anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący chce zareklamować sprzęt mimo braku gwarancji - Allegro

ClothesOnline
#7 Wielbiciel#

Pytanie do sprzedawców allegro:
Sprzedałem laptopa ok. 15 letniego za 60zł
Kategoria była: używany, ale w opisie było:

-Podczas godzinnego użytkowania laptop pracował stabilnie.
-Nie testowałem go szczegółowo, ale wydaje się być OK. Idealny sprzęt do słuchania muzyki / do garażu lub warsztatu.
-Z racji wieku brak jakiejkolwiek gwarancji
Dodałem nawet zdjęcie dysku HD tune był bez bad sektorów i smart czysty.

Kupujący twierdzi: że dysk nie działa i bateria bios jest padnięta (nie zwróciłem nawet uwagi, dlatego napisałem że nie testowany szczegółowo.
- mimo dwóch zapisów powyżej (brak gwarancji i brak testu) zaproponowałem mu 20zl rekompensaty 1/3 wartości a typek wyjechał z żądaniem 45zł rekompensaty..
Czy mam jakikolwiek obowiązek coś mu dawać jak zamieściłem taki opis?
#pytanie #pytaniedoeksperta #allegro #**piiip** #laptopy #zakupy

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@ClothesOnline Widać, że celowo nie testowałeś laptopa dłużej i szczegółowo. Kupujący nie musi korzystać z żadnych gwarancji, które nie są obowiązkowe. Może skorzystać z rękojmi, zgodnie z którą odpowiadasz za wady przez 2 lata. To nie jest tak, że coś sobie sprzedasz na Allegro i później nic Cię nie interesuje. Podejrzewam, że w opisie aukcji rękojmi nie wyłączyłeś.

Ponadto nie wypada kupującego nazywać typkiem.

Teraz musisz reklamację rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić. Do rozpatrzenia reklamacji możesz żądać odesłania towaru, ale możesz ją rozpatrzyć bez odsyłania. Jeżeli reklamację uznasz, powinieneś spełnić żądania kupującego. Wysyłki reklamacyjne na Twój koszt. Jeżeli reklamację odrzucisz, a kupujący jest pewien swego, może otworzyć Dyskusję i poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji. Może też wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Jeżeli rekompensatę otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów, może też (nie musi) zablokować Ci konto. Wiele będzie zależało od przebiegu Dyskusji.

oznacz moderatorów

ClothesOnline
#7 Wielbiciel#

Jak sprzedaje się 20 letni samochód w niskiej kwocie to nie jest to możliwe, że będzie perełką.

ja sprzedawałem stary sprzęt, którego nie miałem ochoty testować tym bardziej czasu, dlatego napisałem to w opisie i co w tym dziwnego?

Po pierwsze bateryjka. Należy pamiętać o stopniu naturalnego zużywania się danego towaru — takie zużycie nie jest rozumiane jako wada i nie będzie podstawą rękojmi. Bateryjki się zużywają 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ClothesOnline jeśli rzeczywiście mu dysk nie działa to nic dziwnego, że reklamuje. W końcu podczas godzinnego użytkowania działał i nawet, jak piszesz, nie miał badów. Niech odeśle sprzęt i sprawdzisz czy rzeczywiście nie działa.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Sprzedawałeś jako osoba prywatna? Nie wylaczyles rokojmi?

Nie musi byc gwarancji aby można było składać reklamację. 

 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Niech Ci odeśle ten laptop w celu oględzin i sprawa sama się rozwiąże.

oznacz moderatorów