anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący ma konto zawieszone, ale wygrał licytację

MAMY ROZWIĄZANIE!
leszek_b22
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, w dniu 01.11.2022 kończyła się licytacja przedmiotu wystawionego przeze mnie (osoba prywatna, nie firma) na Allegro. Przedmiot został wylicytowany za wysoką kwotę. To od razu było dla mnie podejrzane, że ktoś tyle chce zapłacić za ten przedmiot. Sprawdziłem godzinę później dane tego kupującego. Okazuje się, że ma konto zawieszone. Jakim cudem wygrał licytację? No i wiem, że nie zapłaci, że to jakiś psychol, któremu sprawia radość licytowanie. Napisałem do niego dwa maile, które pozostały bez odpowiedzi. W regulaminie Allegro znalazłem informację, że muszę czekać 30 dni na wpłatę od kupującego. Czy to nie przesada???
Co powinienem zrobić - chcę przedmiot sprzedać, a nie czekać 30 dni na ewentualną wpłatę.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@leszek_b22 Cześć. Konto użytkownika zostało zablokowane za nieopłacone zamówienia już po wygranej przez niego licytacji. Możesz wyznaczyć mu termin na zrealizowanie płatności i po upłynięciu tego czasu wystawić produkt ponownie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
leszek_b22
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Tak zrobię.

Dziwi mnie ten termin 30 dni na wpłatę za wygraną licytację. Czy to ma dzisiaj sens. Może to było dobre 20 lat temu gdy powstawało Allegro i płatności się robiło przez przelewy na poczcie. Wydaje mi się, że te 30 dni powinno ulec skróceniu do 7 dni - tak jak jest w przypadku normalnego zakupu przez "kup teraz".

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@leszek_b22 Tak, termin 30 dni w przypadku licytacji to jest jakiś absurd.
Na szczęście regulamin allegro pozwala skrócić ten okres - musisz tylko w treści oferty napisać, że po zakończeniu licytacji czekasz na wpłatę X dni.

oznacz moderatorów
leszek_b22
#8 Zapaleniec#

O - dziękuję za informację. Nie wiedziałem, że jest taka opcja w regulaminie. Regulamin Allegro to pewnie księga większa od Biblii :))). Co prawda prościej by było zrobić z 30 dni 7 dni. No, ale to by znów wymagało zmiany regulaminu :))).

Bardzo dziękuję wszystkim osobom za DOBRE rady i podpowiedzi. Nie spodziewałem się tak błyskawicznej pomocy. Jestem na Allegro od 18 lat :). I nigdy nie korzystałem z Allegro-Gadane.

oznacz moderatorów
jarek919
#9 Pomysłodawca#

Totalna bzdura 30 dni i zabawa w chowanego . Ktos nie placi a sprzedajacy moze wystawiac ponownie aukcje?                                                                                                                                              Pomawiacie ludzi o rzeczy  ktorych nie robi się gdy kupujacy sam proponuje platnosc Payu za przedmiot ( np 1000 zl ) a resztę ( 500 zl ) na konto .                                                                                  Sprzedajacy nie zgadza się ponieważ takie propozycje bywają oszustwem .                                      Podawanie numeru telefonu i adresu email jest wymagane przez kurierów do zamowienia kuriera po odbior paczki .                                                                                                                             ''

Dzień dobry,

informujemy, że zawiesiliśmy Twoje konto, ponieważ otrzymaliśmy sygnały, że używasz formularza kontaktowego, adresów e-mail lub numerów telefonów uzyskanych poprzez Allegro do przesyłania niechcianych informacji. Prosimy pamiętać, że w Allegro nie jest dozwolone przesyłanie tzw. spamu. Dotyczy to w szczególności wiadomości niezwiązanych z realizowanymi przez Allegro transakcjami.''

oznacz moderatorów