anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moi nieaktywni kupujący - kto może znaleźć się na liście?

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

Kogo możesz dopisać do listy Moi nieaktywni kupujący?

Od dziś na listę Moi nieaktywni kupujący (wcześniej była to Czarna lista) dodasz jedynie tych użytkowników, którzy robili u Ciebie zakupy. Osoby dopisane tam wcześniej zostaną na niej bez zmian.

Jeśli chcesz ograniczyć kupującemu możliwość zakupów w Twoich ofertach, musisz mieć uzasadnienie. W przeciwnym razie odmowa sprzedaży może być niezgodna z prawem (art. 135 kodeksu wykroczeń). 

Decyzja należy do Ciebie - Allegro nie będzie ingerować w listę i wskazanych tam użytkowników. Możesz jednak zostać poproszony o wyjaśnienie tej decyzji kupującemu.

Jak to działa?

Jeśli Twoi klienci łamali w przeszłości regulamin Allegro, możesz rozważyć umieszczenie ich w zakładce Moi nieaktywny kupujący. Pamiętaj, aby regularnie weryfikować znajdujące się tam konta. Usuwaj z listy kupujących, którzy są na niej od dłuższego czasu. Proces zarządzania zakładką opisaliśmy tutaj.

Gdy dodasz kupującego do zakładki, nie otrzyma on powiadomienia - odpowiedni komunikat zobaczy dopiero przy próbie zakupu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

the-foe
#12 Orędownik#

oczywiście, ze tak, przeciez to jest dokładnie ta sama funkcja, którą stosuje Allegro wobec uzytkowników. Blokuje konta, co jest przecież odmową "wejscia do sklepu", co jest niezgodne z prawem. A może jednak jest?

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

ale ten artykuł jest z czasów PRL i nie dotyczy firmy sprzedającej (np. Biedronki) tylko samego sprzedawcy jako osoby. Przepis miał ten zapobiegać "spzredaży spod lady". Obecnie jest martwy a na siłę do bardziej można go dopisać do Allegro właśnie, które blokuje ludziom konta za np. podejrzenie oszustw i tak dalej.

oznacz moderatorów