anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie powielonych ofert na różnych kontach

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

Mamy 6 różnych sklepów w różnych miastach, każdy sklep ma swoje konto na Allegro i wystawia dostępne u siebie produkty ze stanem nowy i wysyła je z danego miasta jak również mamy możliwość odbioru osobistego na każdym koncie. Jesteśmy jedną firmą z 6 oddziałami zarejestrowanymi pod jeden NIP. Otrzymaliśmy e-maile o zakończeniu aukcji ponieważ nasza oferta była powielona więcej niż dwa razy. W naszym przypadku, a więc przy wystawianiu podręczników szkolnych- produkty są identyczne, mimo że mamy różne ceny.

Zapis z regulaminu jest nam znany.

Weryfikując czy doszło do powielenia ofert bierzemy jednocześnie pod uwagę:

  • produkt, z którym oferta jest połączona,
  • parametry (w tym kod EAN),
  • miniaturki.

Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Jakie dokładnie parametry wpływają na rozróżnianie ofert? Czy parametry opcjonalne np. wysokość, szerokość produktu czy numer wydania również są brane pod uwagę?

Proszę o odpowiedź:  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolibra2011 Cześć. 🙂 To zależy, jakie parametry są w danym produkcie identyfikujące. Możesz spróbować zmienić kod producenta i miniaturki. Skonsultuję jeszcze Twoją sprawę z odpowiednim zespołem i dam znać, czy istnieje inny sposób. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

Wystawiamy podręczniki w kategorii podręczniki szkolne. Czy zdjęcia podręcznika na innym tle wystarczy aby oferty przestały być uznawane za powielone? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolibra2011 Tak, miniatura różnicuje oferty. Inne tło na zdjęciu podręcznika rozróżni oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację, jeszcze poproszę o odpowiedź na wcześniejsze pytania.

Jakie dokładnie parametry wpływają na rozróżnianie ofert?  Czy parametry opcjonalne np. wysokość, szerokość produktu czy numer wydania również są brane pod uwagę?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolibra2011 Napisałam Ci już we wcześniejszej wiadomości, że muszę tę kwestię skonsultować. Kiedy dostanę odpowiedź, to dam Ci znać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

W takim razie czekam na wiadomość 

oznacz moderatorów

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

Czy w przypadku miniaturki są brane pod uwagę wymiary, rozdzielczość czy wielkość? 

Proszę o odpowiedź  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolibra2011 Tak, brane są pod uwagę wymiary, rozdzielczość i wielkość.

Konsultowałam Twój przypadek z odpowiednim zespołem, ale nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Nie ingerujemy w Twój model biznesowy i logistyczny. Dla kupującego to dalej te same podręczniki, te same oferty i duplikaty tych samych produktów. Kategoria Podręczniki ma parametry identyfikujące stricte związane ze sprzedawanym produktem, a nie lokalizacją wysyłki np. ISBN, tytuł, autor itd.

Na tym muszę skończyć swoją wypowiedź, ponieważ oczywiste jest to, że nie mogę podpowiadać Ci, jak obejść nasz system.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GWDAfishing
#8 Zapaleniec#

Tak dla pewności zapytam. Jeżeli chodzi o miniaturkę oferty to w moim przypadku może być na przykład kołowrotek. To czy dozwolone jest wystawienie tego SAMEGO zdjęcia na pięciu różnych kontach (regulaminowo na dwóch może być to samo, ale zostają pozostałe 3), ale pod warunkiem zmiany rozdzielczości tego zdjęcia na reszcie kont?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GWDAfishing Nie, takie działanie jest niedozwolone. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kolibra2011
#7 Wielbiciel#

Proszę o doprecyzowanie, u Was na stronie są powyższe informacje:

Jak powinno wyglądać tło miniatur?

Przedmioty na zdjęciach powinny być prezentowane na białym tle.

Więc nadal w naszym przypadku tło będzie jednakowe skoro musi być białe.

oznacz moderatorów

DOLE2
#8 Zapaleniec#

@kolibra2011  edytujesz zdjęcie w podstawowym programie do zdjęć. Rozjaśnienie lub przyciemnienie o parę punktów nie zmieni białego tła, a zdjęcia są już różne.
Podobnie możesz zmienić rozmiar zdjęcia o kilka pikseli i każde zapisane zdjęcie jest inne.

oznacz moderatorów

GWDAfishing
#8 Zapaleniec#

Czyli zrobiłeś tak jak piszesz i bot nie usuwa ofert z różnych kont? Interesuję się tematem bo mając 5 kont jak na razie zostały mi tylko dwa, które regulaminowo mogą być takie same. Teraz mam do przemielenia prawie 7 tysięcy ofert i to niestety zabiera czas i chęci, a dwa jest mniejszy obrót.

oznacz moderatorów

www_Vera-Shop_pl
#2 Obserwator#

Kolejny chory pomysł który przysparza setek godzin pracy a nie ma wiekszego sensu.

Czy chodzi o to zeby ktos kto ma 2 konta obciął sprzedaz o polowe i zwolnił połowe pracownikow i płacił o polowe mniejsze faktury ?

Pytanie podstawowe czy faktycznie regulamin dopuszcza dwa konta z "tymi samymi" ofertami ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@www_Vera-Shop_pl Tak, dopuszcza, ale mogą być 2 dwie takie same oferty w obrębie danej podkategorii, wystawione z kont na tym samym NIPie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów