anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Minimalna kwota zakupów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Uważam, że Allegro powinno dać Sprzedającym możliwość określenia minimalnej kwoty zakupów dokonywanych u nas przez klientów. Np. Klient może u nas kupić, gdy wartość jego koszyka wyniesie XY zł.

Dla Sprzedawców drobnych przedmiotów, w tym jednozłotówkowych aukcji, zmorą jest szykowanie zamówienia na kwotę 1zł. Dlaczego? Po pierwsze JAKOŚĆ sprzedaży - od razu możemy założyć, że klient oceni nasz koszt wysyłki za zbyt wysoki. 

Co prawda zauważyłam, że Klienci często "testują" w ten sposób Sprzedawcę - kupują najpierw na 1zł, sprawdzają jakość, szybkość itp. Po czym składają zamówienie na kilkaset złotych. 

Na wielu portalach sprzedażowych jest taka możliwość. Uważam, że powinniśmy mieć wybór - ustawiam minimum albo nie. 

Co uważacie? 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

ejczbi
#12 Orędownik#

Nie jest korzystniej zwiększyć cenę przedmiotu. Po pierwsze gorzej to przekłada się to na jego pozycję na liście produktów. Po drugie, mówimy tu o zmianie w cenie rzędu 1zł na 2zł. My takich aukcji mamy ponad 100 (kostki gitarowe) i klienci często kupują mi 40 produktów z tych aukcji. Gotowe zestawy nie wchodzą w grę, bo zestawy są bardzo różne, zależą od indywidualnych preferencji. Przy podniesieniu ceny na 2zł na każdej z tych aukcji, klient finalnie zapłaci za taki mix 40 produktów 80zł zamiast 40zł.

"W przypadku, gdy koszt wysyłki łącznie z prowizją jest wyższy niż ustalona przez Was cena wysyłki - będziecie mogli ją zwiększyć." - bardzo proszę o rozwinięcie tej myśli. Czy dobrze zgaduję, że zniesiecie górny limit cen wysyłek?

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Na tę chwilę nic mi o tym nie wiadomo (więcej będzie wiadomo bliżej tej zmiany) - tym niemniej tylko część metod wysyłki ma górny limit ceny.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Jak należy więc rozumieć:

"W przypadku, gdy koszt wysyłki łącznie z prowizją jest wyższy niż ustalona przez Was cena wysyłki - będziecie mogli ją zwiększyć."?

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dobrze prawisz, to co robi Allegro, to jakaś paranoja. Udostępnia ludziom Smart bez limitu zakupowego i tak oto koleś kupuje u mnie dwa produktu po złotówce, płaci 2 zł, ja płacę prowizję 0,5 zł i za paczkę Smart 0,99 zł. Nie zarabiam- tracę!

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mon65001 ale limit jest 40 zł. Ci użytkownicy, którzy kupują za mniejsza kwotę że smartem  to bez dodatkowych kosztów za wysyłkę dla sprzedawc.y

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

A to super, dzięki za rozjaśnienie 🙂

oznacz moderatorów