anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ludzie boją się wystawiać na allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
krejzole
#14 Krzewiciel#

Był sprzedawca który wystawiał uszkodzoną elektronikę i różne wynalazki w atrakcyjnych cenach. Ja niektóre przedmioty byłem w stanie naprawić a inne szły na części. Teraz dzwonie do gościa a on mi mówi że nic nie wystawi uszkodzonego bo później będę go mógł zgłosić do POKa. Powiedział że wyśle mi specyfikacje co ma do sprzedania i możemy dogadać się bez allegro, bo klienci kupowali uszkodzone a wymagali sprawnego sprzętu. Zapraszał mnie na giełdę gdzie prowadzi teraz zprzedaż.

Czy tak powinno być? Że jak ktoś ma uszkodzone, ja chce kupić uszkodzone a sprzedawca boi się wystawić bo platforma wymaga od niego aby udzielał gwarancji, rękojmi. Dzięki temu nie ma ciekawych często już nie produkowanych przedmiotów bo sprzedawcy używek wolą teraz giełdy staroci. Mi wygodniej było kupić na all.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

Widocznie naruszał zasady, nie podawał w opisie wszystkich wad, dlatego Allegro przyznawało zwroty z POK. Nie wystarczy napisać uszkodzone. Trzeba wymienić wady, co działa, co nie działa. Jeżeli opis aukcji wprowadzał w błąd, klienci otrzymywali rekompensaty z POK. Rękojmia obowiązuje także przy towarach uszkodzonych.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja nigdy nic nie zwracałem bo rozumiem jednoznacznie co oznacza słowo uszkodzone. Jak coś nie działa to w takim urządzeniu nie działać może wszystko bo nie idzie sprawdzić podzespołów składowych.

Czyli teraz pozostaje zamiast zakupić np. za 1500 zł na allegro to będę musiał jechać do niego na giełdę. Tam również kupuję tak samo, w ciemno i jestem zadowolony. Kiedyś byłem bardziej zadowolony bo miałem to przez allegro i nie trzeba było tracić czasu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@krejzole Przekroczyło to już zasady(nie Allegro) tylko ludzkiego rozsądku, każdy chce za darmo i musi być w 100% sprawne, nieważne co sprzedający napisze w ofercie, kopił i mu się należy. Niestety przesiedl czas na małych sprzedawców ponieważ nie są w stanie dźwigać kosztów. Dla mnie opis uszkodzone jest jednoznaczny, mam wątpliwości dopytywałem sprzedającego co konkretnie jest uszkodzone i albo kupowałem albo nie. Najgorsi są tacy "teoretycy", siedzą czytają i życia nie znają, ale najmądrzejsi i nigdy się nie mylą, pomylił się ktoś co ich stworzył.😁

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, jeśli masz jakieś pytania, bądź wątpliwości dotyczące działań moderatorskich, kieruj je, proszę, na spolecznosc@allegro.pl.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Po co ma takie drobiazgi w stanie uszkodzonym wystawiać? .Po pierwsze jest to nie opłacalne ze względu na niskie ceny do których oprócz prowizji musi jeszcze dopłacać do wysyłki ,po drugie klienci kupując rzeczy uszkodzone często je zwracają i negatywnie oceniają ,po 3 aby dobrze opisać rodzaj uszkodzenia wszystko wymaga czasu i znajomości w temacie A TO SIĘ PO PROSTU NIE OPŁACA.Lepiej stanąć na bazarku i tam to komuś odsprzedać.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

To nie żadne drobiazgi, są przedmioty za 50, 500 i 1500 zł

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@krejzole To drobiazgi.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, przypominam Ci o Regulaminie Społeczności, a zwłaszcza tych dwóch punktach:

4.1 Zabrania się zamieszczania przez Użytkowników Postów sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi oraz postanowieniami Regulaminu i Regulaminu Społeczności, w szczególności zabrania się umieszczania Postów i Materiałów:

m) promujących w jakiejkolwiek postaci działalność Użytkownika lub podmiotów trzecich prowadzoną poza Allegro,

n) stanowiących ogłoszenie o produktach lub usługach własnych oferowanych poza Allegro (...)

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Przyjmuje do wiadomości 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@krejzole, oczywiście wystawianie na Allegro jest dobrowolną decyzją. Program Ochrony Kupujących ma chronić Kupujących, który m.in. otrzymają produkt niezgodny z opisem. Zasady dotyczące wystawiania i opisu zostały ujęte w Regulaminie.

Jeśli oferta jest zgodna z naszymi zasadami, nie ma powodów do obaw.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Czyli rozumiem dzięki tej ochronie teraz trzeba będzie odbierać takie przedmioty osobiście i jeździć po 500km. Kiedyś to miałem kupione na allegro i wysłane. Jako uszkodzone, do renowacji, nie działające. Byłem zadowolony.

Czy jak sprzedawca napisze np. zabytkowe radio, nie działa, nie wiem co jest uszkodzone. Ktoś to kupi i okaże się że głośnik  nie działa to POK odda kupującemu pieniądze? Musi się czegoś obawiać jak sprzeda taki przedmiot? Uszkodzony zabytek techniki.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

A to szczera prawda. Sam sie boje wystawiać niektóre rzeczy bo towar dosyś specjalistyczny a nigdy nie wiadomo kto kupi....Podobnie z kupowaniem, wcześniej można było dostać jakieś fajne rupiecie a teraz praktycznie nic nie ma.

XYZ , tak z ciekawości ?  Ostatnio kupiłem radio lampowe , rok produkcji 1937... Możesz mi napisać Jak Ty  uważasz że sprzedający miał je opisać ? Ze wszystkimi wadami ?  Zrobił zdjęcia. Napisał że  uszkodzone . Co miał więcej dodać Jak to radio starsze jest od nas obu 😉 ? A pewnie znalazłby sie inny kupujący który by je chciał od razu do prądu podłączuć i RMF FM w RDS posłuchać... Przepisy, POKI, nie zastapią myślenia...

oznacz moderatorów
energo-dom_pl
#11 Animator#

Chodzi o sytuacje gdy ktoś sprzedaje produkt i

  • wstawi np. zdjęcie producenta (nowego monitora).
  • Opisuje wszystkie zalety tego monitora (czyli kopiuje opis producenta) a gdzieś tam w tekście albo tylko w parametrach aukcja zaznacza "uszkodzony" -

i jest to wprowadzanie kupującego w błąd według tematów na forum. I tu zadziała POK. Dziś taki Janek kupuje np. na app mobilnej patrząc tylko na foto i ew. szybko na opis i myśli - OKAZAJ. Są tu na forum takie przykuły gdzie zadziałał POK ale po drążeniu tematu okazuje się, że jest jak wyżej opisałem. Info o uszkodzeniu nie było "czarno na białym" a główne foto to np. nowy fabryczny smartfon z opisem producenta. Dopiero ostatnie zadnie "uszkodzony - nie włącza się" 🙂 

Zawsze jak sprzedaję OUTLET albo uszkodzony to słowo OUTELT i USZKODZONY jest w tytule. Zdjęcie główne jak wszystkie inne są REAL - żadnych producenta. Pierwsze zdanie i nagłówek opisu mówi o tym, że jest to OUTLET (szczegółowy opis) z wadą albo ze kompletnie nie działa (uszkodzony). 

W takiej sytuacji - 100% jasnej - nie wyobrażam sobie aby mógł zadziałać POK. A jeśli tak jest to.....

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Ja rozumiem że outlet i uszkodzony ale ja dodatkowo w Twoim  2 letnim smartfonie dostrzegłem rysę na wyświetlaczu widoczną pod  swiatło pod kątem 35 stopni. Nie zawarłeś tego w opisie i dlatego będzie POK i allegro mi przyklaśnie🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

Najwyższy już czas aby Allegro stworzyło POS - Program Ochrony Sprzedawców.

Czym by było Allegro bez Sprzedawców?

Allegro już od dawna chroni Kupujących kosztem Sprzedawców.

oznacz moderatorów
misKubusPuchatek
#8 Zapaleniec#

mam nadzieję, że gierland żartuje, gdyż jakiekolwiek przegięcie w stronę sprzedawcy kosztem kupującego skutkować będzie odpływem klientów

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie będzie POS - to jest wbrew polityce Allegro.

krejzole - nie dziw się. Wystawianie takich przedmiotów na ALL to teraz ryzyko - ALL przeważnie stoi po stronie kupującego w przypadku sporów. Wychodzi na to, że sprzedawca powinien jeszcze w opisie napisać, że moduł elektroniczny jest uszkodzony, a do wymiany jest np. kondensator C1 w cenie 3 zł.

majster_man - dobre.... to jak najbardziej oddaje stan rzeczy. Może jeszcze trzeba prześwietlić UV?

[edycja]

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@krejzole 

Sam kiedyś wystawiłem zestaw uszkodzonych płyt głównych. Nie miałem możliwości weryfikacji co w nich jest uszkodzone, więc pozostałem przy opisie reakcji na uruchamianie (brak) i zdjęciach w ofercie. Jedyne czego byłem pewien to moduły, które mogłem przełożyć i sprawdzić na sprawnej płycie.
No i podałem cenę w licytacji, po której mogę zakończyć ją przed czasem. Pojawiła się taka oferta i nie mieliśmy do siebie żadnych pretensji, chociaż to mogły być poważne uszkodzenia, których w przypadku elektroniki nie da się ocenić na oko. A że zdarzają się tacy, którzy przemilczą pewne ważne informacje ? Albo tacy, którzy nie czytają opisów i wymyślają po fakcie jakieś powody do użycia POKa ? To już zupełnie inne sprawy.

@xyz96 

Pozwolę sobie jeszcze na offtopic wyjaśniający.
Zajrzałem tutaj zupełnie przypadkowo (ostatnio mało zaglądam na AG w ogóle) i na to pytanie:


Poza tym dlaczego moderacja pozwala ci w każdej wypowiedzi szargać mój nick, do którego nawiązujesz w stopce?


mogę odpowiedzieć: to ja byłem inicjatorem zmiany poprzedniej stopki lwa. Poprosiłem go aby usunął tą niepotrzebną złośliwość (nawiązującą do pewnej piosenki),  bo z treścią jego postów tworzy zupełnie niezrozumiałą (dla osób niezaznajomionych z forumowymi "sympatiami") zbitkę słów.
Zasugerowałem mu więc, że skoro już musi, to niech to będzie jakiś słynny cytat (słynne cytaty słynnych osób są często elementami sygnaturek) jego "ulubienicy". Jest prawdziwy, więc dlaczego się go wstydzisz pisząc o "szarganiu nicka" ?
A, jeszcze jedno. Prośbę do lwa wysłałem mniej więcej po tym, jak na jedną z jego wypowiedzi otrzymał dwie odpowiedzi:
(osoba pierwsza) - Pogorszyło się ?
(osoba druga) - Najwyraźniej, chyba że znowu pił 🙂

Poznajesz ? Rozumiem, że te odpowiedzi były jak najbardziej regulaminowe.

To tyle w tym off-temacie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 

Piszesz o tym, że @LEW433  w swojej stopce głupio kazał tańczyć? Dobrze, że zwróciłeś mu na to uwagę, bo on sam nie rozumiał, że się tym ośmiesza i że każdy pytający mógł to brać do siebie. Poza tym większość jego postów jest w mojej ocenie mimo to niezrozumiała, chyba nie tylko w mojej.

Ja się nie wstydzę swojego nicka, ale ta osoba używa go w swojej stopce i najwyraźniej próbuje kpić ze mnie, cytując jeden z moich postów, podczas gdy sama myli się i wprowadza w błąd w większości swoich wypowiedzi. Jeżeli ktoś mało rozgarnięty z roześmianą gębą w każdym swoim poście nawiązuje do mojej nazwy użytkownika, to ja odbieram to jako szarganie mojego nicka. Swego czasu @msniezek zapowiedział tu wprowadzenie zasad odnośnie stopki, ale jak widać nic z tego nie wyszło.

oznacz moderatorów