anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka z paczkomatu, kto pokrywa koszty?

kontaktD
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

Klient opłacił paczkę i koszty wysyłki do paczkomatu InPost 9,99 zł. Paczki nie odebrał w czasie, wróciła do paczkomatu nadawczego. Klient odezwał się i prosi o powtórne jej nadanie. Myślę, ze ponowne wysłanie paczki jest mozliwe, jezeli wcześniej dopłaci 9,99 za jej nadanie. A co w przypadku, jeżeli po cwaniacku zrezygnuje z  towaru i zgłosi jego zwrot?. Czy zwracając kwotę, mogę odjąć koszty wysłania paczki (9.99zł)?? 

Marzena

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

MikroLITY
#13 Ambasador#

Możesz oddać najtańszą formę dostawy - czyli masz np. list polecony Allegro za 6,99 zł i te 6,99 zł oddajesz Klientowi. Jeżeli nie masz nic tańszego, to musisz oddać 9,99 zł.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jako firma zwracasz za towar plus najtańsza wysyłka z oferty ale możesz potracić za koszt zwrotu paczki do ciebie a owszem za ponowne nadanie musi zapłacić

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zakupił ze Smartem to zwrot jest darmowy i niczego mu nie potrącaj, oczywiście jak nie odstąpi od umowy zakupu to za powtórną wysyłkę musi zapłacić.

oznacz moderatorów

kontaktD
#9 Pomysłodawca#

Kupił bez smarta, opłacił paczkomat.

No właśnie. Czy tylko zwrot na smarcie jest darmowy, czy w każdym przypadku przysługuje jeden zwrot?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Koszty zwrotu zawsze ponosi kupujący allegro daje 1 darmowy zwrot w ramach smarta

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kontaktD koszt niepodjętej paczki jest darmowy 🙂 

Czyli za powrót nie zapłacisz 🙂 klient nie może odstąpić bo to jest prawnie możliwe przed wysyłką, zanim minie termin odbioru paczki, do 14 dni od odebrania, więc możesz walczyć lub przyjąć odstąpienie i oddać co wpłacił 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kontaktD powalcz trochę z klientem , ale weź pod uwagę fakt ,że przy odstąpieniu musisz zwrócić koszt nadania i tak jesteś w plecy i tak. Wyślesz na swój koszt to choć parę złotych marży Ci zostanie , a tak może jesze zerwiesz negatywa 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@kontaktD Napiszę tak, przeanalizowałem Twoje oferty i starasz się być najbardziej konkurencyjna cenowo. Zaniżasz cenę towaru na Allegro, aby przyciągnąć klientów - inni mają ceny o wiele wyższe. Masz większą sprzedaż - to pewne - klient lubi niską cenę - jednak musisz się liczyć z konsekwencjami zwrotów wpłat w oszałamiającej kwocie 9,99. 

Nazywasz klienta cwaniakiem, ale ja w tym przypadku mam inne zdanie na ten temat...

oznacz moderatorów