anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lista absurdów Allegro

TomBanknoter
#13 Ambasador#

Numer 1: ocena kosztów wysyłki:

Dziś a za wysyłkę kosztującą 5,90 zł dostałem "aż" cztery gwiazdki. Niby nie tragedia, ale właściwie dlaczego? Wszak te same 5,90 zł jest premiowane z góry pięcioma gwiazdkami, jeśli kupujący skorzysta ze Smarta. To właśnie najlepiej pokazuje absurd tej sytuacji: dokładnie ta sama usługa raz jest według Allegro warta bezwarunkowe 5 gwiazdek, a kiedy indziej "co łaska". I w żaden sposób nie zależy to od sprzedawcy, który jest oceniany. 

Ciekaw jestem ewentualnej odpowiedzi kogoś a administracji 😎 Bo na mój gust żadnego sensu ani logiki w tym nie ma. A co proponuję? Aby każda wysyłka równa kwocie wymuszonej przez Smart była również premiowana pięcioma gwiazdkami. Chyba każdy się zgodzi, że to jedyne logiczne wyjście.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1  Toć to to samo stare, dobre Allegro 😉 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Vryko   No, przecie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 No to czego się spodziewałaś..? Szampana i czerwonego dywanu? 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Vryko   Wolności wyznania i swobody wypowiedzi. Jak mam pisać wyłącznie to, co się moderatorom podoba, to się stąd zmyję, bo przebywanie tu straci sens. Niech se sami z sobą piszą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Dajmy Im szansę.. ja też siedzę i obserwuję. Oni też się teraz uczą. Dotrzemy się, myślę. Albo zostaną tu sami 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Vryko   No cóż, pożyjemy, zobaczymy 🙂 Szansę trza im dać. Niech nie myślą, że jesteśmy pi****piiip

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#13 Ambasador#

Oj, Vrykuś, Czerwony dywan to rozkładano nam w zamierzchłych czasach. To se ne vrati ! A szkoda, bo wrażenia pomimo upływu lat pamiętam do dziś.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud Klaudia, wyluzuj, proszę. Teraz jest tutaj spokojnie, ale jeśli chcesz się zajmować Społecznością, będziesz musiała wyhodować sobie odporność na kupę rzeczy. Będą tutaj przychodzić różni ludzie, będą pisać różne rzeczy. I rzadko pochlebnie o Twoim pracodawcy. Taka była specyfika starego Cafe i tak się dzieje tu i teraz. Ludzie są, jacy są - nie ma co się tym denerwować, bo i tak nikogo nie zmienisz. Jasne, że trzeba interweniować czasem, ale chyba w ciut bardziej ekstremalnych przypadkach... Każdego czasem ponosi, szczególnie jeśli angażuje się w danym temacie, czy w danym środowisku. To nie oznacza braku szacunku, a temperament i zaangażowanie raczej 😉 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

Dopowiem może kilka słów. Nie będzie tu nigdy banów za opinie na temat Allegro. To już chyba widać 🙂 Natomiast będziemy nalegać, aby wypowiedzi dyskutantów charakteryzowały się szacunkiem wobec rozmówców i miały wartość merytoryczną. Moim zdaniem fragmenty typu "odwalacie głupotę za głupotą" czy "nie używam tego ***piiip***" tych warunków nie spełniają. Już wyjaśniam dlaczego.

To miejsce powstało nie tylko po to, aby osoby mające pytanie dotyczące Allegro mogły je tu zadać - ono powstało również po to, aby takie osoby mogły znaleźć tu odpowiedź na swoje pytanie, która padła już wcześniej. Będziemy więc starali się dbać, aby wątki nie były wyłącznie litanią ŻiP (kto wyjaśni, co oznacza ten akronim? 😉).

A więc: uważasz, że Allegro postępuje głupio? W porządku (choć znalazłbym inne słowa wyrażające dokładnie to samo, do których nikt nie mógłby się przyczepić), ale uzasadnij to, aby Twoja wypowiedź przydała się innym lub przynajmniej pozwoliła na rozpoczęcie dyskusji. Uważasz, że ktoś tutaj mówi głupio? Najlepiej zachowaj tę opinię dla siebie, a zamiast tego przedstaw swoją, alternatywną opinię.

Rzeczywiście uczymy się tego miejsca i Was. Niewątpliwie będą zdarzać się wpadki - zarówno po stronie moderatorów, jak i pozostałych uczestników dyskusji. Mogę tylko obiecać, że zawsze możecie liczyć na naszą dobrą wolę i otwartość. W razie czego piszcie: spolecznosc@allegro.pl.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Żale i Płacze. Pamiętamy, w mordkę 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

A ja zignoruję Twoją zignorowanie.

 

oznacz moderatorów

handlowiecupc
#8 Zapaleniec#

Dla mnie absurdem jest odmienne traktowanie działów numizmatyka i pieniądz papierowy. Jestem niemal pewien, że 99,9% numizmatyków zbiera też banknoty, jak i notafile zbierają monety. Decyzja o zmniejszeniu prowizji do 6% w numizmatyce jest bardzo dobra (mnie skusi do powrotu), jednak z droższymi banknotami ludzie uciekną do domów aukcyjnych. Już na forach organizują się grupy do stworzenia alternatywnego miejsca wymiany banknotów.

oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Jestem na Allegro Sprzedawcą . Sprzedaje antyki i przedmioty kolekcjonerskie . Udzielam sie tez na Fejsbuku . Obserwuje że na Fejsbuku tworza się GRUPY tematyczne i ludzie sprzedaja tam Szklo , Ceramikę , Porcelanę i Wszystkie Wszystkie inne dziedziny Kolekcjonerskie ... Kto może - ucieka z Allegro i handluje na Grupach . Wypowiadają sie o Allegro bardzo żle ... Allegro po raz któryś przez utrudnienia z płatnościami , totalne ograniczenie kontaktów między Uzytkownikami - "strzela SOBIE w Kolano" ... To wszystko co OGRANICZYŁO Allegro - daje Im Fejsbuk ... Niedługo Allegro bedzie sprzedawalo tylko Pralki , telefony i skarpetki ... Cały handel kolekcjonerski przeniesie się na Fejsbuka ...

oznacz moderatorów

handlowiecupc
#8 Zapaleniec#

Zgadza się! Co ciekawe, zauważyłem, że ceny końcowe aukcji na Fejsie są niejednokrotnie wyższe niż tutaj. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Saturn_33  Kiedyś sprzedawałam tylko tutaj i nie miałam potrzeby szukania innych miejsc zbytu. Jak wprowadzili opłatę19 złotych za wyróżnienie i 15% prowizji , przestałam wyróżniać i znalazłam inne miejsca do handlu. Od wiosny do jesieni prawie mnie tu nie będzie. Mało co wystawię. 

W styczniu dostałam promocję na darmowe wyróżnienie, to mój rachunek dla Allegro był pięć razy wyższy niż w innych miesiącach. Promocja się skończyła, to i rachunki będą zdecydowanie niższe 🙂 Gdyby było w miarę tanio, Allegro by na mnie zarobiło, a tak to zobaczą figę z makiem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#13 Ambasador#

@WREDZIA-W1  Allegro robi wiele, by pozbyć się niezależnych sprzedawców. Zostają tylko najtwardsi - albo co, który nie mają innego pomysłu na biznes. A większość od dawna ma swoje sklepy, a wystawianie tutaj traktuje jako rodzaj kosztownej reklamy. W sumie szkoda, bo np. dla działów kolekcjonerskich serwisy typu e-Bay czy Allegro są optymalnym kanałem sprzedaży. Tym bardziej, że tu się nie da wprowadzić "strefy marek" i sprzedawać samemu

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@TomBanknoter   Najwięksi i najlepsi odejdą. Za połowę tego co wpłacają Allegro otworzą własne sklepy i zapłacą za porządne pozycjonowanie. Wcześniej czy później na to wpadną. Mam znajomego, który tu zaczynał i od trzech lat go już nie ma, a sprzedaż ma teraz pięć razy lepszą we własnym sklepie internetowym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#13 Ambasador#

@WREDZIA-W1W numizmatyce już był taki exodus jakieś 2-3 lata temu, kiedy wprowadzili liniową prowizję 9 % (przedtem były prowizje degresywne, tzn. przy cenie do 100 zł 9%, ale od wyższych kwot coraz niższe (4,5%, 2,5 % itd.). W praktyce liniowa prowizja od każdej kwoty oznaczała dla drogich przedmiotów wzrost nawet o 450 %. Wszystkie największe firmy znikły z Allegro w ciągu kilkunastu dni. Ci, którzy do tej pory nie mieli własnych sklepów je założyli, albo zorganizowali autorskie aukcje na Onebid.

Po kilku miesiącach przedstawiciele Allegro zauważyli drastyczny spadek zysków (tam naprawdę były milionowe obroty), więc zaczęli dzwonić do tych firm, zdziwieni, że sprzedaż ustała. Oczywiście większość spuściła ich na drzewo, bo już zainwestowali i odnieśli sukces gdzie indziej. Dziś sprzedaje się tu głównie nowoczesny materiał z NBP oraz drobna egzotyka po kilka-kilkanaście złotych. Ale po wprowadzeniu prowizji od przesyłek opłacalność drobnicy drastycznie spadnie, i na Allegro będzie kolejne zdziwienie 😀

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@TomBanknoter  Każdemu pazerność wcześniej czy później wyjdzie bokiem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś Allegro było miejscem Przyjaznymi Życzliwym ... Rodziły sie Przyjażnie między Kupującym i Sprzedającym ... Klienci wracali wielokrotnie do Swoich Ulubionych Sprzedawców ... Były odpowiednie narzędzia tupu : Lista Ulubionych Sprzedawców . Powiadom Uzytkownika , Przypomnij Uzytkownikowi , Napisz do Uzytkownika , Podziękowanie za transakcję i kilka innych przydatnych funkcji ... Od jakiegoś czasu Allegro TO wszystko skasowało ... Boją się aby Uzytkownicy się ze soba nie kontaktowali ...

a to PAY-u to juz KURIOZUM ... Ludzie nie kupują z aukcji kilku przedmiotów bo NIE UMIEJĄ dokonać w skomplikowanym formularzu wybrać jednego kosztu wysyłki dla kiku przedmiotów ... W końcu "słuchają" poleceń SYSTEMU i płacą KILKAKROTNOŚĆ kosztów przesyłki i potem się awanturują że JA ustaliłem **piiip**KIE koszty przesyłki i wystawiają NEGATYWA albo "jadą" po statystykach ... Albo zwrot pieniędzy na ich konto bakowe itp klopoty ... No coż Pazerne Allecro chce zarobić jeszcze na Krótkotrwałych Lokatach Bankowych z NASZYCH pieniędzy które przetrzymują w PAY-u ... SZOK ... !!!

oznacz moderatorów