anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

to pozostaje wystawiając nowe aukcje doliczyć 1 pln + prowizja od 1 pln, zwrócić uwagę na nową prowizję od ewentualnej sprzedaży = podnieść ceny = mniej sprzedać (z powodu wyższych cen), ewentualnie wziąść na białego konia i w dal odjechać / ja po prostu podnoszę ceny, ale w moim przypadku sprzedaż to zabawa/hobby, czasami coś sprzedam 2/3 rzeczy w miesiącu

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@VDef  

Tylko pamiętaj, że w jednej transakcji klient może kupić kilka rzeczy z różnych ofert i wtedy opłata transakcyjna wyniesie złotówkę za każdą rzecz. Możesz mieć 49 transakcji ale doliczonych złotówek sporo więcej 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

dorianmalina
#9 Pomysłodawca#

Ale nie każdemu to się opłaca...Jeśli ja np.sprzedam w miesiącu 4-5 rzeczy to chyba wiadomo co bardziej się opłaca...Jeśli allegro nie zeszłoby na psy i byłoby takie jak kiedyś bez wprowadzania zmian itp.to by się pewnie opłacało:).Przed tymi całymi zmianami miałam wejść na aukcję 200 a teraz 2-3 osoby...więc chyba coś nie tak...

oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

czyli płacisz za 49 tranzakcji z góry, niezależnie od ilości tranzakcji, abonament jest tylko dla firm, po co mi on, nie ma czasu po tyłku się podrapać, tego kiedyś nie było, oj nie było. Urząd Skarbowy jest już tańszy, płace tylko 3 % podatku- prowizji od obrotu.

oznacz moderatorów

dorianmalina
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Zgadzam się z Tobą w 100%.Nie dosyć, że allegro już dawno zeszło na psy to do tego teraz ta złotówka dodatkowa...-i w zasadzie to nie wiem za co się ją płaci?🤔.Prowizja jest i tak duża a do tego ta złotówka od każdego sprzedanego produktu...Ja jestem osobą prywatną ale jak np.bluzkę sprzedam za 29,99 a zabierają mi prowizji 8 zł plus jeszcze ta złotówka to coś nie tak chyba?Nie wspomnę już,że wejść na daną ofertę jest zero...Kiedyś tak nie było,,,Ja chyba też nie umiem sprzedawać...Jestem na allegro od 18 lat i sprzedaję od dawna i kiedyś wejść na daną aukcję było 200....teraz zaledwie 2 osoby...Masakra!

oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Może ilość wejść tylko pokazuje, że Allegro to Titanic? Dziękujemy za wszystkie wypowiedzi i życzliwość!

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@dorianmalina: zauważ, że allegro ma 20.000.000 czy 200.000.000 ofert. Są firmy które mają po 9 kont na allego i potrafią "za-sr-ać" daną kategorię "tysiącem" swoich aukcji. Po przewinięciu kilkunastu stron majacych te same miniatury zamykam allegro.

oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

Pisałem do Allegro, żeby zajęli się lepiej zdublowany mi ofertami zaśmiecającymi system, podobno intensywnie nad tym pracują od dłuższego czasu, tylko wchodzące zmiany wcale o tym nie świadczą i są całkowie na inny temat

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

allegro woli walczyć z rodzimymi sprzedawcami, tak jest łatwiej. Wczoraj szukałem konkretnego produktu na aukcjach. Wyświetliło mi się 78 stron, zacząłem to przeglądać, ale po 2-3 dałem sobie spokój. Włączyłem filtr wysyłka z Polski, co się okazało, z 78 stron zrobiło się kilkanaście. Całą reszta to Chiny. Pojawia się pytanie, czy to allegro czy jakaś chińska platforma ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza nie wiem czy trafiłeś któryś z portali publikuje statystyki porównawcze największych portali, ile osób zagląda ile czasu siedzi na stronie itp. kilka lat temu na allegro było to 20 minut od 2 -3 lat jest to prawie 2 godziny widać jak bardzo ciężko coś znaleźć po zmianach i ulepszeniach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zgadzam sie w 100%. Czas jaki traci się na wyszukanie oferty jest kosmiczny. Jedyna opcja to kupowanie u tych samych sprzedawców, wtedy można dosyć szybko to ogarnąć, ale chyba nie o to tutaj chodzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@VDef - zakładam, że sprzedajecie jako "firma". Dlaczego nie wykupicie sobie najtańszego abonamentu? - wystawianie jest wtedy za darmo i nie będzie opłaty 1zł. Odnośnie sprzedaży i obrotów - to "ciężki" temat i nie ma to nic wspólnego z cenami zakupu. To kwestia poświęcenia sporej ilości czasu na analizie sprzedaży, popytu, powiązaniu z katalogiem produktów, reklamy, ADS, promowań, reakcji na popyt i zmianę cen.

Co obecnie się liczy na Allegro (i czego wymaga sam serwis) - żeby kupujący otrzymał towar jak najszybciej i z darmową przesyłką, najlepiej na następny dzień po zakupie. Dlatego kupujący otrzymują towar zapakowany "byle jak" - bez żadnych zabezpieczeń, wrzucony do worka foliowego lub tylkoo z naklejoną etykietą na oryginalne opakowanie (to ostatnie dotyczy największych sklepów internetowych sprzedających na Allegro). Liczy się czas - to dla Allegro i dla części kupujących  jest najważniejsze. Stan opakowania i zabezpieczenia przesyłki na czas transportu nie ma znaczenia - ale do momentu, gdy okaże się, że jest on niewystarczający i przesyłka uległa uszkodzeniu.

Można kupić na Allegro towar za 65 zł i sprzedać go za 85 zł - sam tak robię, gdyż od dostawcy mam wyższą cenę. Dlaczego udaje mi się go sprzedać za taka kwotę? - bo po prostu bezpiecznie go pakuję (folia bąbelkowa, karton). A otrzymuję owinięty kawałkiem folii stretch.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Po pierwsze dobrze, że Pan napisał "(...) Liczy się czas - to dla Allegro i dla części kupujących  jest najważniejsze (...) ...bo ja należę do tej innej części i oczywiscie - nie zawsze mam ochotę czekać z tydzień 😏...ale poza szczególnymi przypadkami ( np. awaria baterii czy wylewki itp) to ja spokojnie poczekam z te dwa- trzy dni na wysyłkę - licząc właśnie na solidniejsze opakowanie !!

Niestety - Allegro od lat ma manię na ekspresowe dostawy najlepiej od razu, helikopterem, dronem itd !!😥 

A kwestia opakowań ...temat RZEKA !! Od lat mi brakowało i nadal brakuje możliwości oceny tego u sprzedających !! Choć dla sporej części to chyba dobrze, bo przynajmniej z moich doświadczeń ...byłby to najgorzej oceniany parametr !! A ja wcale nie lubię się czepiać !!

A co do czasu wysyłki - kiedyś ktoś proponował możliwość wprowadzenia opcji poproszenia o późniejszą, ja to też poparłem ...i co odpowiedziała wówczas osoba z Allegro - że to było by proste do wprowadzenia, ale mało by kto korzystał z tego ....dla mnie szok !!

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Allegro nie mamdarmowych wysylek. To jest fikcja. Kroja za te wysylki sprzedajacego. Ta platforma robi tylko dla kupujacego. Nic wiecej ich nie obchodzi

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Allegro juz do konca kpi sobie ze sprzedajacych. Ich pazernosc siega zenitu.

Prowizje max wysokie, [edycja] na dostawach a teraz jeszcze za kazdy przedmiot 1 zl Szczyt wszystkiego. Trzeba wychodzic z tej platformy [edycja].

oznacz moderatorów

Szybki9003
#7 Wielbiciel#

Inflacja

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

To nie inflacja. To jest ich pazernosc. 

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się i też mam takie myśli żeby zrezygnować z allegro bo to balansuje już na granicy rentowności jeśli chodzi o sprzedaż na allegro. Zamawiam towar hurtem za dziesiątki tysięcy ale chcąc konkurować ceną muszę wystawiać tak jak inni (dużo taniej niż w całej reszcie internetu).
Sprzedaje talie kart za 82,50 i z tego mam koszta

1) 3,50zł za allegro smart paczkomat

2) 8,70zł prowizji od sprzedaży

3) 1zł opłaty transakcyjnej

4) jakieś 4-5zł na allegro ads bo inaczej sie nie przebije przez 10 ofert promowanych (które mogą mieć dużo gorszą cene ode mnie ale co z tego skoro są pierwsze na liście)

czyli 20zł haraczu na produkcie wycenionym na 82,50zł

5) koszt towaru 58zł

zostaje mi z tego interesu zawrotne 5zł z czego jeszcze muszę odliczyć dochodowy hahahha

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@orgonepl: nie obraź sie, ale kazdy marudzi na forum, że koszty all go zjadają ale... dalej sprzedaje. Jakoś nie widzialem konkretnych "pożegnań" z serwisem. W głowie mi sie nie miesci jak serwis moze zarabiac wiecej niz sprzedajacy 😮 😮 😮

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448  "W głowie mi sie nie miesci jak serwis moze zarabiac wiecej niz sprzedajacy"

 A mi mieści się to w głowie.Sprzedaż książki za 2 zł (słownie dwa złote).Koszt przesyłki zgodny z cennikiem Poczty Polskiej.Prowizja od sprzedaży używanej książki + prowizja od kosztów wysyłki 2.40 zł ( słownie dwa złote czterdzieści groszy).Dopłata sprzedającego do przedmiotu 40 gr ( czterdzieści groszy) nie wspominając o zarobku ( o jakim zarobku mówimy?) Kto tutaj zatem zarobił, bo zapewne nie sprzedający.Tak jak to sprzedający napisał, książkę lepiej wyrzucić na śmietnik, niż sprzedać poprzez Allegro aby cieszyła kolejnego czytelnika.

oznacz moderatorów