anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie czyta opisu

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Czy tylko ja mam wrażenie że kupujący nie czytają opisów aukcji?

Sprzedaję różne rzeczy. Nowe, używane, nowe uszkodzone lub niekompletne itp.

Ostatnio osoby które coś kupiły jako nowe uszkodzone  lub niekompletne nagminnie robią zwroty. Powód zwrotu: coś tam uszkodzone albo czegoś tam nie ma.  Czy tak ciężko przeczytać opis aukcji?. Już w pierwszych zdaniach opisu jest że produkt niekompletny albo uszkodzony.  Allegro nie powinno pozwolić na takie zwroty. W końcu to oni płacą za zwroty.

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

LEW433
#21 Demiurg#

Większość kupuje oczyma i załóżmy pierwsze zdjęcie>cudo cacko i nic nie widać i co ??? kupuje, ale nie patrzy dalej nie czyta i przychodzi towar ....całkiem inny. Nie piszę że tak zawsze jest ale często. Druga grupa, czyta i sądzi że to jakaś błahostka i kupuje ale w rzeczywistości> zakup rozczarowuje, i co >robi zwrot. Sprzedaż rzeczy nie nowych to dla mnie stres i loteria, więc ich nie sprzedaje, Ty sprzedajesz więc musisz się liczyć z takim ryzykiem.😁

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

W opisie zawsze zaznaczam które zdjęcia są realne. Każde ewentualne uszkodzenie jest widoczne na zdjęciach. Ostatnio miałem zwroty bo kupującemu nie chciało się przeczytać instrukcji montażu. Odesłał towar z opisem produkt uszkodzony. Normalnie ręce opadają.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Ja kiedyś pokochałem zarówno sprzedaź jak i kupowanie rzeczy UŻyWANYCH  !! Choć wychowany byłem ...we wrogości do nich ...może taki przekorny jestem 😏

A według mnie w dzisiejszych TRAGICZNYCH czasach, różnicy OGÓLNIE nie ma ...większość tego co się produkuje to taki szajs i jednorazówki typu " patrz nie tykaj mnie, bo jak mnie tkniesz, rozwalę się 😥☹️" ...że kupując nowe człowiek bardziej się boi niż używanego !

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@YACCON nie czytają? Ja mam wrażenie że powoli zatracają taką umiejętność. Druga rzecz prosta jako firma masz w opisie towar uszkodzony i dostajesz zwrot z powodem towar uszkodzony to to jest reklamacja nie zwrot mozesz po 14dniach odeslac z tekstem towar zgodny z opisem reklamacja odrzucona dostaniesz negatyw ale kupujacy dostanie wala, jako prywatny sprzedawca wcale bys nie musial sie negatywem przejmowac bo co cie obchodzi ze ktos nie ma czasu czytac opisow aukcji byl tu na forum taki kwiatek co stwierdzil tak kuriozalna teze odrzucasz reklamacje i won na drzewo o ap plakac do allegro na zebry bo masz zadek kryty 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie, to nie jest Twoje wrażenie. To jest fakt.

Kupujący czyta tytuł aukcji i patrzy na zdjęcie - możliwe, że w aplikacji mobilnej wyświetla się zdjęcie z katalogu. Dodatkowo kupujący mają profity za korzystanie z aplikacji mobilnych, a komu chce się czytać cały opis na ekranie telefonu?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wielu czyta opis dopiero po zakupie a są i tacy co czytają dopiero jak otrzymają towar ,czego skutkami są rezygnacje ,reklamacje i subiektywna ocena.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YACCON Widocznie trafiasz na takich co skończyli cztery klasy i piąty korytarz > i do tego mieli do szkoły pod górkę > samo życie.

Kto z głupotą nie może się rozstać, nigdy się z mądrością nie spotka.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro tak postrzegacie kupujących a tylko sprzedajacy są wykształceni i mądrzy to jest tu was tak wielu>sobie sprzedawajcie i nie będziecie mieli żadnych problemów czy to z dyskusją zwrotami itd.😛

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 ty za to postrzegasz normalnie najpierw taki nie czyta i nie wie co kupuje a potem taki drugi podsuwa mu pomysł wyskakiwania z mordą w dyskusjach z roszczeniami że go sprzedawca chce oszukać no bo jak to w opisie było że uszkodzone w tej cenie to miało być dobre bo mnie się należy najlepiej za darmo

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Może spróbuj bardziej uwidocznić informację o uszkodzeniu lub niekompletności.

Na przykład opis z oferty https://allegro.pl/oferta/wieszak-stojacy-king-home-13260205683 zmień na taki:

brak_podstawy.JPG

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

to nic nie da, skoro oni nie czytają. patrzą na zdjęcie i heja.

choćbyś wpisał swój pin do karty bankomatowej - nic ci nie grozi, bo oni go nie zobaczą

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Teraz dopiero doczytałem że:

Powód zwrotu (reklamacja): brakujący element (Brakuje podstawy na której powinien wieszak stać. Do tego jest rdza na rurce.)

Dotyczy aukcji https://allegro.pl/oferta/wieszak-stojacy-haku-bialy-13545305357

Co w takim przypadku zrobić?

Rdza? Chyba że chodzi o tą plamkę  wewnątrz  rurki. Ostatnie zdjęcie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odrzucic reklamacje stan realny jak na zdjeciach wiec jak plamke widac to brak podstaw do uznania a pisze wolem brak podstawy

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Fajnie by było gdyby Moderator się wypowiedział 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

jakby chciał to by się już wypowiedział. Musiałby pewnie stanąc po stronie sprzedającego. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YACCON @az1rael Problem jest taki, że na 1-szym zdjęciu ta podstawa jest > już był tytaj podobny temat > ktoś dodał jakąś dekorację do miniaturki > sprzedający domagał się dosłania tego "brakującego elementu?" > Allegro oczywiście stanęło po jego stronie.

Ja też miałem coś podobnego > użyłem jako podstawki do zrobienia zdjęcia dekla od zupełnie innego obiektywu (nawet nie pasował do sprzedawanego) > oczywiściebyła dyskusja, że nie wysłałem wszystkiego > więc dla świętego spokoju wysłałem w kopercie dekielek (niech się gość cieszy) > dyskusja się skończyła

Wniosek jest taki, że niestety > "oszołomi są wśród nas"

Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupiec > Cyceron

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Ale jest napisane 

"Stan realny zdj.3-6

Sprzedaję to co na zdj.3"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dlatego jesli nie boisz sie negatywu lub jestes prywatnym sprzedajacym to odrzuc ta reklamacje widzialy galy co kupowaly a opisu nie czytaly. @Ziolko39 nie dekoracje a pasek od aparatu czy jak sie toto zwie 

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Jestem firmą 

oznacz moderatorów