anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

Skelita
#10 Popularyzator#

Wczoraj wystawiłam przedmiot, 1 sztukę. Rozumiem, że po sprzedaży nie zostanie pobrane 1 zł. Jeśli dziś zwiększę ilość sztuk w tej ofercie, np. do 3. To za te dwie zostanie pobrana złotówka po sprzedaży, czy nie?

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

Chyba nikt się nie łudziła ze Allegro się cofnie i zrezygnuję z tej opłaty 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Skelita tak zostanie pobrana od każdej sprzedaży

oznacz moderatorów

czadowefanty
#9 Pomysłodawca#

nawet bez tej nowej opłaty 1 zł wystawianie czegoś za 1 zł nie mam sensu, jest prowizja od sprzedaży min 10%  prowizja od przesyłki także 10%- w przypadku wysyłki Paczkomatem to 1 zł, to już 1,10 zł i jeszcze nowa opłata 1 zł to juz 2,1 zł, jak chcesz mieć z czegos 1 zł to musisz wystawić za 3 zł, nie wspomne już o opakowaniu, zapakowaniu towaru, czasami dojechaniu autobusem i skasowaniem biletu, czy dojechaniem autem do Paczkomatu, ludzie zacznijcie liczyc kase i czytajcie cenniki

oznacz moderatorów

czarnoszarywilk
#9 Pomysłodawca#

Mam wenę to napiszę - opłata jest po to aby małych sprzedawców wyrzucić z allegro bo się tam pchają i nie dali się jeszcze zagonić do allledrogo lokalnie. Allegro bez tej złotówki i tak sobie da radę, ale jak Jarek nigdy się nie wycofuje z decyzji. A tam na górze, ktoś kto nie sprzedał nic w życiu chce się dorobić. **piiip** chce stać się marketem internetowym dla dużych firm, a nie bidoty. Firmy raczej nie robią kupujących w bambuko, zwracają towar i przyjmują zwroty w swoim otoczeniu, a Kowalski tylko robi zamieszanie i powoduje straty. Niestety to że allegro chce dorównać innym portalom zagranicznym, powoduje takie działania, ale skutek będzie odwrotny, bo menager allegro nie wie jak to zrobić ma "dolary na oczach" i tyle. Życzę miłego dnia 🙂 PS. (sprzedaję na allegro od jego początków, i to się powtarza - nowy nierób u góry i nowe opłaty)

oznacz moderatorów

drN22
#7 Wielbiciel#

Pazerność nie zna granic. Brakuje pewnie do kolejnego odrzutowca więc się ludzie muszą zrzucić. Kolejna firma, która generuje inflację, bo oczywiście Klienci zapłacą za te podwyżki. Jedni walczą z inflacją, a jak widać inni się na niej dorabiają. Obrzydliwe, bo już teraz opłaty na allegro są chore - 7-10% prowizji od sprzedaży! A wyjątkowym szaleństwem jest to, że jeśli się wykupuje dodatkowy pakiet promocyjny (wykupuje!) płaci się większą prowizję od sprzedaży - czyli dostaje się "karę" za wykupienie promocji 🙂
Chore i choć źle nie życzę nikomu, mam nadzieję, że kara za tę pazerność wróci do allegro ze zdwojoną siłą.

oznacz moderatorów

Luczu88
#8 Zapaleniec#

Doliczanie 1 zł do aukcji, a prowizje od wystawienia tez podnieśli. Prowizja była 0.05 groszy do 99 zł. A teraz jest podwyższona od 48 zł. Za 99 zł było 0.05 groszy a jest 0.10 groszy. Oni jak ten **piiip**ny nie rzad, wszystko ok, dymac ludzi.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ktoś Cię siłą zmusza do korzystania z serwisu?
Ja mam jedną zasadę: jak cos mi nie pasuje w regulaminie - NIE korzystam.

 


 

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

Ale ty ła_zo na usługach allegro niczego nie sprzedajesz, za to masz najwięcej do powiedzenia😡

oznacz moderatorów

pavlac
#7 Wielbiciel#

Są praktycznie monopolistą to robią co chcą. Z tym Smarkiem też polecieli w kulki - nie można sobie przedłużyć na starych warunkach. Ciekawe kiedy pracodawcy podniosą wynagrodzenia. A idź pan...

oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Nowa opłata transakcyjna 1zł wynosi zachłanność Allegro na nowy poziom. Jedną opłatą przynosi pewnie kilka milionów dodatkowych wpływów dziennie.

Jesteśmy małym sklepem stacjonarnym z bronią i amunicją i sprzedajemy w kategoriach związanych z wiatrówkami. Aby funkcjonować, nie musimy sprzedawać na Allegro, ale sprzedając na Allegro liczyliśmy na dodatkowe zyski. Okazuje się jednak, że aby coś w ogóle sprzedać należy sprzedawać bardzo tanio, bo jeśli jest drożej, to kupujący jest skutecznie zniechęcany do zakupu poprzez pokazywanie innych tańszych ofert tego samego produktu i w efekcie NIC się nie sprzedaje. Sprzedając więc tak tanio jak inni, po uwzględnieniu różnych opłat, w tym nowej opłaty transakcyjnej i droższej wysyłki, w rozrachunku końcowym okazuje się, że ponad 60-70% (tak!) zysku wędruje do Allegro...

Nasze przemyślenia więc skłaniają nas do rezygnacji ze sprzedaży na Allegro z wielu produktów, przy których wolimy nic nie robić niż tylko pracować dla zysków Allegro.

Czy jest więcej takich sprzedawców, czy nie umiemy sprzedawać? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@VDef raczej to drugie , zbyt wysoka cena w jakiej kupujesz Ty .... poszukaj innych kanałów zaopatrzenia .

oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Dziekujemy za podpowiedź!

oznacz moderatorów

misztalagnieszka
#8 Zapaleniec#

o nie koniecznie!!! konczy się gorszą jakością produktu a w końcu klienci też zrozumieją ze na Allegro jest albo drogo albo bubel. Ja ostatnio troche kupowalam i niestety  buble. Musiałam sie wysilić i pojechac do sklepu specjalnego bo szkoda mi bylo kasy na kolejne rozczarowanie.   Kiedyś na allegro przychodziliśmy po perelki a dzis zwykla chinszczyzna i nic pozatym. 

oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Jestem malutkim sklepikiem z art. góralskimi w pipidówku. Na Allegro wystawiałam to co mi nie schodziło stacjonarnie. Teraz dużo usunęłam, zostawiłam to co w miarę schodzi. Wszystko zależy tak jak tu napisane od tego za ile kupisz. Jeżeli sprzedaję laczki i producent od którego je kupuje ma na Allegro 5 kont to wiadomo, że on ma lepszą cenę. Polecam inne serwisy gdzie dla nowych kont nie ma prowizji np przez kilka miesięcy, są w ogóle mniejsze opłaty. Nie przebijesz na Allegro dużych firm, wieloletnich sprzedawców. Staraj się zaistnieć na nowych platformach sprzedażowych takie moje zdanie.

oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Dziekujemy za podpowiedź! Rzeczywiscie, na Allegro nie warto sprzedawac wszystkiego, a tylko wybrane produkty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wybrane i te z których da się zarobić.😁

oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Dziekuje!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@VDef 

Ale wiecie o tym, że można wykupić abonament podstawowy za 49 zł miesięcznie i wtedy tej złotówki nie doliczają ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

VDef
#8 Zapaleniec#

Tak, wiemy, ale jeszcze nie przekraczamy 49 transakcji miesiecznie 🙂

oznacz moderatorów