anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

Pallek
#2 Obserwator#

Ja już napisałem do uokik. I proponuję zrobić to sam wszystkim sprzedającym.  To co allegro wyczynia to jakaś kpina. Link do anonimowego zgłoszenia do uokik poniżej:

https://report.whistleb.com/pl/uokik
Im więcej zgłoszeń tym lepiej.

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

eee mało. 84 tysie 

oznacz moderatorów

upwards
#10 Popularyzator#

Tak dla Waszej wiedzy po przeczytaniu wpisu, to 1 zł będzie od każdej pozycji w zamówieniu a nie od każdego zamówienia czy transakcji. Na przykład ktoś kupi 3 różne kurtki w jednym zamówieniu (jak to akurat sprzedaję) to zapłacę 3 zł a nie 1 zł. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  poważnie ?

a jak ktoś kupi 50 rzeczy po 1szt to zapłacę 50zł. Czasem takie zamówienie jest warte 80zł.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ALCkow Raczej nie: ([edit] a nie sorry, chyba, że chodzi Ci o 50 różnych ofert po 1zł, wtedy zignorować 😄 )

DarkStoorM_0-1663688129825.png

Ja nigdy nie potrafiłem czytać ich regulaminów, ale wychodzę z założenia, że to będzie tylko 1zł.

Przy transakcji z 5 różnych ofert będzie 5 zł nawet jeżeli ktoś kupi po 20 sztuk

---

[edit 2] tak teraz patrzę, niezłą jazdę będą mieć sprzedawcy drobnicy, typu kabelki, elektronika lub supermarket

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@upwards@ALCkow opłaty naliczamy za sprzedaż każdej oferty. Jeśli kupujący kupi 4 poduszki z jednej oferty, naliczymy 1 zł. Jeśli kupujący kupi 4 poduszki w jednej ofercie i 2 krzesła w drugiej ofercie, łącznie zapłacicie 2 zł.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Przetłumacz mi na polski z allegrowego języka:

1 kupujący kupi 40 książek po 1,00 na osobnych aukcjach. Przelicz mi prowizje - może się mylę ale wychodzi mi 20,00 prowizji + 40,00 dodatkowych złotych za sprzedaż = 60,00. ??

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Czy tylko ja rozumiem, że opłata jest za ofertę, w której doszło to sprzedaży, a nie od transakcji?

Ja to rozumiem, że płacę 1zł za pierwszą sprzedaż w ofercie, potem już nie....

Za każdą pojedynczą ofertę, w której doszło do sprzedaży, naliczymy dodatkowo złotówkę. Nie bierzemy pod uwagę liczby sprzedanych sztuk w ofercie.

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Dokładnie tak, zapis w regulaminie jest niejasny, sprzeczny i niezgodny z prawdą, wprowadza w błąd, bo opłata od oferty oznaczałaby opłatę cykliczną np. 1zł/30dni od każdej oferty, w której dokonano sprzedaży.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  często kupujący kupują produkt za 35zl i np drugi produkt za 6zl tylko żeby nie płacić za dostawę. To my zapłacimy 2zl ?

oznacz moderatorów

upwards
#10 Popularyzator#

Wszystko wskazuje na to, że to będzie właśnie 2 zł. Zdzierstwo na maksa. 

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

dokładnie tak - 2 zł + prowizja od sprzedaży + opłata za smarta

tyle zysku co w pysku 😖

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Całe szczęście, że pojawiają się i rozwijają inne portale.

Dzięki takiej eliminacji Sprzedających jaką ostatnio serwuje **piiip** inne portale mają szansę na ekspansję i pozyskanie całej rzeszy nowych klienttów.

Jednak nie ma to jak wolny rynek i konkurencja....

oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

AA jeszcze jedno pytanie:

Kto wymyślił tak **piiip**yczną zmianę w regulaminie? Kto wpadł na taki pomysł by dodatkowo haracz od sprzedaży zbierać? Na węgiel zbieracie i opłaty za prąd?

Nie tutaj wypowiadają się wszyscy zainteresowani tematem. Każde wiadro pomyj się przyda byście zrozumieli, że pewne posunięcia z Waszej strony korzyści raczej nie przyniosą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dorjabbis nie wiesz kto ? .. a ten co ma parcie na wykazanie się bo ma wujka na stołku ....he..he .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

A co mają zrobić sprzedawcy co sprzedają we wszystkich aukcjach pojedyncze przedmioty i do tego w licytacjach ? Wiele pozycji i tak kończy się poniżej oczekiwań i do tego mamy jeszcze dopłacać za każdy przedmiot nawet jak ktoś tak okazyjnie kupi duża ilość przedmiotów . Nie jestem zwolennikiem płatnych abonamentów bo to nic nie pomaga w sprzedazy a tylko powiększa straty. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje od ponad roku właśnie drobnice (małe modele) od ceny minimalnej za zlotoweczkę.Nagła zmiana regulaminu powaliła z nóg.

Podkreślam że od początku wystawiania ofert nie miałem ani jednej negatywnej oceni ze strony klientów,każdy był zadowolony.

Moje jeszcze aktualne licytacje będą tymi ostatnimi,nie pozwolę się legalnie okradać za pomocą kolejnej prowizji za prowizję od sprzedaży.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

A czy do sprzedanych a nie opłaconych aukcji też macie zamiar doliczać sobie te złotówki ?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mwmonety na bank nazwą to """opłata transakcyjna""" i będzie bezzwrotna bez względu na to czy do transakcji doszło czy nie 🙂

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@DarkStoorM w info napisali, że jak będzie zwrot, to oni też zwrócą ta złotówkę, albo proporcjonalnie. Jak ktoś kupił 4 szt., a zwrócił 1, to zwrócą 25 gr.

oznacz moderatorów