anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący okazuje się zza granicy, liczy, że wyślę mu paczkę w cenie krajowej.

mercedesoldtimer
#8 Zapaleniec#

Czy Allegro ma jakąś opcję blokady podawania przez kupujących danych adresowych za granicę?
Moje cenniki nie zakładają wysyłki poza Polskę, w informacji "o sprzedającym" zaznaczyłem, że wysyłka zagraniczna tylko po ustaleniu warunków i kosztów, a sprytni klienci zaznaczają przesyłkę za 20 zł i myślą, że w tej cenie paczka dojdzie do np. UK. Potem kolejne tygodnie tracone na korespondencję z klientem i proszenie się o dopłaty o ile się jegomość nie obrazi i nie zrezygnuje. Da się coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mercedesoldtimer
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mercedesoldtimer Nie ma takiej blokady. Kupujący może podać zagraniczny adres, wybierając z cennika opłatę krajową. Nie masz jednak obowiązku w takiej sytuacji za granicę wysłać bez dopłaty. Jeśli otrzymasz negatywny komentarz, możesz go zgłosić do Allegro. Prawdopodobnie zostanie usunięty.

oznacz moderatorów

mercedesoldtimer
#8 Zapaleniec#

Przeczytałem tę i 3 inne rozmowy. Ręce opadają. Jak zwykle my, Sprzedawcy musimy się bujać z cwaniakami i bić się o własne pieniądze. Żenada. 

@msniezek  i reszta moderacji - serio nie widzicie, że ten problem staje się coraz poważniejszy? Tak ciężko Waszym informatykom zrobić przy opcjach dostawy widocznych u Kupującego rozwijaną listę z państwami do wyboru i w przypadku gdy Sprzedający danego państwa nie uwzględnił w cenniku wyświetlić informację o braku możliwości wysyłki?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mercedesoldtimer w przyszłym roku rozwiążemy ten problem raz na zawsze - wkrótce pojawi się moja odpowiedź we wskazanym wątku. W skrócie: kupujący nie będzie mógł wpisać adresu wysyłki do kraju innego niż te, które znajdują się w cennikach dostawy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mercedesoldtimer tu jest problem kodu pocztowego do niektórych krajów ma taką samą liczbę jak nasze i dlatego przechodzi 😞 ewidentny błąd systemu allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów