anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Logika wielowariantowości

dawal50
#14 Krzewiciel#

Kiedy allegro zacznie myśleć logicznie i naprawi wielowariantowość? Chciałbym poznać choć 1 logiczny argument na to, że w kategorii gier do danej gry w wielowariantowości można dodać wyłącznie 1 dodatek DLC. Przecież gry potrafią mieć setki dodatków. Mam sobie wybrać który dodatek mam mieć w wielowariantowości?

To samo jest z częściami gier, nie można dodać 2 części do pierwszej itp - powinno być w wielowariantowości coś na zasadzie "seria gier"

Nie można wybrać wersji Deluxe, Gold, zostawiacie do wyboru tylko Goty które nie występuje wcale częściej niż Gold czy Deluxe

Zepsuliście coś co działało dobrze czyli kolor/wzór. Do tej pory na niektórych aukcjach można mieć kolor/wzór bo dopóki nie usunę tej wielowariantowości to widnieje w serwisie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@dawal50 jesteśmy otwarci na sugestie w tego rodzaju kwestiach. Chętnie przekażę Twoje do osób zajmujących się rozwojem danej kategorii, ale prosiłbym o konkrety, a więc listę w stylu: ścieżka (lub numer) kategorii, nazwa parametru, lista proponowanych zmian.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@msniezek 

Ścieżka: Allegro/Kultura i rozrywka/Gry/Komputerowe PC

Rodzaj wydania (opcjonalnie) - nie powinien być opcjonalnie tylko obowiązkowy gdyż brak oznaczenia powoduje niedoskonałości pod postacią:

1. Pretensje od klientów że chciał podstawę a kupił dodatek i nie może z niego korzystać

2. Filtr w wyszukiwarce Podstawa/Dodatek (DLC) nie uwzględnia wszystkich aukcji gdyż sporo sprzedawców nie oznacza rodzaju wydania więc jest bezużyteczny jeśli ktoś dokładnie wie czego chce. Chce kupić dodatek to po kliknięciu filtra Dodatek (DLC) powinno znaleźć wszystkie dodatki na allegro, a nie tylko te które zostały oznaczone jako dodatek. To samo z filtrem Podstawa - jeśli szukam podstawowej wersji gry w najniższej cenie to po co mam przeglądać najpierw tanie dodatki które z reguły są tańsze od podstawy (w swojej nazwie zawierają nazwę podstawy więc się jako pierwsze wyświetlają). Jakby ten filtr był obowiązkowy to by można było znaleźć same podstawy/same dodatki.

Dodać: 

- Rodzaj wydania:

1. Gold

2. Deluxe

Dać możliwość dodania do Podstawy wielu Dodatków DLC w wielowariantowości, gdyż obecnie z niewiadomych nikomu powodów można dodać TYLKO JEDEN.

Stworzyć w wielowariantowości Parametr "Seria gier" - Pozwoli to kupującym zapoznać się z poziomu aukcji z ofertą innych części/dodatków danego uniwersum które sprzedawca ma w ofercie. Aktualnie jest tak, że klient musi wejść na profil sprzedawcy i wpisywać w wyszukiwarkę nazwę gry żeby znaleźć np drugą część danej gry czy jakie ma sprzedawca dodatki do tej gry w ofercie. Z pewnością spowoduje to większy koszyk niż obecnie, gdzie kupujący z poziomu aukcji kupi co najwyżej Podstawkę + 1 DLC który jest w wielowariantowości.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@msniezek czy zostało to w ogóle przesłane gdzieś dalej?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@dawal50 wybacz, nie zawsze dostajemy odpowiedzi natychmiast. Wracam z informacją zwrotną:

  1. Obowiązkowy Rodzaj wydania - będziemy to realizować, nie jestem jednak w stanie podać konkretnych dat. Taka zmiana zahacza o kilka innych naszych projektów (np. produktyzację), stąd musimy się zgrać.
  2. Rodzaju wydania Gold/Deluxe - tę przesłankę spełnia wartość parametru Edycja GOTY. Wartości typu Gold/Deluxe same w sobie nic nie znaczą, zresztą te serie różnie nazywają się w zależności od wydawcy - gdzieś to będzie Gold, gdzieś Deluxe, gdzieś pomarańczowa seria itd.
  3. Wiele dodatków DLC w wielowariantowości. Tak działa wielowariantowość, aby zrealizować ten postulat musielibyśmy zmienić założenia wielowariantowości, ewentualnie dodać wartości Dodatek 1, Dodatek 2 itd., co chyba nie ma sensu...
  4. Parametr Seria gier. Jak dokładnie miałoby to wyglądać? Zakładam, że chodzi Ci o parametr, gdzie każdy sprzedawca mógłby samodzielnie wpisać nazwę serii (nie wybierałby z listy, bo musiałaby ona być bardzo długa)? Takiego parametru nie dałoby się wyświetlić na listingu, tylko na stronie oferty. Poza tym i tak do każdej wartości w parametrze mógłby być przypisany tylko jeden wariant...
   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@msniezek 1. jeśli chodzi o produktyzację to standardem powinna być baza https://steamdb.info/ Jak się wejdzie na jedną z platform handlujących kluczami do gier to tam wpisując w wyszukiwarkę grę wyskakują wszystkie gry i dodatki zawierające daną nazwę (tak jak na allegro tylko że nie aukcje tylko produkty). Jednak można także wejść w serię gier gdzie znajdują się tylko tytuły z danej serii. Strona działa jak katalog produktów gdzie sprzedawcy podpinają swoje oferty do tych produktów i jak się wejdzie w dany produkt to jest opis i zdjęcia produktu, a oferty różnią się tylko ceną i opiniami na temat sprzedawców. Nie ma osobnych stron aukcji jak na allegro. Chyba tak powinna wyglądać produktyzacja w kategorii cyfrowych gier komputerowych.

2. Czasami jedna gra potrafi mieć jednocześnie wersję Gold, Deluxe i Ultimate. Np Assassin's Creed Odyssey tak ma. Na allegro można wybrać tylko Goty albo podstawa.

3. Kiedyś to działało w postaci Kolor/Wzór. O ile się nie mylę dalej to działa w kategorii buty. Buty nie muszą spełniać założeń wielowariantowości a gry muszą? But 1, But 2 ma sens? Np aukcja 8697134917. Wyłączyliście coś co bardzo dobrze działało w grach, a zostawiliście w Obuwie. Do teraz niektóre aukcje gier mają Kolor/Wzór, bo nie wyłączyliście tego tam gdzie było, ale nie da się połączyć w Kolor/Wzór nowych aukcji.

4. Seria gier najlepiej by działała, jakby była produktyzacja o której pisałem w punkcie 1. Zanim by była produktyzacja mogło by wrócić Kolor/Wzór. 

Podepnę także sugestie które napisałem w innym temacie:

Lista filtrów które powinny być obowiązkowe:

Rodzaj wydania (do wyboru jeden z wymienionych): Podstawa, Gold, Deluxe, GOTY, Ultimate, Dodatek DLC

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo DRM: Klucz Steam, Klucz Uplay, Klucz GOG, Klucz Epic Games, Klucz Origin

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo Forma gry: Klucz, Podarunek Steam, Konto, Dostęp do konta

Dla mnie najbardziej priorytetowy i obowiązkowy filtr do wprowadzenia to Forma gry gdyż brak tego filtra wpływa najbardziej inwazyjnie na wyniki wyszukiwarki i brak tego filtra powoduje spam czyli oferty których się nie chce widzieć. O ile klientom czasami może być obojętne jaki DRM rodzaj klucza kupią, tak Forma gry jak najbardziej ma największe znaczenie dla klientów.

oznacz moderatorów