anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z nieuczciwym kupującym - licytuje moje przedmioty z różnych kont nie płaci

MAMY ROZWIĄZANIE!
Venom76
#8 Zapaleniec#
  • Mam problem z panem [edycja] z Warszawy pan uwziol się na moją osobę od paru tygodni kupuję u mnie przedmioty z trzech różnych kont nie płaci i na dodatek wystawia mi po paru minutach od zakupu negatywne komentarze,potrzebuję pomocy z tym trolem
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

@Venom76 Jeśli nie płaci, Allegro anuluje jego zakup po 7 dniach. Po anulowaniu nieopłaconego zakupu komentarze znikną. Możesz go wpisać na czarną listę, wtedy zablokujesz mu zakupy na tych 3 kontach. 

oznacz moderatorów
Venom76
#8 Zapaleniec#

Tak tyle że to jest nękanie mojej osoby,strata mojego czasu,bo muszę na nowo wystawiać te przedmioty a od tego płacę prowizję, dostanę zwrot za zakupy które nie doszły do skutku ale za ponowne wystawienie przedmiotu zostaną naliczone koszty,skoro za tym stoi jedna osoba może allegro powinno go zablokować

oznacz moderatorów
Venom76
#8 Zapaleniec#

Jak go dodać do czarnej listy?

oznacz moderatorów
nostalgia53
#10 Popularyzator#

 Jesteś pewien, że negatywy znikną? Od kiedy tak się dzieje?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@nostalgia53 Od niedawna. Do anulowanego zakupu nie można wystawić oceny. Jeżeli kupujący nie zapłaci i wystawi ocenę, Allegro anuluje zakup automatycznie po 7 dniach, ale zgodnie z zasadą, że do anulowanego zakupu nie można wystawić oceny, wystawiona przed anulowaniem ocena znika. Potwierdziła to na tym forum @nat_not .

To działanie chroni na przykład sprzedawców podróbek - klient kupuje towar, potem w mailu od sprzedawcy dowiaduje się, że przedmiot jest nieoryginalny, więc nie płaci i wystawia negatywa za podróbki. Negatyw po 7 dniach jest usuwany przez Allegro automatycznie. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX

oznacz moderatorów
nostalgia53
#10 Popularyzator#

To wreszcie jakaś dobra wiadomość:) Dziękuję.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Venom76 Zgłoś żartownisia do allegro, po kilku takich żartów zablokują  jemu konto na allegro. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a15a9f5c-9576-484c-8ee8-1afcccca117c

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

pisz do allegro

takie działanie możesz spokojnie zgłosić na policję

człowiekowi można przypisać wiele naruszeń przepisów

oczywiście możesz także wytoczyć mu sprawę cywilną

lub wytoczyć sprawę cywilną samemu allegro

 

ciekawi mnie dlaczego nieuczciwi sprzedawcy są blokowani przez dział bezpieczeństwa allegro

także po ip komputerów/smartfonów

a tacy kupujący nie są

bezpieczeństwo transakcji dotyczy także sprzedających

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Nie powinieneś też podawać publicznie czyichś danych osobowych, lepiej usuń, bo pan W.Z z Warszawy może teraz sporo zaszkodzić

oznacz moderatorów