anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Niekorzystne ustawienia cennika dostaw

#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, 

Po pierwsze przepraszam za opóźnienie, po drugie dziękuję za Twoją opinię i głos w tej sprawie. Z tego co udało mi się dowiedzieć od kolegów pracujących przy temacie cenników dostaw pracujemy nad nowymi sposobami obliczania cenników, ale w tej chwili nie możemy określić konkretnych dat, kiedy takie zmiany wejdą w życie. Wiemy że jest to istotny temat, między innymi właśnie dzięki takim opiniom. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Czy może Pan z grubsza powiedzieć czy nowy sposób obliczania cennika wykorzystuje tok myślenia, który przedstawiłem w pierwszym poście? Będzie sprowadzanie do wspólnego mianownika?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@Debiut_Plus w tej chwili nie możemy jeszcze tego potwierdzić, ale wszystkie głosy i opinie są dla nas bardzo cenne, więc na pewno weźmiemy pod uwagę Twoje pomysły. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Witam!

My również mamy z tym problem.

Mamy towary duże, które zajmują cały wymiar "C" i produkty malutkie, których możemy wysłać 20szt. w jednej paczce. Wystarczy, że klient wybierze jeden produkt mały, automatycznie może wybrać jeszcze 19 produktów dużych i Allegro liczy to jako jedną wysyłkę do paczkomatu, chociaż fizycznie nie ma możliwości aby to się zmieściło.

Cenniki mamy ustawione dwa:

- dla małych produktów  - 20szt. do paczkomatu

- dla dużych produktów - 1szt. do paczkomatu

Problem jest i to wyraźny, bo albo klient będzie mógł kupić tylko po 1 produkcie do paczki, albo My jako sprzedawca będziemy musieli dokładać do paczek.

Proszę o ustosunkowanie się do sprawy.

Pozdrawiam!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

u nas to samo pergola idzie w jednej paczce a do tego kupiła pani 4 donice koszt wysyłki za jedna paczkę

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Ja też mam wrażenie, że najbezpieczniej wpisać tylko 1 produkt w 1 paczce, a nadwyżkę kosztów wysyłki ewentualnie zwrócić klientowi. Nie zawsze ma to jednak sens, bo są takie towary, które klient z reguły zamawia po kilka sztuk.

A może ustawiać same wagi przedmiotów, a nie liczbę sztuk w paczce? jeśli określimy max wagę 1 paczki i wagi pojedynczych przedmiotów, być może wynik będzie bliższy rzeczywistej liczbie wysyłek.

Jeśli gabaryt przedmiotu odpowiada wielkości 1 paczki, można ustawić dla niego wagę max, aby już nic innego się nie zmieściło (niezależnie od rzeczywistej wagi przedmiotu, którą można podać w treści aukcji).

Uprzedzam, że dopiero mam zamiar założyć sklep i nie mam jeszcze sprawdzonego tego rozwiązania.

Mój problem jest natomiast taki, że przedmioty będą wysyłane z kilku magazynów, a każdy z nich określa swój osobny koszt dostawy i liczbę sztuk w paczce. Czy ktoś ma pomysł, jak w takiej sytuacji ustawić cenniki dostaw, żeby nie dopłacać ciągle do wysyłek? Mi przychodzi do głowy jedynie wyższa marża, która zrekompensuje te straty.....

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Witajcie,

A powiedzcie mi, jak rozwiązujecie temat wysyłek ponad 30 kg. Chodzi mi o to czy da się zaznaczyć w cenniku, że towar będzie wysłany w dwóch paczkach. Tak by w menadżerze przesyłek inpost zaciągały się z jednego przedmiotu dwie paczki. 

Z góry dziękuję. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#13 Ambasador#

Nigdy tego nie sprawdzałem ale w mojej głowie powstaje pytanie

Czy gdy Klient zamówił sobie produkty do paczkomatu, i przy zamówieniu widnieje ilość paczek 2, to czy przy koszcie jego Smarta 0 zł mogę mu wysłać 2 paczki i wszystkie są w ramach Smart, czy tylko 1 paczka zostaje w Smarcie a druga opłacam sam

Bo jeśli dopłacam to ja pie**ole, takich paczek mam całkiem sporo

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#1 Nowicjusz#

W zamówieniach masz wpisany nr paczkomatu, obok jest wyszarzany napis z ilością paczek. Jeśli "1 przesyłka" to 1 jest darmowa jeśli "2 przesyłki" to dwie są darmowe i tyle darmowych etykiet wygenerujesz.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem, z tym że u nas marże są bardzo małe i niestety w wielu przypadkach musimy do takie sytuacji dopłacić.

problem już istnieje od dłuższego czasu ale widać że allegro się nie śpieszy z jego rozwiązaniem bo ich to nic nie kosztuje!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Cześć, 

Mam ten sam problem, cenników dostaw mam wiele i wiele z nimi problemów.

Aktualnie mam opcje sumowania się kosztów dostawy, po spakowaniu nadwyżkę zwracam.

Problem w tym że klientów często zniechęca duży koszt dostawy i mogą zrezygnować z finalizacji zamówienia lub wystawić później gwiazdki za koszt dostawy nawet jeśli zwracam im nadpłacone koszta. Problem zgłaszam co miesiąc od prawie roku ale niestety nadal nie został rozwiązany. 

Fajnie jakby była możliwość określenia które cenniki dostaw mogą zostać ze sobą połączone a które nie.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Przy obecnych cennikach Allegro są dwa rozwiązania:

1) Zaznaczyć opcję zsumowania cię cenników dostaw (niestety nie można tego zrobić dla wybranych aukcji, a jedynie albo wcale albo dla wszystkich). 

2) Założyć drugie konto i tam tylko wystawiać ciężkie produkty (taką właśnie dostałem radę od konsultanta Allegro).

Nie ma innej opcji. Wystarczyłoby gdyby Allegro wprowadziło możliwość ustawienia maksymalnej masy w paczce. Przecież istnieje parametr - masa. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

10 miesięcy minęło.
Czy coś się ruszy w temacie? Rozwiązanie uczciwe dla obu stron transakcji jest w pierwszym poście. Czemu Allegro przez wszystkie lata działalności nie jest w stanie poprawić tego mechanizmu, który powoduje, że sprzedawca dopłaca do interesu?

Odpowiedz
Ładowanie...