anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lista Zamówień zwrot prowizji

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Na liście Zamówień mam w dalszym ciągu widoczne pozycje gdzie kupujący nie dokonał wpłaty.

Allegro zwróciło prowizję więc wszystko niby w porządku, ale na stronie Inpost od razu wyskakują informacje o nadaniu przesyłek do tych zamówień.

Jak to wykasować (wyczyścić) by zniknęło przynajmniej na Inpost.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Client:44052296
#21 Demiurg#

@numizmaty_pl  ja w allegro w zamówieniach zmieniam status na anulowane a w inposcie w menadżerze one nawet mi się nie pojawiają .

ja się nie spotkałem z czym takim, że nieopłacone zamówienie pojawiło się na liście do wygenerowania (jako niewygenerowane) listu przewozowego.

oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Anulowane mam 3 zamówienia kupującego i od 23 stycznia, Allegro przyznało rabaty transakcyjne... a na Inpost wisi do realizacji 3 wysyłek. Dodam że kupujący dokonał ponownego zakupu dzień później według mojej podpowiedzi - nie 3 zakupy i 3 wysyłki jak to zrobił,  a całość 1 zakup i jedna przesyłka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@numizmaty_pl dziwne bo u mnie nie pojawiają się nieopłacone zamówienia w menadżerze paczek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

sprawdziłem przed chwilą i dalej wiszą: Data transakcji 2022-01-23

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@numizmaty_pl ja mam ustawione tak i mi nie pokazuje zbędnych 🙂 zmień to pozbędziesz się nie opłaconych 😄

fgffffd.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

dokładnie  też tak mam,  ale nic to nie daje

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli się pojawią to musiały być opłacone, anulowane i środki zwrócone, nie ma innej opcji

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@numizmaty_pl 

Dzień dobry, 

rozumiemy, że zamówienie nadal jest widoczne w panelu Allegro? Jeśli tak, prosimy spróbować dodać numer przesyłki do danego zamówienia. 

Jeśli zamówienie zostało obsłużone wcześniej jakąś przesyłką wystarczy dopisać ten numer w panelu Allegro (Moja sprzedaż -> Zamówienia -> Akcje -> Numery przesyłek). Przedstawione rozwiązanie spowoduje, że import Allegro nie będzie już zwracał tego zamówienia z filtrem niewygenerowane. 

W przypadku dalszych pytań prosimy o wysłanie wiadomości z opisem sprawy na adres pomoc@inpost.pl

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@InPost ???  klient nie opłacił - sprzedawca dostał zwrot prowizji - zamówienie anulowane 

Jak dodać numer przecież klient dostanie informację że jest paczka do niego 😞 będzie miał też taką informację w zakładce zakupy 😞 mimo że nie opłacił zamówienia 😞 a skąd ma mieć taki numer skoro nie wygenerował etykiety ???

U mnie się nie pojawiają zamówienia nieopłacone 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

W sedno!. Tak to wygląda i na Allegro i na Inpost, zdjęcia

Allegro Numer Zamówienia 23 01 2022.jpg

 

Inpost Data transakcji 23 01 2022.jpg

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jeżeli sprzedawca wygeneruje etykietę ale jej nie opłaci tylko usunie to zamówienie zmieni status na wygenerowane.

oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Nadanie przesyłek jest niemożliwe. Czy Inpost może usunąć te zestawienia?. Albo inaczej - kto może mi to usunąć?.

Allegro Numer Zamówienia 23 01 2022.jpg

 

Inpost Data transakcji 23 01 2022.jpg

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak, ale niestety nie usuniesz anulowanych opłaconych zamówień, znikną dopiero po roku, ja za każdym razem muszę pamiętać których do generowania nie oznaczać, a jak się zapomnę to leci do klienta numer nadania paczki, potem usuwam z konta allegro i tak w koło macieju.

 

Trochę niedopracowany jest ten import.

oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Nadanie przesyłek jest niemożliwe. Czy Inpost może usunąć te zestawienia?. Albo inaczej - kto może mi to usunąć?.

numizmaty_pl_0-1647518803866.jpeg

 

 

numizmaty_pl_1-1647518804012.jpeg

 

 

oznacz moderatorów