anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje konto działa inaczej niż cały system. Allegro rozwiązuje sprawę od 2 tygodni bez rezultatu.

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Sprzedaję z konta prywatnego i sytuacja jest następująca:

 

Wystawiam aukcje na 30 dni następnie one same się zamykają i wystawiają ponownie.

W pewnym momencie aukcje zaczęły po prostu znikać i to bez żadnej informacji na maila pomimo takich ustawień , że powinny.

Allegro po moim zapytaniu uświadomiło mnie , że prawdopodobnie nie zaakceptowałem nowego cennika/regulaminu i to chyba przez to. Ale jak Pani głębiej sprawdziła , to wyszło na to , że nie jest pewna czemu tak się dzieje bo chyba jednak może nie przez ten regulamin no ale w sumie to ona nie wie.

Najciekawsze jest jednak to , że aukcje wystawione już według nowego regulaminu po sprzedaży również się nie wystawiają ponownie mimo , że tak działa system.

Cała ta sytuacja narobiła mi ogromnego bałaganu i dlatego pytam -  może ktoś ma/miał podobnie i wiec co z tym zrobić.

Wygląda na to , że resztki moich ocalałych jeszcze aukcji sam zamknę i wystawię ponownie może to chwyci bo już serio nie mam innego pomysłu:(

Dodam, że uważam , że rozplątywanie tej sprawy przez dział techniczny od ponad dwóch tygodni jest naprawdę mega słabe:( @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Monika__L
#15 Entuzjasta#

allegro zwykłe czy lokalnie?

jak dlugo konto istnieje, że musiałeś akceptowac jkaieś regulaminy?

masz je dopięte do jakiegoś sklepu/bazy?

oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Konto allegro zwykłe , istnieje 10 lat , nie jest podpięte pod zaden sklep. Akceptacja regulaminów dotyczy aukcji które nie sprzedały się zanim wprowadzono nowe cenniki i regulaminy. prawdopodobnie chodzi o to chociaż coraz wiecej wskazuje na fakt ,  że nikt nie wie o co chodzi. Regulamin trzeba zaakceptować ręcznie dla każdej aukcji ale jak masz kilkaset aukcji z drobnicą to jak to zrobić? i jak rozpoznać te ze starym regualminem? masakra jakaś:(

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Podaj nr aukcji i zapytaj moderatorek co jest przyczyną zamknięcia 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tylkouniego Jeśli sprawa jest już analizowana w zespole technicznym, muszisz poczekać na odpowiedź. Rozumiem, że chciałbyś ją otrzymać jak najszybciej, niestety nie zawsze udaje się znaleźć rozwiązanie w krótkim czasie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Trezaurus
#2 Obserwator#

Mam podobna sytuację i wiem, że inni Sprzedający, z którymi mam kontakt również mają ten sam problem. Usuwaja też aukcje poprawione, które są zgodne z regulamenem i nie można sprawdzić, jak ta aukcja wyglądała przed usunięciem. Nie potrafią podać poprawnego nr aukcji, z którą był problem. Podany przez Allegro nr aukcji nie zgadza się produktem z oferty. Odejmują punkty za kilkakortne usuwanie tej samej oferty niezgodnej z regulaminem, której nie wznawiałam po zamknięciu więc pomnażają mi punkty ujemne.

Najpierw przeparszają mnie za zbyt pochopne odjęcie punktów w konkretniej aukcji, a później ponownie się na tę aukcję powołują i twierdzą, że to z powodu tej aukcji odjęli mi punkty ( aż 80) . Przeprosili ale punktów nie oddali... Do tego informacje, jakie otrzymuję od pracowników Allegro nie pokrywaja się z moim raportem w panelu jakości sprzedaży.

Apeluję do Allegro: OGARNIJCIE W KOŃCU TEN SYSTEM. Gołym okiem widać, że po ostatnich algorytmowych zmianach coś ewidentnie nie zadziałało i system płata Wam figle, a odbija się to Sprzedających. Przecież za chwilę pousuwacie nam Wszystkie aukcje i niczego nie uda się wystawić żadnego przedmiotu

 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jak bym czytała "szkic" tego co chciałam napisać.Tym samym jeszcze bardziej aktualne staje się zadane kilka tygodni temu pytanie " Czy doczekamy czasu kiedy Allegro będzie działało normalnie" Obawiam się że niestety nie. Podanym przez Ciebie sposobem zniknęło ponad 2000 ofert i co ciekawsze nie jestem w stanie wystawić ich ponownie gdyż za każdym razem pojawia mi się komunikat: 

Wystąpił błąd - Nie wystawisz kolejnej oferty z tym produktem. W tej kategorii możesz przyłączyć max 5 ofert do jednego produktu. Znajdź inny produkt w Katalogu lub dodaj nowy.

Czyli "do wczoraj" było w porządku a dziś już nie jest?  A tak w ogóle to nie ja łączę produkt z katalogiem gdyż usunęłam wcześniejsze połączenie i to system z uporem godnym lepszej sprawy podsuwa mi mi wciąż to samo połączenie zamiast utworzyć nowe. Jak zwykle znajdę sposób obejścia tej bzdury tylko że zamiast wystawić przynajmniej setkę z zakończonych aukcji to uda mi się może wystawić 10. 

Nie można też pominąć faktu że aby uzyskać złotówkę za sprzedany przedmiot cena sprzedaży musi wynosić co najmniej 5,17 zł gdyż haracz dla Allegro to 4,17 zł.

Na szczęście mój sklep zaczyna się rozkręcać. Powoli bo powoli ale jednak. Miałam nadzieję że z końcem 2023 będę mogła po 15 latach zakończyć " przygodę "  z Allegro ale rzeczywistość " aż skrzeczy " i weryfikuje nasze plany, szkoda że prawie zawsze na minus.

oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

U mnie tak się nie dzieje i chyba na szczęście bo to co piszesz to już w ogóle porażka.  Nie ma co ukrywać, że allegro chyba chce się pozbyć małych przedsiębiorców.  Jestem na allegro kilkanaście lat i w wyniku ich nieustannych ulepszeń nasuwa się tylko jedno pytanie - jeśli jest tak dobrze to czemu jest tak źle?:(

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak. Sądzę, że to sprawa katalogowa. Z pół roku temu w moich asortymencie wyskakiwało info o konieczności pouzupełniania. Zrobiłam to. Oferty znikały tylko sporadycznie ale przy tylu potem nie można dojść które. Ci którzy tego nie zrobili potem lamentowali, że całe tysiące im zniknęły. 

To było powodem dla którego w ogóle powyłączałam autowznawianie. Teraz jak coś się nie wznowi, bo coś tam trzeba potwierdzić to widzę to na czerwoniutko, a powznawianie i tak zajmuje mniej czasu niż szukanie co zginęło.... Żeby było śmieszniej to miałam wyczucie bo z tydzień później wyłączyli funkcję wznawiania na kontach prywatnych xD. Ależ mi zaszkodzili... I tak na firmowe nie zmienię.

oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Chcesz powiedzieć,  że na kontach prywatnych znieśli funkcję autowznawiania? Przecież cały czas jest możliwość zaznaczenia tej opcji. Ja resztkę swoich aukcji które mi pozostały zamknąłem . Teraz jestem w trakcie ręcznego wznawiania prawie tysiąca aukcji. Ogrom niepotrzebnej pracy. Szkoda gadać.  Nie wiem co będzie dalej bo allegro od ponad dwóch tygodni " niby " bada moją sprawę.  A przecież może być tak że minie 2 miesiące i aukcje zakończone znikną....Ale kogo to obchodzi...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak tu pisali ludzie w postach i moderacja to potwierdzała. Ale ze to było po moim powyłączaniu to nie specjalnie sie tym interesowałam dokładniej. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

funkcja wznawiania działa, ale tylko do najbliższej chociaż by minimalnej zmiany Potem trzeba wystawiać " z palca " i znów jakiś czas działa.A ostatnio musieli dołożyć jakiś % do opłat gdyż aukcje w których aby uzyskać 1 zł wystawiałam po 4,80, teraz muszę wystawić po 5,17 aby tę złotówkę uzyskać. Czyli wygląda że dołozono ~ 0,37 zł i stąd całe zamieszanie.

oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie brzmi przerażająco. Chyba nas trochę szykanują:(

oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze , że po raz kolejny wystawiłem aukcje ręcznie aby wszystko było jak trzeba zaakceptowane itd. Aukcja się sprzedała i nie wystawiła ponownie z powodu braku akceptacji regulaminu....nosz ....:(

Mam wrażenie , że trzeba to robić poprzez opcję wznów a nie wystaw podobną bo wtedy niby akceptujesz regulamin cennik itp. Takie moje spostrzeżenie.

oznacz moderatorów