anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

Pallek
#2 Obserwator#

Ja już napisałem do uokik. To co allegro wyczynia to jakaś kpina. Link do anonimowego zgłoszenia do uokik poniżej:

https://report.whistleb.com/pl/uokik

Koniec pogrywania sobie.

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Czyli na Allegro hurtem za miesiąc robię +1.50zł  na wszystkich swoich aukcjach bo dojdzie większa prowizja, a na S się zrobi hurtem -0.50gr i niech Allegro sobie sprawdza statystyki jak im hajs rośnie z durnych pomysłów. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

1. Allegro chce odstrzelić wszystkich okazyjnych sprzedawców, nie mających sklepów. Wyrzucić ich na protezę zwaną : Lokalnie. Jak tam jest wszyscy wiemy.

2. Allegro docelowo chce odstrzelić wszystkich sprzedających drobnicę, oraz antyki i kolekcje ( w tym książki)

3. Musi podnieść zyski ( bo jakie są wiemy) zmuszając do nic nie dającego abonamentu.

4. Następne kroki to podniesienie ceny abonamentu, oraz dodanie warunku np minimalne obroty mies, 100tys. Jak nie to lokalnie. Oczywiście zlikwidowanie tez licytacji. I zostanie DROGI sklep z ofertami od największych sklepów.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

A może wprowadzić dla kupujących - podwyżkę za AllegroSmart, stałą opłatę od każdego zakupu, % prowizję od zakupu, opłatę za miesięczny abonament, opłatę za licytację. A nie, wróć, wtedy sprzedaż spadnie. Lepiej wszystko przerzucić na sprzedających... 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Idźmy dalej:

  • obciążenie za zakup
  • obciążenie za zakup w ofercie wyróżnionej
  • obciążenie za zakup w Strefie Okazji
  • obciążenie za zakup Smart! w zależności od kwoty transakcji
  • obciążenie za kliknięcie oferty sponsorowanej, jeżeli kupujący nie zdecydował się za zakup
  • obciążenie za obejrzenie sponsorowanych ofert na stronie głównej
  • obciążenie za przesyłkę nieodebraną
  • brak darmowych zwrotów, 100% obciążenia kosztem zwrotu
  • obciążenie 1zł za zakup w każdej z ofert w transakcji ( 🙂 )
  • obciążenie audytami przewoźnika
oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

 Jestem sprzedawcą prywatnym i wydaje mi się że jeśli teraz naprędce wystawię sobie np. tryliardon aukcji takich pustych tylko biała fota, cena zaporowa i kropka w opisie to po 2 listopada na spokojnie je sobie pozmieniam i niektóre opłaty mnie ominą. Np. opłata za wystawienie. Jeśli się mylę to napiszcie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trochę to za proste, mogą Ci je usunąć. Puste oferty.

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Proste i może genialne. Aukcje mogłyby dotyczyć czegoś co warte jest kilka groszy a wystawił bym je za grube tysiące żeby nikt nie kupił. Żeby nie było tak pusto to wstawiłbym fotkę jakiejś biesiady tyrolskiej i opis. I tak tryliardon podobnych aukcji. Przyszedł by odpowiedni czas to bym sobie je edytował na coś co faktycznie mam do sprzedania. Ps. Zaczyna być mi wstyd że zamiast szukać innego miejsca na swoją sprzedaż to trzymam się kurczowo tego Titanica.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Zrób aukcje typu "niespodzianka". Jak ktoś kupi to mu wyślesz niespodziankę która była przypisana do aukcji 🤷‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@fari1975 jak będziesz chciał edytować ofertę po 2 listopada to będziesz musiał zaakceptować nowy cennik i opłata będzie od tego momentu naliczana 😞

oznacz moderatorów

DzieciaczkowoMM
#8 Zapaleniec#

Aż boję się zaglądać na meila jaką jeszcze opłatę Allegro dla nas szykuje. Ciągle im mało.. to zwykłe okradanie sprzedawców. 

oznacz moderatorów

Kino_Paradiso
#8 Zapaleniec#

No ciekawe, jakby tak spojrzeć, to Allegro zrobiło się dla sprzedających takim Netflixem, chcesz korzystać, to wykup abonament, hehehe, teraz pora dla kupujących, a co, jak się bawić to się bawić!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Każda nowa opłata odbija się na kupującym i to z jego kieszeni i tak pójdzie ,sprzedawcy podniosą ceny (bo muszą by przetrwać) a klient ucieszony bo w smarcie dostawa za darmo i tak kupi ,nieświadomy do końca że za wysyłkę i tak płaci bo smart jest wliczony w cenę towaru.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie trzeba mieć magicznej szklanej kuli by to zauważyć . Sprzedawcy drobnicy nie są tu mile widziani a działka z antykami nie pasuje do słynnego katalogu . 

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Ja już to zauważyłem wcześniej, zaczynałem na lokalnie, ale szybko przekroczyłem limit. Przeszedłem na Allegro. Nie chcę zakładać firmy. Tu nie dość, że sprzedawcy mnie nie chcą, to jeszcze sam sklep sugeruje mi żebym się wyniósł. Starałem się etycznie, poprawiałem (jak ten głupi) katalog. Same pozytywne oceny. Ale nie będę się narzucał. Pójdę sobie.

oznacz moderatorów

madziulka182
#9 Pomysłodawca#

Jestem dokładnie takim samym sprzedawcą drobnicy. Mam 2500 ofert 1-10 zł. Gdzie mam je przerzucić? Na Allegro Lokalnie limit 200 ogłoszeń. Obrót mam za niski by zakładać firmę, albo płacić abonament.
Od czterech lat odkąd sprzedaję Allegro nie wprowadziło żadnych zmian na lepsze dla sprzedających. Ciągle tylko dowalają "kary" za to, że w ogóle przyszło ci do głowy sprzedawać cokolwiek. Podnoszą prowizje od sprzedaży, dodali prowizje od kosztów wysyłki, teraz 1zł od kazdej sprzedanej rzeczy (mam tylko jednoprzedmiotowe Kup Teraz). Allegro upadło na głowę z tym pazerstwem na kasę.

oznacz moderatorów

ajala12
#9 Pomysłodawca#

Czy nie można by dokonać racjonalnych wyłączeń od tej kolejnej opłaty (np. Kategoria "Kolekcje" albo np. aukcji od 1 zł)?

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Trzeba i wytarczyłoby podnieść minimalną cenę sprzedaży do 2 zł.

oznacz moderatorów

wam51
#9 Pomysłodawca#

To nic nie da.  Prowizja dla Allegro (nie licząc paskudnej prowizji od kosztów przesyłki) od sprzedanego przedmiotu za 1 zł i za 2 zł  jest taka sama

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Dział z antykami, kolekcjami to w dawnych czasach była siła Allegro, tych rzeczy nie kupi się w markecie, galerii czy sklepie za rogiem !! A tu pojawiło się miejsce, gdzie nagle z domu można kupić ...pamiętam radość z 15-17 lat temu mojego nieżyjącego już Taty ...

I co teraz tak zapomnieć o swoich historii, korzeniach ?? 😥

oznacz moderatorów