anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

mazurkur439
#12 Orędownik#

Ja poproszę tylko, abym mógł eksportować swoje oferty gdzieś dalej, hen. Właśnie jakie jest przyjazne miejsce dla prywatnych z dużą ilością drobnych ogłoszeń? 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Ale za to wspiera Ukrainę 😉 Co tam polscy sprzedawcy i kupujący ( tak, kupujący też bo to 1zł. lub abonament będzie wliczone w cenę towaru ), ich trzeba doić do bólu.

Ta dodatkowa zeta to najgłupsze ze strony Allegro co widziałem, no może na równi głupie z prowizją od wysyłki. Ale już argumentacja o lepszej sprzedaży i postrzeganiu abonamentowiczów to totalna herezja i przebija wszystko.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ta złotówka razem z prowizją minimalną przewyższa już marżę w tanich produktach. Allegro chyba nie chce, żeby sprzedający wystawiali pojedyncze sztuki, tylko na siłę chcą zwiększyć wartość koszyka zmuszając sprzedających do wystawiania w zestawach.

Temu, co to wymyślił polecam spróbować otworzyć przeciętnej wielkości sklepik na Allegro, głównie w kategoriach Supermarket i drobnej elektronice.

Ja czasami mam na sklepie paragony po 10-15 pozycji, towary po 3-4 zł (pojedyncze sztuki). Wtedy każda pozycja będzie naliczać 1,30 zł prowizji z automatu, zamiast 0,30 zł. I co teraz? 🙂

Wkalkulowaliśmy już cenę abonamentu w towar, nie ma się co szczypać. Trudno, trzeba się przystosować do bezsensownych (dla nas) decyzji serwisu.

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

ja na All jestem od ponad 18 lat (mam drugie konto) i już od dawna drobne produkty kupuję albo stacjonarnie albo gdzie indziej w sieci bo oferty z All wychodzą za drogo. Musi mnie coś zmusić (brak na lokalnym rynku tej samej rzeczy) by kupować tu. I w nosie mam wykupiony pakiet Smart bo wiem że to jest sztuczna obniżka całości zakupu.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Niestety, tylko, że nie każdy ma tak łatwo z kupnem stacjonarnie i to z różnych względów - zdrowotnych, niepełnosprawności, rodzinnych ( np. opieka nad kimś z rodziny) czy po prostu mieszka nie w dużym mieście itd.

A co do kupowania gdzie indziej - są dziedziny gdzie od dawna tak robię, aczkolwiek mam przykłady, że robiłem, a potem zacząłem kupować na Allegro bo wychodziło taniej.

I niestety ...nie raz szukając gdzie indziej trafiałem na ekstremalne koszty wysyłki np. kurier 20 zł albo 25 zł i nie piszę o teraźniejszości, gdzie za moment takie ceny nie będą szokować, ale o sytuacji sprzed 3-4 lat 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Gdzie mogę sprawdzić czy sprzedawca ma wykupiony abonament ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ALCkow nigdzie, jedyne co poznasz że ma sklep, baner czy kafelki z produktami 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kostas11 

Nie psuj zabawy 🙂

Poczekajmy 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas przecież wiecie dobrze że się nie doczekacie 🙂 a swoją drogą rozumiem podwyżki, tylko zastanawiam się czemu jest tu taki bajzel, nie lepiej zrobić prowizję 30 % łatwiej to kontrolować i wyliczać ? a nie przecież to zamierzony cel co by nie doliczyć się za co płacimy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kostas11 

Ja to widzę trochę inaczej. Idzie hasło z RPA, dlaczego firmy nie kupują abonamentów? No to Polska odpisuje, zaraz zaczną. Oczywiście to tylko moja teoria.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas masz rację to też, zaraz koniec roku sprawozdania, trzeba podnieść dochody co by akcjonariusze byli zadowoleni, oskubią - wydoją nas 😞 i sprzedadzą z zyskiem jak będzie w szczycie, to nie jest już portal dla sprzedawców tylko firma nastawiona na jak największe zyski 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Wiem, wiem ...tak niestety jest 😥

Ale czy to normalne ? 

Według mnie nie 😖 ...jakbym był taki bogaty to by mi zależało na opinii, a nie, że wstydzę się, że firma, której mam aukcje zamiast pozytywnie się rozwijać, ma coraz gorszą opinię i niszczy swoją historię, ludzi itd.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 mam abonament wykupiony chyba od początku sprzedaży na Allegro a sklep mam wyłączony 😂 dziś sobie przypomniałem że coś takiego istnieje i z ciekawości włączyłem czy sprzedaż wzrośnie 😅

oznacz moderatorów

aaconcept
#7 Wielbiciel#

Dochodzę do wniosku,że trzeba zamknać sklep i sprzedaż na allegro bo to dłużej nie ma sensu a to prowizje wysokie i jeszcze to. 

Żegnam 

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

To chyba dobry pomysł, szczególnie, że Allegro bardzo chętnie, udostępnia dane użytkowników dla Urzędu skarbowego.

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

jeżeli  ktoś sprzedaje drobnicę np. na 100 aukcjach i różne produkty na każdej z aukcji  po ok. 5 zł za sztuke a kupujący wybrał po 1 produkcie z np. 10 aukcji i ma zapłacić 50 zł...  to właśnie sprzedający zostal poinformowany przez Allegro że od 1 listopada dotychczasowa prowizja od sprzedaży załóżmy było 10% czyli 5 zł , podskoczyła jeszcze o 1 zł to daje 10 zł. Czyli podwyżka o  200% od sprzedanego 1 produktu z takiej aukcji wystawionej za 5 zł ?.

Ja **piiip**yczę!. SZOK.

Oczywiście jeszcze prowizja za Smarta plus od wystawienia aukcji.  

Tak?

oznacz moderatorów

adiesel
#8 Zapaleniec#

Taa... Abonament będę musiała wykupić, bo mam za dużo zamówień, żeby tego nie zrobić.

Natomiast dokładnie sprawdziłam sobie, co mi ten, tak bardzo polecany przez moderatorów, abonament może dać.

Otóż absolutnie nic!!! Poza oczywiście zbędnym wydatkiem.

Abonament podstawowy obejmuje 9 "funkcjonalności", z czego 9 z nich jest absolutnie nieprzydatnych przy mojej JDG (specjalistyczne części samochodowe).

Kolejna ukryta prowizja. Masakra.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Jak ktoś na to pójdzie to od razu powinien udać się do psychiatry. Łupią Was z każdej strony, a Wam wydaje się że zarabiacie krocie, bo to "naj sklep w PL. ). i jak zapłacicie kolejne wymuszone opłaty to będzie bajka. Skalkulujcie ile będzie Was kosztował własny sklep internetowy i olejcie ten złodziejski portal. Na bank na tym zyskacie.

oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

To nie takie proste. Mam sklep, jest ruch ale ludzie są wygodni - na allegro darmowa wysyłka, zwrot, paczka za 8.99, większy wybór, jedno konto... Ciężko to przebić, szczególnie przy drobnicy... 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Bo Allegro wprowadzając najpierw promowaną darmową wysyłkę, potem tego p** Smarta, wcisnęło ludziom, że jest darmowa dostawa !! A to bzdura !! 

Czy jakaś firma kurierska, poczta itp. dostarczają za darmo ? NIE !! Ktoś zawsze musi za to zapłacić !! I ludzie muszą być tego świadomi, bo inaczej zaczyna się takie myślenie !! Tak samo jak darmowe zwroty, zwłaszcza bez podania przyczyny !!

oznacz moderatorów