anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naruszenie zasad uczciwej konkurencji i nierówne traktowanie przedsiębiorców

dawal50
#14 Krzewiciel#

20.11.2019 allegro usunęło mi 2 oferty z uwagi na zgłoszenie ponoć od posiadacza praw autorskich do marki.

Ostatnio zauważyłem że moja konkurencja wystawia ten sam produkt. Z racji że ta firma nie posiada praw autorskich do tego produktu zgłosiłem tą ofertę. Po licznych konsultacjach na facebooku i w tickecie otrzymałem informację że w takich przypadkach mogą zareagować jedynie w przypadku zgłoszenia producenta lub oficjalnego dystrybutora.

Wszystko rozumiem tylko teraz powstaje pytanie - czy mogę ponownie wystawić te 2 aukcje które zostały mi usunięte? Skoro konkurencja może to i ja mogę czyż nie? Tak chyba jest racjonalnie i zgodnie z prawem?

W przeciwnym wypadku będzie to stanowić naruszenie zasad uczciwej konkurencji i nierówne traktowanie  przedsiębiorców na platformie allegro.

Prosiłbym adminów @msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud o sprawdzenie ticketa 08533408 gdyż aktualnie jest to bardzo nieuczciwe i nierówne traktowanie przedsiębiorców gdzie jeden może a drugi nie. I to tylko dlatego że moje aukcje były wystawione wtedy kiedy właściciel praw monitorował allegro. Teraz nie monitoruje więc aukcja wisi. Cały czas to ta sama platforma i nie możecie traktować przedsiębiorców nierówno. Domagam się zgody na wystawienie tych 2 ofert ponownie lub zbanowanie oferty którą zgłaszam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dawal50  Źle kombinujesz. To nie Allegro się przyczepiło do Twoich ofert, a posiadacz praw autorskich. Miałeś pecha, że Cię namierzył. Ci, którzy wystawili później, mieli szczęście, że nie wpadli. Allegro nie jest ekspertem od marek i praw autorskich i nie usunie takich aukcji. Sam je zgłoś do właściciela marki, a oni wystąpią do Allegro.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 ja rozumiem że miałem pecha. Akceptuję usunięcie tych aukcji. Chodzi mi tylko o to, że powinienem móc wystawić ten produkt ponownie. Skoro konkurencja może to i ja mogę czyż nie? Miałem pecha, ale teraz nie mam i chyba mogę wystawić ponownie żeby móc egzekwować takie samo traktowanie jak konkurencji?

No chyba że ktoś wymyślił sobie że zgłoszenie jest przypięte do konta X a do Y nie? To może w pełni akceptowalnym rozwiązaniem byłoby wystawienie na innym koncie?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dawal50  Nie, nie możesz ich wystawić ponownie i takiej zgody nie dostaniesz. Było zgłoszenie od właściciela marki i to jest święte. Jedyne co możesz zrobić to zgłosić mu aukcje, które łamią prawo. Właścicielowi praw, nie Allegro. Wtedy,po interwencji posiadacza praw, Allegro je usunie. Nie wcześniej.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1  Moim zdaniem święte jest usuwanie wszystkich ofert związanych z tym produktem, a nie uczepienie się jednej aukcji, a pozostałych traktować jak święte krowy. Nie wiem skąd masz znajomość polityki świętości, ale nie wygląda to na uczciwe i równe traktowanie przedsiębiorców.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dawal50  Ja wiem, że nie wygląda na uczciwe i zgadzam się generalnie z Tobą, ale wiem jakie mechanizmy tu rządzą i ich nie przeskoczysz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@dawal50 A nie miałeś czasem taniej od tej drugiej oferty? A do tego np. taniej niż oficjalny sklep Allegro albo któryś ze strefy marek Allegro? Zauważyłem dziwną prawidłowość, mam w ofercie towar X, Y oraz Z od jednego producenta. Oferty wiszą kilka miesięcy i nikomu nie wadzą. Trafia się okazja i mam na hurtowni promocję na towar Z, cenę obniżam o 30%, jest jedną z najniższych. Niedługo potem oferta Z wylatuje z powodu naruszenia praw. X,Y, które są niezbyt atrakcyjne cenowe nie naruszają niczyich praw. Oferty praktycznie bliźniacze, ta sama seria produktowa. 😎

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 

też czasami mam podobne wrażenie

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

U mnie było dokładnie to samo. Towar najwyższej jakości i usunięcie bo ktoś coś. Na **piiip**u mam to samo i tam nikt nic nie usuwa a to chyba ten sam eurobajzel? Najlepsze jest to (i tu dochodzimy do sedna sprawy), że jak wystawisz ponownie to tracisz wszystkie opinie o produkcie a tych super pozytywnych było mnóstwo. Allegro usuwa po prostu aukcje konkurencji i to jest całe logiczne wytłumaczenie sprawy. A zasłanianie się osobami trzecimi to całkiem śmieszne. Sprawa została zgłoszona do UKOiK. Problemem jest to, że all jest sędzią we własnej sprawie a uczciwość nie jest im znana. Są zaślepieni pazernością.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

wy_pi_po_wa_li serwis na literę E a potem b itd

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Racja a Allegro samo się utrzymuję z 70% nieoryginalnych rzeczy promują na pierwszych stronach takich co sprzedają tysiącami nawet dają im SUPER SPRZEDAWCÓW, a ty wystawisz coś podobnego jedną rzecz i nawet, że chcesz odsprzedać ro ci skasują i jeszcze konto zawieszą.

oznacz moderatorów