anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagła zmiana prowizji z 8% na 20% ( sposoby jej ominięcia?)

fragtour
#10 Popularyzator#

Witam, temat dla osób kupujących (bo będzie drożej)  i sprzedających złoto,przedmioty,bootsy i wiele innych  do gier Online nowe zmiany prowizji które zostaną wprowadzona 2 Listopada zmieniają prowizję w Kategorii :

  • Kultura i rozrywka - Gry - Gry online (MMO) - Pozostałe (obecnie 8% - po zmianach 20%)

I tu najlepsze jeśli sprzedajacie cokolwiek do jakiejkolwiek gry poza 5 grami które mają swoją kategorię i jedną osobną katagorią Gry przeglądarkowe zapłacicie 20% czyli np Złoto do każdej innej gry po za World of Warcraft będzie miało prowizję 20% a WoW 9%, kompletnie nieporozumienie.

1. Tu pytanie do Morderatorów? czemu Allegor od dobych 15 lat nie zmieniło, ani nie dodało ani 1 gry w tej kategorii ? czemu tylko 5 gier ma mieć prowizję 9% a cała reszta dobre kilkaset gier 20% po zamianch?

2. Czemu służy kategoriia 

  • Kultura i rozrywka - Gry - Komputerowe PC - Role Playing (RPG)

Czy w tej tej kategorii można wystawiać przedmioty go Gier RPG? czy tylko sprzedawać same gry ?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fragtour Odpowiem na Twoje pytania, gdy uzyskam informacje od osób odpowiedzalnych za wskazane kategorie. Proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Dziękuję, bo jak można zauważyć jest to mega krzywdzące i dziwne, czemu wszystkie gry mają mieć prowizję 20% a tylko te pięć wymienionych 9%,  chodzi o to że nie można wystawić złota do każdej innej gry MMO jak Lostk Ark, Guild Wars, Elder Srcolls Online, New World w żadnej kategori prócz "Pozostałe" choć same w sobie są grami MMO nie mają swojej nazwy kategorii jak wspomniany WoW  (World of Warcraft) , a taka sama gra MMO jak World of Warcraft za złoto będzie miała prowizję 9%, chyba nie o to chodziło bo jak się można domyśleć powstanie czarna strefa nikt normlany nie niędzie wam oddawał 20zł ze 100zł ;)wszystko będzie szło po za serwisem, po prostu fizycznie nie udostępniliście innej opcji prócz "Pozostałe" a te wszystkie gry są grami MMO Online, powinny mieć też prowizję 9%, chyba nie temu ma służyć opcja "Pozostałe" Allegro zatrzymało się w tych kategroiach na 15 lat i nic tam się nie zmieniło... dawno są inne bardziej popularne MMO, gdzie sprzedaż jest 4-5 krotnie większa niż w tych 5 grach z listy kategorii...

oznacz moderatorów

ImperiumPremium
#7 Wielbiciel#

Moglbys podeslac link do tych zmian prowizji? Nie moge znaleźć w zmianach z 2 listopada

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/pazdziernik-i-listopad-zmiany-dla-sprzedajacych-z-kont-zwyklych...


Zmienimy cennik dla kont zwykłych

Zmienimy stawki w cenniku dla kont zwykłych dla ofert wystawionych po północy 2 listopada.

To oznacza, że za oferty kup teraz i licytacje, które wystawisz od 2 listopada na koncie zwykłym, zapłacisz zgodnie z cennikiem, który do tej pory obowiązywał na kontach firmowych. Dotyczy to:

  • opłaty podstawowej za wystawienie
  • prowizji od sprzedaży
  • prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach
  • Pakietu Promo.

Jeśli wystawisz oferty na koncie zwykłym przed 2 listopada, naliczymy opłaty zgodnie z obecnym cennikiem dla tych kont – nawet jeśli sprzedaż nastąpi już po zmianie stawek od 2 listopada.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fragtour Jeśli chodzi o pierwszą kwestię - otrzymałam potwierdzenie, że struktura tej kategorii wymaga przebudowy, ponieważ w perspektywie ostatnich zmian cennikowych, obecna forma się po prostu wyczerpała. Prace nad nowym kształtem kategorii trwają i zostaną wdrożone najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku. Nie jest to jednak gwarantowany termin.

 
Natomiast co do drugiego pytania - w tej kategorii powinny się znajdować tylko gry. 
 
 
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

W końcu otrzymałem konkretną odpowiedź, normalny support Allegro kompletnie olewał temat, odnośnie Kategorii Gier Online sprawa jest prosta, powinna być po prostu Kategorie Gry Online i wyszczególnione Złoto, Konta, Przedmioty i tyle w temacie bez nazw gier bo to jest zbędne i  bez żadnego dopisku MMO gdyż oznacza to "Massively Multiplayer Online" a wszystkie gry Online to Multiplayer 😄 i prowizja powinna taka sama 8 max 10% bo po prostu będzie kwtił handel po za Allegro a w takich grach bardzoo o to łatwo 😉

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Poprosze cennik oplat od 2 listopada 2022.

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Poproszę nazwiska wlascicieli Allegro, ich NARODOWOŚĆ, poniewaz od 2 listopada Allegro utrudnia sprzedaz prywatnym osobom, obciaza oplatami dla firm, podczas gdy konta zwykle nie są firmami. Nie są, bo mają za malą sprzedaz, ZUS zdrozał, zywnosc, opal, prąd i gaz. Dopiero gdy poziom sprzedazy wzrosnie kalkuluje się zakladac działalność gospodarczą!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Newday5 Wszystkie te dane są ogólno dostępne w google.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Newday5 właścicielem allegro jest każdy kto ma akcje 🙂 najwięksi akcjonariusze 

Cidinan S. ?. r. l.  
Permira VI Investment Platform Ltd.  
Mepinan S. ?. r. l.  

 

Prezesi 

Perticucci Roy Prezes Zarządu
Eastick Jonathan Członek Zarządu
Huston Darren Członek Zarządu
Barker David Członek Zarządu
Sanders Richard Członek Zarządu
Padusiński Paweł Członek Zarządu
Cruickshank Nancy Członek Zarządu
Smits-Nusteling Carla Członek Zarządu
Arnt Pedro Dyrektor

 

Tu masz więcej https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/ALLEGRO/wladze-zatrudnienie

Jeśli sprzedajesz dla zarobku to nikogo nie inetresuje że mała sprzedaż, na początek masz działalność nierejestrowaną potem jak pyknie to zakładasz normalną, bardzo dobrze że prywatnych handlujących hurtowo wywalają z allegro na allegro Lokalnie i bardzo dobrze że wchodzi ustawa nakazująca portalom raportowanie ile zarobili i na jakie konto poszła wypłata, koniec szarej strefy 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Dziękuję.   Allegro nie tyle co przeciwdziala szarej strefie co utrudnia zmianę działalności nierejestrowanej w działalność gospodarczą, Jesśli konto zwykle nie przekroczylo od kilku m-cy  dochodu 1505 zł, to zostanie  zdlawiona przyszla dzialalnosc gospodarcza!  Jest zamach na rozwój przedsiębiorczości.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Newday5 mam nadzieję, że zarobiłeś przynajmniej  na kasę fiskalną, bo przy sprzedaży perfum jest obowiązkowa.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

no tak, po 20 latach szarówki nagle zaczną raportować. w sumie lepiej późno niż wcale, chociaż allegro zawsze przyklaskiwało lewej działalności. Przez te 20 lat sporo sprzedawców zbiło pokaźne fortunki działając poza legalnym biznesem, a portal skutecznie ich w tym wspierał.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
mikeza Od tego był ( z założenia ten portal ). A Ty nagle ( bo masz zarejestrowaną działalność ) przyklaskujesz temu, żeby gnębić szarą strefę?  Dostajesz po dupie prowizjami, chorymi opłatami i nowymi zetkami od transakcji z du...y wziętymi i wyżywasz się na szarakach. Nie ładnie.
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mac20ek00 portal był z założenia dla prywatnych sprzedawców, ale w międzyczasie zmieniał się model biznesowy kolejnych właścicieli.

A swoją drogą mógłbyś wyjaśnić czym, według ciebie, charakteryzuje się sprzedaż prywatna?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Tym, że jak nie chcę mieć np. ubezpieczenia z ZUS i moi klienci nie wymagają jakiś tam rachunków, wymogów unijnych itd. to po prostu ode mnie kupują, bo moje produkty im odpowiadają ( przykładowo, jak to WC powiedział, jestem babcią i sprzedaję pierogi własnej produkcji ). A podatki i tak płacę przy każdym zakupie, bo naliczany jest mi VAT ( przynajmniej ).

Wiem, że nie jest to obecnie ( po przekroczeniu pewnego progu ) legalne, ale powinno być i tyle w temacie. I takie kiedyś było Allegro, umożliwiało sprzedaż między szarakami biorąc za to sensowną prowizję, a teraz ? Sam sobie odpowiedz.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mac20ek00 ale nie jest legalne, to jest przestępstwo skarbowe. Prywatnie możesz sobie sprzedawać pare starych gratów, które ci się znudziły, ale wystawianie setek czy tysięcy ofert, to już jest sprzedaż zorganizowana, ciągła.

To nie przedsiębiorcy płaczą z powodu dopłaty złotówki, tylko właśnie szaraki, to oni jej nie unikną, my sobie poradzimy. Udało im się okpić państwo z podatkami, ale do allegro będą musieli odprowadzić co miesiąc tysiące złotóweczek ze swojej „prywatnej” sprzedaży.  Tutaj boli, prawda.

oznacz moderatorów

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@Mac20ek00 

Uderz w stół to nożyce się odezwą. Sam jesteś szarakiem już zawodowym, więc nic dziwnego że tak tutaj gardłujesz. Jesteś tą przysłowiową babcią, tylko zamiast pierożków oferujesz mebelki 😎

 

oznacz moderatorów