anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

to sa zlodzieje ale nic i nikt nie trwa wiecznie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ospa jest wieczna a może wietrzna.🤔

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@ART_FOTO: dlatego ja swoje rzeczy regularnie wyrzucam lub oddaje w dobre/potrzebujące "rece". Jak mam coś sprzedać i pozniej być orany to "dziękuję, postoję".

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@ART_FOTO - Teraz ja Ciebie nie rozumiem. Jak możesz sprzedawać książkę za 2 zł , skoro wiesz, że wyjdziesz na tym "do tyłu"? Wystaw ją za 8 zł lub wrzuć do pieca - będziesz miał rozpałkę i nic do tego nie dopłacisz.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@maxr01  Ja takich tanich przedmiotów nie sprzedaję.Potrafię liczyć :). Podałem przykład jednego z antykwariuszy.Nie zmienia to faktu, że jest to patologia.Człowiek z tęsknotą wspomina Allegro sprzed kilkunastu lat.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Kiedy Allegro było sprzedawane po raz pierwszy, to wrzuciłam na forum pomysł aby się zrzucić i kupić je. Było to całkiem realne. Ale niestety zostałam wysmiana. A dziś mamy to co mamy.

oznacz moderatorów

Moje_ozdabianie
#8 Zapaleniec#

Bo na allegro sprzedaje się rzeczy tanie aby przyciągnąć klienta do innych droższych produktów.

oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

Papier zdrożał o 100%, sprzedawaj po 5 zł, ja też sprzedaje książki, dziwią mnie ceny po 2 zł, niektóre rolki papieru toaletowego już tyle kosztują. Ustawiasz cenę 2 zł zapewne po to  by klient wszedł tylko  na konto i coś jeszcze dokupił, jak nie dokupi do dopłacasz, taką masz strategie, to nie narzekaj. Często sprzedane książki po naście złotych odnajduje po 2 zł i kupuje do wysyłki, a swoją dalej sprzedaje-pozdro

 

 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Client:104371448 No to widzisz-mnie 😉

Wolę miesięcznie sprzedać 15 szafek poza allegro niż 30 na allegro.

Odpuściłem sobie sprzedaż tutaj już w momencie wprowadzenia prowizji od wysyłki.

Pracując miesięcznie 15 dni i sprzedając poza allegro zarabiam tyle co harując tu przez 30 dni.

I nie mam stresu z jakimiś rankingami, wyróżnieniami, nawet nie wnikam z czym jeszcze.

 

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Ciężko się pożegnać skoro nie ma solidnej alternatywy. sam sprzedaje wielokanałowo więc jak przestane to robić na allegro to mnie nie zaboli aż tak. W każdym razie nic nie trwa wiecznie, sprzedawcy też mają granice wytrzymałości i jak się ją przekroczy to odejdą. Zresztą wycena allegro na giełdzie jest teraz o połowę niższa niż rok temu, myślę że może tu być jakaś korelacja

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Client:104371448 Powiem Ci jak jest u mnie. Ciężko opuścić mi ten portal bo bardzo dużo w niego włożyłem pracy. Każdy sprzedany prze ze mnie tu przedmiot to efekt mojej pracy w środowisku jakie oferowało mi allegro. Radość z pozyskania części pieniędzy które kupujący wydał na kupno czegoś ode mnie i Jego zadowolenie było tym co nadawało sens bycia tutaj. Teraz jestem tu tylko raczej z przyzwyczajenia (nie wierzę już że będzie tu lepiej/mądrzej ) Cieszy mnie to że pojawiają się miejsca gdzie można coś sprzedać . Jako osoba głównie sprzedająca liczę na to że kupujący dostrzegą moje oferty gdzie indziej wystawione w znacznie atrakcyjniejszej bez doliczania dodatkowych opłat cenie.

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

Nie mieści ci się w głowie, bo ty taki farbowany lis...takie wnioski wyciągnie każdy rozsądny czytający twoje wpisy .

oznacz moderatorów

misztalagnieszka
#8 Zapaleniec#

Bo Allegro to nadal monopolista. wypelniam nisze i nie sprzedam nic np. stacjonarnie. 

i tak psioczę i dalej sprzedaję bo nie mam wyjscia. Ale 8 lat temu robilem obrót 6000 przy cenach produktu 1zl a teraz 1500 a cena produktu 8zl no i jestem na krawędzi. No wiec ile jeszcze tak pociągnę miesiac ? 2 ?. Zaistnialem na rynku dzięki allegro rozwinąłem sie dzięki nim a teraz umieram dzięki nim.  Szkoda mojej pracy mojego zaangażowania no i serca ktore włożyłem w ten interes. I tak wegetuję ostatnie lata. Allegro niszczy mala polską przedsiębiorczość , na e tozumiem dlaczego 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@orgonepl  - zauważ, że konkurowanie ceną przestaje być opłacalne. Rozważ inne metody sprzedaży. Sprzedaż po niskich cenach - po prostu liczysz potem same straty. Ceny trzeba dźwigać do góry. Wykup abonament - nie będziesz płacić opłaty transakcyjnej 1 zł. 

5 zł Ci zostaje, brutto. Do tego dolicz koszt zapakowania towaru, opakowania, koszt pracownika (jak go masz), koszty obsługi zwrotów (dla zakupów za 40 zł i dla tych, co nie czytają opisów aukcji) - i wychodzisz na zero..... Taka jest kalkulacja na Allegro.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

W tym momencie sprezdaż towarów do 10zł przestaje mieć sens. Ich notowania giełdowe są odzwiercirdleniem jak traktują psrzedających.

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Najlepsze jest to ze oferuja sprzedajacemu abonament by nie musial olacic tej oplaty. No to jest juz szczyt bezczelnosci. Mam nadzieje ze szybko przyjmuje sie s h o p e e. Trzeba sie przenosic. Allegro niestety nie orzyjmuje sie w zadnym innym kraju. 

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Swojego czasu napisalem do nich na jakiej podstawie naliczaja prowizje od dostawy kiedy sprzedajacy na tym nie zarabia. Napisali ze byla taka decyzja bo nieuczciwi soredawcy walili cene towaru w koszt transportu. Tak kiedys bylo. Teraz ceny dostawy sa ustalone przez pazenych allegro wiec spredawca nie moze zarobic na dostawie a prowizje pobieraja. Wiecie dlaczego? By dac darmowa dostawe kupujacemu. Placi za to sprzedawca. Allegro grabi tylko do siebie. Okradaja sprzedawcow. Nie daja nic dla sprzedajacego. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@SoyWax: pamiętam doskonale czasy gdzie towar kosztował 20zł a przesyłka 100zł 😉

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Tak. Dlatego w tamtym czasie skoro sprzedajacy oszukiwal w ten sposob by nie placic prowizji bylo to dobrym pomyslem by naliczac tez od transportu. Teraz tego juz nie ma a zasada pazernosci allegro zostala. 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

@SoyWax  napisał(a):

Tak. Dlatego w tamtym czasie skoro sprzedajacy oszukiwal w ten sposob by nie placic prowizji bylo to dobrym pomyslem by naliczac tez od transportu. Teraz tego juz nie ma a zasada pazernosci allegro zostala. 

Jak pisałem wcześniej, dałem sobie spokój z tym portalem ze względy na prowizję od wysyłki. I nie oszukiwałem przed rezygnacją. Pokrywałem koszty opakowania szafki ( styropian, folia, karton, taśma itd. +  koszt kurierki i czas na spakowanie ). Jak mogłem wysyłać za proponowane przez Allegro ceny i jeszcze płacić od tego prowizję ?


 

oznacz moderatorów