anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie inpost - paczkomaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
mikeza
#20 Guru#

witam

chciałbym wprowadzić opcję paczkomatów do naszych aukcji. Niestety temat ten przerasta zarówno allegro jak i konsultantów inpost. Każdy z nich przekazuje nam inne informacje. Nie da się tego ogarnąć. Jedni piszą, że nie trzeba umowy, inni że jest konieczna. Według inpost jeśli klient nie kupi w smarcie, pomimo, że mam ustawione 8,99zł muszę płacić stawkę według normalnej ceny jeśli nie mam umowy, albo według stawek z umowy. Żadna stawka nie jest tak niska żeby koszt był 8,99zł brutto, a dodatkowo jest podział na gabaryty. W żadnej sytuacji nie da się uzyskać tak niskiej ceny. Mam dopłacać z własnej kieszeni ? Jak to wygląda u Was ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
kostas11
#21 Demiurg#

Tu masz instrukcję https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro-28.08.pdf

Możesz podpisać umowę lub doładować konto przedpłata u i też nadawać za 8,99 zł

 

Jak podpiszesz umowę bedziesz miał podjazdy, a tak trzeba nosić do paczkomatów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Dla opcji Allegro Paczkomaty 24/7 InPost nie trzeba żadnej umowy .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

info od konsultantki inpost:

"Dzień dobry,

Bez umowy muszą Państwo doładowywać konto prepaid, podczas zakupu produktu przez Klienta bez usługi smart policzona zostanie standardowa cena przesyłki (wg cennika z naszej strony). "

Według tej informacji jak ktoś wybierze allegro paczkomat 24/7 bez smarta to zapłacę normalną stawkę, wiec o co tutaj chodzi ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  To co napisał @kostas11 . Robisz przedpłatę i nadajesz.  Przecież to logiczne, że jak klient wybierze opcję bez SMARTA to SMART nie działa i koszt  nie jest finansowany przez Allegro .  Zrób sobie odpowiedni cennik, połącz Allegro z Managerem INpostu i aktywuj SMART. Wtedy każde zakupy od 40 zł łapią się na smart.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

smart mam od dawna, więc wiem jak działa. Chciałem tylko wprowadzić paczkomaty. Ale nadal nie wiem jak będzie rozliczony zakup przez klienta poza smartem przy wyborze paczkomatu. Ja dostanę 8,99zł, a ile mam zapłacić inpost, bo według info z ich strony według normalnej stawki. Czyli mam dokładać z własnej kieszeni do tej paczki ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Ale masz na myśli sytuację, gdy klient kupi coś poniżej 40 zł i wybierze Paczkomaty ? Wtedy klient opłaca koszt wysyłki i wynosi on tak jak przy opcji Smart 8.99 zł

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

dokładnie o takie sytuacje mi chodzi, kiedy zakup będzie niższy od 40zł, albo klient nie ma wykupionego smarta. ile płacę inpost. Bo według nich normalną stawkę ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza zapłacisz wtedy 8,99 zł tyle że musisz mieć doładowane konto w razie co, jak będzie smart to masz 0 zł wysyłkę allegro rozlicza się z inpostem, tylko warunek musisz połączyć konto z allegro i tylko tam nadawać żeby Ci liczyło 8,99

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Jednym słowem przy opcji Allegro paczkomaty koszt jest zawsze 8.99 zł. A Smart to jest zupełnie inna para kaloszy, możesz go mieć albo nie 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tak to działa z pocztą. tylko czemu inpost odpisał mi co innego ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Ale jaki jest ten cennik z ich strony ? Pewnie taki, że Allegro paczkomaty to koszt 8,99 brutto. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to nie można tego wprost przekazać - dostałem tabele, gabaryty i bóg wie co jeszcze. Korespoduje z nimi 2 dni  i ani razu nie padło takie info jak tutaj rozmawiamy. wysyła Pan allegro paczkomaty - koszt jest 8,99 brutto i koniec tematu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

fajnie, ale to się kłóci z tym:

"Dzień dobry,

Bez umowy muszą Państwo doładowywać konto prepaid, podczas zakupu produktu przez Klienta bez usługi smart policzona zostanie standardowa cena przesyłki (wg cennika z naszej strony). "

według tego, jak ktoś nie skorzysta ze smarta to płacę według normalnego cennika, a nie 8,99.  Czyżby konsultanci sami nie wiedzieli jak to działa ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Nic się nie kłóci. Na stronie Inpostu stoi jak byk :

Allegro Paczkomaty24/7 InPost

 
  • 98% paczek dociera w 1 dzień
  • do 25 kg
  • max. 41 × 38 × 64 cm
  • darmowe zwroty

8,99 zł brutto

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

jak wspomiałem wcześniej - operuje się słowem cennik dla klienta indywidualnego, a to jednak wprowadza zamieszanie, no cóż nie od dzisiaj zatrudniają na infoliniach osoby mało kontaktowe, allegro też to dotyczy (konsultantów)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Słowo klucz ALLEGRO paczkomaty 🙂 I nie ma znaczenia czy sprzedajesz jako firma czy jako klient indywidualny .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

dziękuję za pomoc - czasami pewne rzeczy są oczywiste, tylko trzeba umieć je przekazać, a w tej sytuacji wygląda, że konsultantka inpost po prostu sama wprowadziła zamieszanie i nie potrafiła sensownie przedstawić bardzo prostej rzeczy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

własnie dostałem wiadomość z inpost:

 

"Klient kupujący na aukcji poza smartem nie będzie miał widocznej ceny 8,99 tylko cenę, którą Pan ustawi. "

????

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Bo możesz ustawić np 2 zł jak masz chęć dać rabat kupującemu 🙂 Wyższej nie możesz ustawić.

_____________
Kama
oznacz moderatorów