anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagły spadek sprzedaży od ponad tygodnia

JarpenArt_biuro
#2 Obserwator#

Drodzy sprzedawcy, jak u Was ze sprzedażą? Tak znaczącej zniżki sprzedaży nie miałam już od paru lat. Jak to u Was wygląda? Pozdrawiam serdecznie Wioletta 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mikeza
#20 Guru#

nigdy nie narzekam, ale ostatnie 10 dni to faktycznie jakiś dramat. Nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

A. nie ma najlepszej sytuacji finansowej więc może szukają oszczędności w reklamach. Zawsze było ich mnóstwo, wszędzie a teraz rzadko kiedy coś widzę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@JarpenArt_biuro Wiolciu , czego spodziewałaś się z końcówką lutego , jest kicha bo zawsze w tym okresie roku była kicha i będzie .

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@mdrogeria ,poprzednie lata nie miały lutego? bo albo źle widzę,albo autor tematu wspomniał o kilku latach

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach  mamy luty , autor wątku po mojemu pisze o aktualny spadku obrotów .

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@mdrogeria ,pisze że nie miała takiej kichy od kilku lat,więc w poprzednich latach luty może gorszy,ale nie był zły w porównaniu z obecnym

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach nie ma co ukrywać bo jest źle , a koszty rosną , odkąd handluję luty zawsze był miesiącem najgorszym aktualny u mnie okazał swoje oblicze w ostatni weekend ... i dalej okazuje .

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@mdrogeria ,ja sprzedaję od niedawna i obecnie nawet adsy nie działają,więc wyłączyłem to w cholerę na amen.Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach ADS-y to marchewka na sprzedawców tylko ,ze zgniła , lepiej zadbać o inne parametry .

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nadchodzi apokalipsa... dlatego

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

U mnie sprzedaż spadła czterokrotnie.  Pewnie znowu allegro zmieniło algorytmy

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jest bardziej niż pewne, dla testu na jednym z kont dołączyłem do programu SS, bo od dłuższego unikałem go jak ognia. W końcu reklamują, że oferty SS są lepiej wyświetlane. I o dziwo od kiedy mam ten znaczek to konto leży i kwiczy, zerowa sprzedaż. Gdzie te wyświetlenia ? bez znaczka było lepiej. Dla mnie to wszystko pic na wodę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A ja za to nie muszę ubolewać nad spadkiem sprzedaży jeno odczuwam obecnie wzrost . Skorzystałem (tak trochę dla testu) z zaoferowanego darmowego wyróżniania z obniżoną prowizją za wyróżnienie na części ofert . Jestem trochę lepiej widoczny a przy okazji idzie sprzedaż ofert bez wyróżnienia . Minusem tego jest to że niestety ale takie zakupy nie są zawsze opłacone a prowizja od wyróżnienia przepada . Póki co jest całkiem fajnie . 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Dzięki za tą informację. Sam się zastanawiałem czy dla testu nie włączyć. Od ok roku nie mam, a po odpadnięciu SS trafności moich ofert wystrzeliły. I nie że mi się wydawało, mówię o danych z systemów do monitorowania.

 

Jeśli chodzi o sprzedaż, to od piątku dostała zapaści. Generalnie moja sprzedaż jest regularna jak okres. Idzie jak po sznurku w cyklach tygodniowych i miesięcznych. Zapaść o 50% t/t nigdy się nie zdarza, o ile nie ma wigilii albo innego istotnego święta.

Jestem wręcz przekonany po obserwacji ofert, że allegro postanowiło wyciągnąć za uszy nowe oferty na początek. Za pewne po to aby zachęcić nowych sprzedawców do ładowania się po uszy w ten interes. Szkoda, że każde nowe niedługo staje się stare i darmowych obiadów dalej nie będzie. Czysta manipulacja. Kiedyś już byłem świadkiem czegoś takiego. Topowi sprzedawcy pospadali po trafności na sam koniec, a leszczyzna cudownie poszła na szczyty. Nie trwało nawet miesiąc, bo najlepsi sprzedawcy otarli się od śmierć. Coś się wydarzyło, bo zostało to odwrócone.

Sprzedaż w mojej kategorii widzę, że ma się dobrze. Luty średnio dziennie ma szansę być lepszy niż styczeń. U mnie na ten moment -30%. 

Z resztą informowało, że będzie więcej testów Katalogu jako domyślnego widoku na listach. Uparli się na ten katalog. A jak dla mnie ludziom na szczytach władz w allegro brakuje intelektu żeby to zrozumieć, że przede wszystkim katalog szkodzi im samym. Dlaczego? Otóż wyciąga oferty niepromowane wyżej oraz daje możliwość przeklikiwania z ofert wysokooprowizjowanych do tych najtańszych. Porównywarkę masz w każdej swojej ofercie. Gratuluję geniuszom, że za darmo odsyłają z ofert z prowizją 20% do ofert z prowizją 12%.

Szkoda, że też nie kumają tego, że jeśli to promowanie będzie polegało tylko na byciu wyżej w samym pojedynczym produkcie, to trzeba być nienormalnym żeby płacić za promowanie. Pozostanę tylko przy promowaniu ofert produktów własnych i produktów na własnych eanach, bo tam nie będzie taniej konkurencji.

Obecnie promujesz się żeby Twoja oferta była wśród setek innych promowanych na początku. Co to za promowanie, skoro jesteś jednym z 2-3 w produkcie, a pod spodem od razu masz oferty tańsze. Przegrałeś od razu na początku. Lepiej dawać niską cenę i  nie promować. 

Allegro jest w D**** z wynikami, dlatego kombinuje co tu zrobić żeby wyjść na plus. Wyniki na granicy 0, utopili 4 mld zł w Mall i głowią się co tu zrobić. A wszystko co robią jest przeciwskuteczne i po prostu głupie. Zespół ds Katalogu ma za wszelką cenę się wykazać i zrobić cud. Nie zrobi, bo ten widok jest beznadziejny, wywraca to do czego klienci się przyzwyczaili. A jak znam użytkowników to duża część z nich ma w ogóle problem z poruszaniem się w serwisie.

Co więcej w katalogu wczesniej było tak, ze na początku były głównie produkty, które miały bardzo dużo ocen i to dobrych, szybka wysyłka i duża popularność. Obecnie powskakiwały na szczyt oferty, które nie mają nic.

Mam przykładowo ofertę produktu, który sprzedaję w PL tylko ja. Tzn mam to bezpośrednio od producenta w Chinach. Produkt jest relatywnie wysokiej jakości. Od środy podpina mi się pod ten produkt sprzedawca, który daje to 30% taniej. W dni jego produkt wskakuje do top3 w kategorii i katalogu. Do tego stopnia, że moje zdjęcie zostaje zastąpione nim. Układł mi do tego opis i się podszył. Na szczęście zgłosiłem, opis kazali mu usunąć i usunął. Natomiast dalej jest wysoko bo sprzedał ponad 100 w niecały tydzień. Na innych swoich ofertach sprzedaje to również na wyróżnieniu, ze swoimi opiniami i ma tam w granicach 30 sztuk miesięcznie.

I taki jeszcze general wondering. Ile czasu zajmie zespołowi DS Katalogu dojście do tego, że żeby nie było "błędnie powiązanych ofert" sprzedawca powinien najpierw wprowadzić kod kreskowy i dopiero mieć do wyboru produkt z katalogu? Obecnie sobie wyszukuje po tytule, pyk podpina się pod coś co ma dobre opinie i sprzedaje swój syf, niejednokrotnie będący zupełnie czymś innym. Jedni pracują miesiącami na swoje opinie a złodziejstwo się podpina pod czyjś dorobek i ma to w dudzie. A klient tego nie wie i kupuje. 

Ostatnio przeraziłem się po wejściu w opinie w jednym z moich produktów, do którego właśnie ktoś się podpiął. Zmieniłem EAN i patrzę, że same pozytywne i średnia ponad 4,9. Skończcie z tym ludzie i wprowadźcie uczciwe zasady dla uczciwych i pracowitych sprzedawców, a nie dla cwaniactwa. 

Allegro widać, że ma problem z tym, że nie przybywa nowych sprzedawców, w tempie jakiego by chcieli. Takiego jak kiedyś. Może do tego trzeba nobla z ekonomii, ale dużego sprzedawcy robiącego milionowe obroty  nie wyciąga się z kapelusza. Taki sprzedawca rośnie latami. A wy sobie zmieniacie algorytmy nie przejmując się tym. Rozumiecie to, że to zniechęca do inwestowanie w ten biznes? I że sprzedawcy muszą zarabiać? A miszczom na szczytach władzy wydaje się, że sprzedawca rezygnuje z etatu, wyciąga milion oszczędności i rusza sprzedawać na allegro z marżą prowizja +1%. Bo przecież zarabianie jest nieprzyzwoite.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Właśnie sprawdzam sobie trafności wybranych ofert na wyróżnieniach. Co zaobserwowałem:

1. Zmiany w okolicy 31.1-2.02

2. Gwałtowne spadki ofert, które do tej pory były potężne, dominowały wręcz w swoich kategoriach.

3. Wzrosty nowo wystawionych ofert, które dopiero zaczynają swoją karierę. Wcześniej algorytm nie mógł się nimi zachwycić, natomiast dnia 1.2.2023 nastąpił cut i padalce bez historii stały się złotem i zachwyciły algorytm.

4. Te manipulacje są wręcz żałosne. Nie wiem co to za efekt ma dać, ale to jest wręcz uważam wprowadzanie klientów w błąd. "Trafność" wynikająca z tego, że coś jest nową ofertą zamiast dopasowania do słów kluczowych, popularności wśród klientów, jakości sprzedawcy i wszelkich innych ocen, na które pracuje się latami? W ogóle najlepiej ręcznie przypiszcie parametry dla sprzedawców wg uznania. Nowy leszcz bez historii i doświadczenia +3. Sprzedawca 10 lat+, 2x.50, do tego program VIP, miliony obrotu, jakość Super  to mu -10.  

Uważajcie żeby przypadkiem nie było boomu na sprzedawców. Ciężko jest to zakumać w biurowcu, że sprzedawanie tutaj jest nieopłacalne? Głodzicie sprzedawców. Konkurencja jest za duża, jest nieznośna, a rynek jest na etapie samowyniszczenia. Sprzedawcy walczą o życie, bo tak śmieszne pieniądze tu się zarabia.

Żeby sprzedawca zarobił tutaj więcej niż najniższa krajowa to realnie potrzebuje mieć przynajmniej ze 200-300 tys zł w towarze, o ile asortyment nie jest już zajechany do podłogi. A zwykle nawet jeśli nie jest to za chwilę będzie. Małym nie opłaca się nawet próbować, bo przegrają. A dużym jak będziecie tak dogadzać, to też dadzą sobie spokój. Jeszcze się nie wycofuję. Ale jak tak dalej pójdzie to się wyprzedaję, buduję halę, wynajmuję komuś a sam będę spał do południa jak Kaczyński. 

W ogóle ecommerce dojechał do ściany. Korpom typu G, A, F czy Allegro wydaje się, że tu się mamy sianokosy, a prawda jest taka, że trwa zdychanie. Ręce mi opadają jak widzę, że najlepszy produkt w mojej kategorii sprzedający się u wszystkich sprzedawców w ilości ok 4000 jest oddawany z 5 groszami nadwyżki na sprzedaży!!! Jak z tego pokryć chociażby opakowanie oraz dopłatę do wysyłki? Produkt kosztuje 30 zł i sam już jest prawie na smarta. U mnie koszty stałe + opakowanie to średnio 5 zł na jedną paczkę. A walka o życie dochodzi do tego właśnie stopnia, że oddają za darmo licząc, że klient coś dokupi. A jak dokupi to na tych innych ile zarobią, skoro najlepsze produkty tak wlasnie oddają? Dom wariatów i umieralnia. A tym dalej za mało sprzedawców..

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

W kategorii motoryzacja nie jest lepiej, nawet widzę że dużo sprzedających wręcz już ucieka z Allegro, sam w zeszłym roku przeskoczyłem dodatkowo na inny portal z czystej ciekawości, w tym roku głównie sprzedaż idzie na innym portalu i ratuje mi generalnie interes, gdyż na Allegro wszystko od stycznia dosłownie leży 

Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na wyszukiwanie Allegro, żeby znaleźć daną aukcje trzeba odpinać powtarzające się katalogi i wtedy dopiero można znaleźć przedmiot który faktycznie nas interesuje, w innym wypadku katalog allegro rozwala cały system wyszukiwania

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

ETSwarszawa
#1 Nowicjusz#

U mnie tragedia dwa konta nagle sprzedaż po jednym zupie albo i wcale pogarsza się  od lutego a na dziś koniec marca tragedia żadne wyróżnienia i promocje nić nie pomagają

oznacz moderatorów

ParadiseAtelier
#7 Wielbiciel#

U mnie teraz jest tragedia, ponad 50% rzeczy, które są zamawiane w kwietniu się zwraca. Ludzie często nie otwierają nawet paczek. Dajcie ludziom palec, wezmą całą rękę, kupujący nadużywają darmowej dostawy i zwrotów. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

temat zwrotów - temat rzeka. Ale prawdą jest, że ich ilość z miesiąca na miesiąc rośnie i moim zdaniem jest to po częsci wina beznadziejnej produktyzacji, która wprowadza w błąd przy zakupach oraz ograniczonej inteligencji klientów, którzy już od dawna przestali czytać opisy i jakąkolwiek treść zawartą w ofertach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów