anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nieodebrana paczka a zwrot pieniędzy

Werimati
#8 Zapaleniec#

hej!

klient nie odebrał paczki, wróciła do nadawcy czyli do mnie. po 14 dniach poprosiłam o dopłatę za ponowną przesyłkę, ponieważ klient nie zgłosił "zwrotu" czyli chęci odstąpienia od umowy. wg prawa towar należy przecież do kupującego !

co najmądrzej zrobić? czepiać się i nie oddać pieniędzy a odesłać towar bo nie ukrywam krew mnie zalewa na nieodbierających przesyłki i uważających się za panów świata ;/

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Werimati
#8 Zapaleniec#

mam sama sobie wystawić fakturę?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Werimati jeśli masz na myśli koszty magazynowania to wystarczy stosowny zapis w zakładce ,, o sprzedającym ,, natomiast  utylizację może przeprowadzić tylko podmiot posiadający stosowne uprawnienia  ,liczą za 1kg i wystawiają FV  ,dla Ciebie jako przedsiębiorcy jest to istotne bo towar , który masz na stanie ma tylko 2 drogi - sprzedaż lub utylizacja potwierdzona stosownym dokumentem .

oznacz moderatorów

Werimati
#8 Zapaleniec#

na to że miał 14 dni na zgłoszenie "zwrotu", po tym czasie nie zgadzam się na zwrot

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Werimati  teoretyczni możesz sie kłócic, w ostateczności nawet pójśc do sądu który nie wiadomo jak to rozstrzygnie ( opinie prawników które czytałem są podzielone jedni twierdza iż umieszcze w paczkomacie jest umożliwieniem odbioru w punkcie wskazanym przez kupujacego i od tego momentu ma czas 14 dni na złożenie oświadczenia o odstąpieniu, inni zas twierdzą iż czas na odstąpienie można liczyc dopiero od momentu faktycznego odbioru paczki z paczkomatu). W praktyce taniej i szybciej jest rozwiązac umowe i wystawic produkt ponownie niz urządzac sobie "gimnastyke"

My nawet jeśli klient nie odbiera paczki i odstepuje po miesiącu nie robimy problemu . Jeśłi zaś odstepuja po okresie dłuższym niż 45 dni wówczas pomniejszamy zwrot o poniesione koszty niemożliwe do odzyskania ( prowizja allegro) lecz odstąpienie jako takie także uznajemy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Werimati jest to trudny temat bo Ustawodawca określa termin na odstąpienie od chwili wejścia klienta w posiadanie produktu , w opisanym przez Ciebie  przypadku do wydania rzeczy nie doszło.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

 @Werimati on ma 14 dni od chwili przekazania towaru w jego ręce a do wydania towaru nigdy nie doszło

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  kurcze i to jest ciężki temat. Bo jaki adres wskazał kupujący ? Paczkomat . Czy Paczka znalazła sie w paczkomacie ? tak wiec w zasadzie doszło do doręczenia do punktu wskazanego przez kupującego

Myśląc innym tropem: jeśli żona zamawia paczke kurierską na adres a odbiera ją mąż to żona także mogłaby zgłosić zwrot po 3 miesiącach twierdząc że produktu nie miała w rękach ? A co w takim razie jesłi żona odbiera moje paczki z paczkomatu ? skoro nie mam ich w rękach to takze moge zgłaszać zwrot w dowolnym terminie ?

Oczywiście to sytuacje absurdalne lecz pamietaj że żyjemy w Polsce i tutaj nie takie absurdy są prawilne

Czytałem już mnóstwo opini i tutaj naprawde opinie prawników są mocno podzielone. Chyba wszystko byłoby w rękach Sądu rozpatrującego konkretny przypadek.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ z żoną to akurat nie problem bo prawo pozwala decydować za współmałżonka ale jakby to była matka to już jest nieskuteczność doręczenia wiem bo ludzie przywracali terminy rozpraw sądowych w sprawach o długi argumentując że polecony odebrała osoba trzecia zamiast nich

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  sprawy sądowe to inna kategoria. Byłem świadkiem kiedy Pani na poczcie nie wydała poleconego z sądu żonie bo był adesowany do jej męża.

Natomiast w przypadku zwykłych paczek ? Nie wiem czy tak uargumentowane odstąpienie ( że nie miałem produktu w rękach przez 3 jmiesiące bo go odebrała matka) byłoby skutecznym

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ matka musiałaby się przyznać to raz dwa dla sądu mogłoby być bez znaczenia bo towar doręczono / wydano w ręce czyjeś fizycznie ale w ustawie jest:

Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:

 

1) dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje towar, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności - od objęcia towaru w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik,

Nie było doręczenia / odbioru to nie ma objęcia w posiadanie

oznacz moderatorów