anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczenie dodakowej opłaty UPS

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

19 sierpnia 2022 Allegro naliczyło dodatkową opłatę za przesyłkę wysłaną w grudniu 2021 kurierem UPS -5,99zł UPS - opłaty dodatkowe

Numer nadania:

1Z8332YF6892491074

Nazwa usługi dodatkowej:

Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 10 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)

Kod:

UPS_N26_DOPLATA_10_20

Identyfikator zamówienia:

369fd421-63d9-11ec-a3dc-4725f68d2064

Identyfikator kupującego:

2916142

Przewoźnik:

UPS

-5,99 zł
Przepraszam bardzo, ale takiego kantu i oszustwa nie  spotkałem od początku działalności gospodarczej od 1997, żądam zwrotu opłaty, przedmiotem dostawy były 2szt. tonerów SHARP wysłane w grudniu 2021 ważące ok. 4kg gabaryty ok. 50x40x40cm, jakim cudem jakiś gość obliczył wagę gabarytową ponad 10KG, naliczył opłatę dodatkową 5,99zł wysyłka UPS po ponad pół roku od wysyłki towaru, a Allegro nalicza mi tą opłatę 19 sierpnia 2022? wg mnie to oszustwo i [edycja], żądam zwrotu opłaty na moje konto, pozdrawiam Andrzej ARAKOM
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Ello, @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Powtarzam się. Zadałem klika pytań, na które nie otrzymałem odpowiedzi, czy wg Regulaminów Allegro istnieje jakiś termin np. rok lub 2-4 lata lub więcej, aby otrzymać odpowiedź na zadane pytanie??

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ARAKOM przepraszam, że czekałeś na odpowiedź. 
Informacje na temat kosztów przesyłki oraz ewentualnych dopłat są dostępne w artykułach na ten temat. Funkcji o jakiej piszesz nie było w Wysyłam z Allegro i nie planujemy tego zmieniać. Jeśli uważasz, że powinna zostać wprowadzona, zachęcam Cię do podzielenia się tym pomysłem tutaj. Jeśli Twój pomysł otrzyma dużo głosów społeczności będzie to mocny argument, aby zastanowić się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania.  
Twoje drugie pytanie skonsultowałam z działem prawnym. Gdy zawierasz umowę jako JDG nie jesteś konsumentem. Owszem korzystasz z niektórych praw przysługujących konsumentom, gdy dokonujesz zakupu (jak np. prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny) ale też pod pewnymi warunkami (np. zawarta umowa nie posiada charakteru zawodowego dla tej JDG). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Nie jest prawnie możliwe wystawianie faktury VAT w kolejnych miesiącach, w tym wypadku po ponad pół roku od wykonania dostawy lub usługi. Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Wasz regulamin w tym punkcie jest niezgodny  z prawem obowiązującym w RP, jeśli tak nie jest proszę podać podstawę prawną wskazującą, że Wasz regulamin stoi ponad Ustawą i obowiązującym prawem, pozdrawiam

oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, ale kogo interesy reprezentujesz? Nie jest prawnie możliwe wystawianie faktury VAT w kolejnych miesiącach, q tym wypadku po ponad pół roku od wykonania dostawy lub usługi. Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę pozdrawiam

oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

 Nie wiem skąd czerpiesz te dane wg regulaminu cytuję: Allegro Kurier UPS (paczka do 10 kg, wagi rzeczywistej lub wymiarowej, najdłuższy bok max 100cm, drugi najdłuższy bok max 76cm, suma długości oraz obwodu (tj. 2x wysokość + 2x szerokość) max 300cm ) dopiero w akapicie e czytamy: W przypadkach, w których wartość stanowiąca wagę wymiarową paczki rozumianą jako: szerokość cm x długość cm x wysokość cm / 5000 przekracza wartość odpowiadającą wadze rzeczywistej paczki, cena za Usługę ustalana jest na podstawie wagi wymiarowej paczki (to się na logikę wyklucza) pomijam fakt, że po podaniu wymiarów i wagi przesyłki przed jej wysłaniem powinienem być poinformowany o całkowitym koszcie jaki mam ponieść, czego Allegro nie robi. Jest to sprzeczne z prawem. Po za tym nie jest prawnie możliwe wystawianie faktury VAT po ponad pół roku od wykonania dostawy lub usługi. Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę pozdrawiam

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A po co?

Przecież wszyscy widzą co się dzieje. 

Nie chcesz mieć problemów - nie wysyłaj DPD i UPS.

Ani innymi kurierami, z którymi nie masz bezpośredniej umowy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie,

50*40*40 =80000 

80000/5000 = 16kg wagi gabarytowej. Dlatego naliczono doplatę. Musi Pan mniejsze kartony stosować, niższe. Też to przerabiałem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Z DPD robię teraz inaczej, drukuje etykietę i potwierdzenie nadania paczki, podczas nadawania paczki w punkcie DPD proszę pracownika o zważenie paczki, wpisanie wagi na potwierdzeniu oraz ID pracownika - zbieram sobie te potwierdzenia gdyż czasem też wysyłam większą rzecz ale lekką 3-5kg 

 

Będzie dopłata będę wysłać skany tych potwierdzeń 😎

oznacz moderatorów