anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczenie dodakowej opłaty UPS

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

19 sierpnia 2022 Allegro naliczyło dodatkową opłatę za przesyłkę wysłaną w grudniu 2021 kurierem UPS -5,99zł UPS - opłaty dodatkowe

Numer nadania:

1Z8332YF6892491074

Nazwa usługi dodatkowej:

Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 10 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)

Kod:

UPS_N26_DOPLATA_10_20

Identyfikator zamówienia:

369fd421-63d9-11ec-a3dc-4725f68d2064

Identyfikator kupującego:

2916142

Przewoźnik:

UPS

-5,99 zł
Przepraszam bardzo, ale takiego kantu i oszustwa nie  spotkałem od początku działalności gospodarczej od 1997, żądam zwrotu opłaty, przedmiotem dostawy były 2szt. tonerów SHARP wysłane w grudniu 2021 ważące ok. 4kg gabaryty ok. 50x40x40cm, jakim cudem jakiś gość obliczył wagę gabarytową ponad 10KG, naliczył opłatę dodatkową 5,99zł wysyłka UPS po ponad pół roku od wysyłki towaru, a Allegro nalicza mi tą opłatę 19 sierpnia 2022? wg mnie to oszustwo i [edycja], żądam zwrotu opłaty na moje konto, pozdrawiam Andrzej ARAKOM
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

I dlatego ja się wystrzegam tych przesyłek. Na przesyłki kurierskie mam tylko InPost - od lat nie mam żadnych dopłat.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Mnie 22 zł naliczyli za nieprawidłowy typ adresu, (mieszkanie prywatne/firma) -tak jak bym miał wpływ na to co podaje klient Allegro w zamówieniu. 

Jednakże po odwołaniu się, uznali reklacje, ale więcej nie zaoferuje, klientom kuriera UPS.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ARAKOM, czy składałeś reklamację w sprawie tej opłaty?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

No ręce opadają, jak mogłem złożyć reklamację, kiedy dowiedziałem się o dodatkowej opłacie 19 sierpnia 2022, a przesyłka była wysłana w grudniu 2021, na jakiej podstawie zostałem obciążony dodatkową opłatą? czy przewoźnik przedstawił jakiś dowód? dlaczego Allegro bezkrytycznie daje wiarę UPS, a nie mi, za Pani pośrednictwem składam reklamację w tej sprawie i żądam zwrotu 5,99 na moje konto w Allegro, pozdrawiam Andrzej ARAKOM

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ARAKOM ale 50 x 40 x 40 / 5000 daje 16 kg wagi gabarytowej więc wychodzi że jest oki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

3444 — kopia.png

 Wg allegro opłaty do paczek Allegro DPD mogą być naliczone najpozniej 2 miesiące od nadania

Jak taki zapis ma sie do paczek ALLEGRO UPS ? Bo tutaj jest ponad pół roku

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:80340374 https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

d. Opłaty za Usługi i Usługi Dodatkowe zostaną doliczone do rachunku Sprzedającego w miesiącu, w którym nastąpiła ich realizacja lub w kolejnych miesiącach po realizacji tych usług, w zależności od terminu powzięcia przez Spółkę informacji o podstawie do naliczenia tych opłat.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  czy możemy dostać konkretne informacje po jakim czasie od wysłania paczki mozna być spokojnym, że nie bedą doliczone do niej żadne opłaty dodatkowe ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Rozumiem, że jest to niekomfortowa sytuacja. Naliczenie opłat w późniejszym terminie jest zgodne z naszym regulaminem. Przewoźnicy, z przyczyn technicznych, nie rozliczyli z nami płatności zaraz po zrealizowaniu dostawy. Niedawno otrzymaliśmy te informacje i dlatego opłaty zostały doliczone do rachunku. Jeśli nie zgadzasz się z opłatą, to możesz złożyć reklamację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ko_alka Zdajesz sobie sprawę ile osób na tym straciło? Mało sprzedawców śledzi to jakie kwoty im ktoś niesłusznie lub omyłkowo nalicza i o taki czymś sklep powinien być na bieżąco informowany a tak niezłe sumki przewoźnicy sobie przytulają zamiast to zgłaszać i oddawać. Te przyczyny techniczne to wyglądają też na celowe uśpienie sprzedawców aby im było trudniej wyłapać za co dostali dopłaty.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@ko_alka  ile moze trwac maksymalnie ten "późniejszy termin" ? rok ? dwa ? trzydzieści lat ? Dzieci i wnuki bedą odbierać wezwania do zaplaty bo przewoznik sobie cos "przypomnial" ?

Prosze o konkrety 

Zabezpieczam sie zdjeciami na wypadek naliczenia opłaty dodatkowej wiec chce wiedziec ile mam to archiwizowac

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Przykro mi, ale nie jestem w stanie podać Ci konkretów, ponieważ nie ma ustalonego terminu. Wszystko zależy od tego, kiedy przewoźnik przekaże nam fakturę będącą podstawą do naliczenia opłat.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego przy wypełnianiu Allegrowego formularza wysyłki, po podaniu gabarytów paczki u danego przewoźnika np. UPS nie jest wyliczona od razu kwota do zapłaty za przesyłkę? Jako jednoosobowa działalność gosp. mam prawa jak Konsument, a więc muszę przed zamówieniem usługi być poinformowany o całkowitym koszcie, co nie ma miejsca - w ogóle nie jestem informowany jaki jest koszt usługi. Dopiero post factum naliczana jest opłata za przesyłkę, a opłata dodatkowa jak w tym przypadku po ponad pół roku. Wg mojej wiedzy jest to działanie bezprawne. Proszę o ustosunkowanie się do tej kwestii. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@ko_alka chcesz powiedziec, że przewoźnik do usługi wykonanej w grudniu 2021 wystawil fakture w sierpniu ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Z przyczyn technicznych przewoźnicy dopiero teraz mogli rozliczyć płatności. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. A więc kolejne bezprawne działanie?

oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Zadałem klika pytań, na które nie otrzymałem odpowiedzi, czy wg Regulaminów Allegro istnieje jakiś termin np. rok lub 2-4 lata lub więcej, aby otrzymać odpowiedź na zadane pytanie??

oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

przyczyny techniczne nie mogą łamać prawa podatkowego w RP

oznacz moderatorów

ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

czy mogę otrzymać odpowiedzi na zadane pytania, czy nie, proszę się określić.

oznacz moderatorów