziś dostałem negatywa , bo Klient widział na pierwszej stronie "kup do 13.00 - wysyłka dziś , dostawa jutro".

Ustawione mam wysyłki dziś :

Zakupy zrobione do godziny 13.00 to inpost , poczta , dhl.

Zakupy zrobione do godziny 10.00 to onebox i orlen

Klient sugeruje się opisem pierwszym ,że zakupy do 13.00 - dostawa jutro.

Udało mi się dogadać z Klientem i usunął negatywa , ale większość Klientów sugeruje się ostatnią godziną ustawioną w wysyłkach. 

Czy jest możliwość bardziej precyzyjniej informować Klientów  o godzinach wysyłki ?

 

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70

maximpreza
#11 Animator#

Zróbcie jakiś porządek z tym Orlenem , bo to jakaś kpina . Ustalcie z nimi (a nie zwalajcie na nas te negocjacje) żeby przyjeżdżali po paczki później niż godzina 9 rano !!!!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

bo widocznie ze statystyk wynika, że jak dostarczycie po godz 10 to zdarza im się dotrzec do odbiorcy na czas

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Statystyki Klientów nie obchodzą , oni widzą ,że paczka będzie jutro , a tu klops!!!!

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

no tak. Ale dlatego oni to widzą. Więc tzreba opozniac wysylki do max dopuszczalnego czasu aby algorytm się przestawił na niekorzytsniejszy

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza w tej ofercie jest informacja, że podczas tworzenia oferty zadeklarowałeś, że wyślesz towar w ciągu 24h. Przewidywany czas dostawy bierze pod uwagę Twoją deklarację oraz historyczne dane na temat Twoich dostaw, zgodnie z tym jeśli nadasz przesyłkę w ciągu 24h od zakupu to w poniedziałek powinna już dotrzeć do kupującego. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika Czy deklaracja wysyłki w ciągu 24 godzin nie oznacza czasem rozpoczęcie biegu tego terminu od północy dnia następującego po dniu w którym zamówienie zostało złożone?

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Nadaję paczkę w punkcie Orlen o godzinie 10.15 , a kurier obiera ją w kolejnym dniu o 9 rano , Algorytm liczy ,że paczka powinna być już w dostawie. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@komis-bell 24h oznacza, że towar zostanie nadany najpóźniej następnego dnia roboczego do godziny 23:59. Z tym, że jako nadanie bierzemy pod uwagę faktyczne przekazanie przesyłki przewoźnikowi. Wszystko się zgadza, w czwartek przy ustawieniu 24h przesyłka w piątek jest odbierana i teoretycznie w poniedziałek doręczana (REORETYCZNIE). 


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell jeśli sprzedający deklaruje w ofercie wysyłkę natychmiastową lub wysyłkę w ciągu 24 godzin, liczymy czas na jej nadanie do 23:59:59 tego samego dnia pod warunkiem, że ustawi godzinę szybkiej wysyłki. Jeśli nie ustawi godziny szybkiej wysyłki, ma 24 godziny na nadanie paczki czyli do 23:59:59 następnego dnia roboczego.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Zrozumcie że taka nie jest rzeczywistość. Nie jest tak, że albo pakujemy natychmiast albo w 24 godziny. Pozwólcie wpisać Czas wysyłki zgodnie z rzeczywistością np. godzinę lub dwie na pakowanie i wtedy będzie to działać jak w realu. Nie trzeba będzie przewidywać, co generuje liczne błędy.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

I te  historyczne dane wszystko psują , wcześniej kurier Orlen przyjeżdżał później , dlatego wszystko się zgadzało. Teraz przyjeżdża o 9 rano i cały misterny plan poszedł w pissssdu. 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Dlaczego te czasy wysyłek deklarowane są tak niedokładne? Gdybyśmy wstawiali Czas Wysyłki dokładny co do minuty, to znając godziny graniczne system by dokładnie widział, czy paczka wyjdzie dziś i czy będzie dostarczona jutro. Proste i logiczne. Ale niestety Allegro wymyśliło dokładność pola 24 godziny, czyli żadna. Jeśli w rzeczywistości jest to godzina lub dwie tym gorzej dla rzeczywistości. Czemu uważacie że systemu nie warto robić zgodnie z praktyką handlu?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@nikl system jest zgodny z logiką, na allegro mam deklarację nadania przesyłki: 
- natychmiast - czyli zakup -> natychmiast przekazanie przewoźnikowi 
- 24h -> zakup + 24h na wysyłkę (ogólnie system zlicza za prawidłowo nadane przesyłki nadane tego samego dnia bądź dnia następnego do 23:59. 

Dodatkowo mamy deklarację nadania tego samego dnia do godziny granicznej (dla każdego przewoźnika z osobna) - co tu zmieniać? Co najwyżej sposób prezentacji czasu dostawy klientowi ale ja osobiście nie mam dobrego pomysłu jak to zrobić aby było dobrze. 

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Zgadzam się , tylko ten algorytm wszystko psuje , bo sugeruje historyczne godziny wysyłki. Zmienił nam się kurier i przyjeżdża po paczki o 9 rano , a system sugeruje dostawę w następnym dniu ( wcześniej przyjeżdżał później i wszystko się zgadzało) .Teraz  paczka leży w punkcie nadawczym ponad dzień i tu jest cały pies pogrzebany.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Natychmiast to jest bez sensu, bo nie spakujesz i nie teleportujesz kuriera natychmiast pod drzwi. To musi być do ustawienia np. 20 minut - tyle potrzeba na spakowanie i wezwanie transportu. Albo 3 godziny gdy jakąś personalizację robisz. Tak jest w realu. A Allegro to istny Matrix. Nic tu się nie zgadza z rzeczywistością.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@nikl każdy kto sobie ustawia natychmiast zgadza się na teleportowanie przesyłki w dowolnej chwili przewoźnikowi, to jest opcja przeznaczona dla przesyłek elektronicznych a nie typowej sprzedaży. 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Zgadza się, ale ja mam przykładowo gotowe struny, które pakuję w 20 minut od zamówienia, paczkomat mam u siebie w budynku, a parametr Czas Wysyłki muszę ustawić albo natychmiast, albo 24 godziny. Gdzie tu sens i logika? Dlaczego musimy działać niezgodnie z rzeczywistością? To właśnie generuje masę problemów.

Gdyby Czas Wysyłki był dokładny, to zbędne byłby by te skomplikowane tabele wysyłek tego samego dnia, które zupełnie nie uwzględniają faktu, że pewne przedmioty pakujemy szybko w 20 minut, a inne kilka godzin, bo trzeba je przygotować, wyregulować lub personalizować. Tak samo jest z nimi problem, bo godziny graniczne zmieniają się. Co kilka dni pół dnia straconego na sprawdzanie wielu przewoźników i aktualizowanie tabel. To jest chore. Od tego mamy komputery i programy, żeby żmudne zadania robiły za nas. A tu program nam utrudnia pracę, dezinformuje i bruździ.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@nikl nie możesz ustawiać czasu wysyłki NATYCHMIAST dla przedmiotów wysyłanych kurierem ponieważ nigdy ich nie nadajesz natychmiast !!! 

W przypadku przedmiotów dla których potrzebujesz więcej czasu na "zapakowanie" nawet jeżeli masz towar na stanie powinieneś ustawić czas nadania 2-3dni. Ewentualnie, można rozbić towar na kilka kont i wtedy ustawić inną godzinę graniczną, no bo raczej trudno aby allegro wprowadziło deklarowaną godzinę nadania tego samego dnia dla każdej oferty osobno. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Ale włożysz do paczkomatu od razu a kurier wyjmie nazajutrz. I już na jutro nie dojdzie 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

System zna godzinę graniczną. Wie że na ten moment wszystko co włożę w mój paczkomat do 16:00 będzie wyjęte. A zatem poinformuje na aukcjach bardzo precyzyjnie, że jeśli ustawię czas wysyłki 30 minut, to wszystko co ludzie zamówią do 15:30 dojdzie następnego dnia. Bardzo logiczne i precyzyjne. Jeden towar mogę pakować 30 minut, a inny rodzaj produktu 3 godziny i w obu przypadkach wszystko będzie się wyświetlać prawidłowo.

Pomijam błędy kuriera, ale nawet w takim przypadku sytuacja jest czysta i Allegro może jakość rozliczyć z tego co zadeklarowałem, a nawet automatycznie informować Kupujących o opóźnieniu z winy kuriera. Wszystko czytelne i proste a nie jakieś durne przewidywania przez sztuczną bezinteligencję.

Trzeba tylko wprowadzić dokładne Czasy wysyłek co do minuty. Allegro powinno to umożliwić i zlikwidować te nieudane projektowo tabele wysyłki tego samego dnia. To jakiś obłęd projektowy!

oznacz moderatorów