anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesfinalizowane licytacje oraz licytacje dla żartu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
adam030693
#8 Zapaleniec#

Witam, piszę w sprawie która zapewne znana jest większości sprzedających na tym portalu. Sprawa dotyczy licytacji a raczej osób licytujących które licytują a później nie kończą transakcji. Jeśli już tak się stanie i ktoś napisze że rezygnuje sprawa jest w miarę prosta bo można przedmiot wystawić ponownie i wystąpić o zwrot prowizji jednak są osoby które licytują i na tym się kończy. Przedmiot nie jest opłacany, nie ma żadnej wiadomości, po prostu cisza. Irytujące jest w tym momencie że ja jako sprzedający muszę czekać, blokować towar, tracić czas, tłumaczyć się i prosić o zwrot prowizji a kupujący po prostu olewa temat i robi to dalej. Dziś sytuacja pojawiła się ponownie i perfidność kupującego zmusiła mnie do wystawienia tego postu, pani napisała mi sms " rezygnuje z zakupu bo ktoś mnie przelicytował i kupiłam gdzie indziej"!!! 

Czemu kupujący są też całkowicie chronieni w takich sytuacjach? Czemu za przeproszeniem robią sobie jaja ze sprzedających i nikt z władz allegro nie widzi problemu? To my sprzedający płacimy prowizje, ba nawet musimy płacić prowizje od wysyłki do której często dokładamy z własnej kieszeni!. A dalej to my sprzedający mamy tylko obowiązki i nikt z władz portalu nie chce nam pomóc...

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@br. Wybacz, ale piszesz bzdury!  Jak chciała kupić za 120,to po jakie licho wpisała 150? Powiem Ci kto podbija aukcje. Podbija wściekły przelicytowany, na zasadzie: przelicytowałeś mnie, to ja, w ramach zemsty, wyciągnę z ciebie twoje maximum.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  Nie piszę  bzdur, wiem jak jest  i  Ty  też  to wiesz.

Jeżeli jest  normalna licytacja, jest  wielu licytujących, wtedy  normalne jest  że ktoś  wygrywa.  I  powinien kupić a jeśli nie on  to  kolejny najwyżej  licytujący.

Ale  wiele razy  spotkałem się  z sytuacją  że nikt nie  chce kupić,  więc ktoś, załóżmy  że to ja  daje  jakąś cenę -  na  wszelki  wypadek.
Nikt  tego  nie  przebija,  bo  ten szmelc nikomu nie jest potrzebny, ale  w ostatniej  minucie jakaś dobra   duszyczka podbija  cenę, delikatnie,  kilkakrotnie po 1 zł żeby sprawdzić i podbić.

Ja  w takiej sytuacji  nie kupię, po prostu  dla  zasady i nie  ważne  czy to ktoś złośliwy  czy  dobry  duszek  chce pomóc  sprzedającemu.

 A poza  tym kupujący  ma prawo  zrezygnować  zawsze   i  nie ma  co drążyć  tematu.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
adam030693
#8 Zapaleniec#

Wygrywając licytację zawierasz umowę więc tak możesz odstąpić od umowy bez podawania przyczyny ale tak samo ja mam prawo żądać otrzymania zapłaty za towar bądź oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Dobrze że podaje się tu nazwy użytkownika, będę wiedział kogo nie należy traktować poważnie...

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@br.  Nie dość, że piszesz bzdury to jesteś kompletnie oderwany od aktualnej sprzedażowej rzeczywistości na allegro. Potwierdza to brak komentarzy u Ciebie na koncie.

Sprzedający zawiera wiążącą umowę z Kupującym. Kupujący może zrezygnować tylko jeśli jest konsumentem a Sprzedającym firma. Sprzedający nie ma żadnej możliwości sprzedać drugiemu licytantowi. Sprzedający nawet nie ma się jak skontaktować z pozostałymi licytantami. Dostaje dane tylko osoby która wygrała licytację.

 

I tym sposobem czyniąc takie popisy tak "na  wszelki  wypadek" jesteś już na mojej czarnej liście i bez pozdrowień.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@__RPM_  I tym sposobem czyniąc takie popisy tak "na wszelki wypadek" jesteś już na mojej czarnej liście i bez pozdrowień.

na połowie użytkowników AG jest 😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

To dobrze  że jestem  na  czarnej liście.

Otóż  ja jako  kupujący  nie mam  czarnej  listy,  nie jestem  również  pamiętliwy  i  niezręcznie   by  było  gdybym kiedyś  kupił  niechcący  coś  u  co  niektórych  tutaj  piszących. 

Mam więc  nadzieję  że  owa "czarna lista"  w  przyszłości  do tego  nie dopuści.

Pozdrawiam wszystkich,  również  tych  niepozdrawiających 😲

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@br.  Ja wystawiam przedmioty w licytacjach. Być może słyszałeś o prowizji od sprzedaży którą można odzyskać w przypadku nie dokończonej sprzedaży. Lecz są jeszcze opłaty za wystawianie aukcji, która jest bez zwrotna. I całkiem spora za opłata za promowanie.  Tak więc możesz narazić mnie na konkretne finansowe straty. Dodatkowo to strata czasu gdy trzeba wystawiać od nowa a jak wiadomo czas to też pieniądz.

Powyżej sam podkładasz się pisząc, że nie realizujesz wszystkich swych zakupów.  Zgodnie z regulaminem:

"Oferty złożone przez Licytantów wiążą uczestników Licytacji, chyba że Sprzedający dokona ich odrzucenia. Odrzucenie oferty Licytanta może nastąpić wyłącznie przed zakończeniem Licytacji:

a. na prośbę Licytanta albo

b. gdy Sprzedający ma uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności Licytanta albo..."

Tym samym zostałeś odrzucony już przed trwaniem licytacji.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@__RPM_   Szanowny sprzedawco, wypraszam  sobie taki ton...

To nie ja  się  podkładam,  to  ty  jako  sprzedawca  się podkładasz  pisząc  takie  teksty.  Cieszę się  że  nic  więcej  u  ciebie  nie  kupię, wiem  z doświadczenia  że  zawsze  u  konkurencji  jest  taniej,  jest  lepsza  obsługa,  etc...

Powinieneś jeszcze  zrobić  fotki  podpadniętych  kupujących  i  wywiesić  fotki  na  swojej  tablicy  ogłoszeń,  zupełnie tak  jak  w  filmie  Stanisława Barei.  "Tych  klientów nie  obsługujemy".

Powrót  do  przeszłości  marzy się co? 

 

 

 

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@br.  I po raz kolejny się mylisz. Sprzedający w Kolekcjach nie mają takiej konkurencji do której możesz pobiec. Nie sprzedaje się masówki. Tamtejsi Sprzedawcy blokują nie uczciwych kupujących którzy uwalają licytacje. Sprawdzone info. 

I kolejny raz muszę wyprowadzić Ciebie z błędu. Tutaj na forum nie masz żadnej mocy sprawczej aby pisać innym użytkownikom co mieliby napisać. Swe marzenia możesz wypowiadać do woli. Pozostaną one nie spełnione.

Życzę Tobie abyś dalej marzył, że nikt nie pociągnie Ciebie do odpowiedzialności za nie wywiązanie się z umów i realnie poniesione straty.

O jakich fotkach bredzisz? Tu nie ma tablicy ogłoszeń. Ja nie mam Twojego zdjęcia.

P.S. Czarna lista nie zawiera danych osobowych więc danych osobowych nie przechowuję a Twój login którego nie mogę powiązać z imieniem i nazwiskiem. Wiele osób ma zapewne takie same inicjały, przyznasz.

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@__RPM_   Co znowu nie  tak ???  Brałeś  coś??

1. Nie  interesuje  mnie  jaką konkurencję  mają  sprzedawcy  w Kolekcjach  czy  gdzie indziej.

2. Nie  usiłuję mieć jakiejkolwiek mocy  sprawczej. To chyba swoich  marzeniach piszesz

3. Nie przypominam sobie  abym  kiedykolwiek  nie  wywiązał się  z  zawartej umowy.  Chyba o  sobie piszesz

4.  Zacytowałem  scenę  z  filmu  MIŚ  Stanisława Barei. Nigdy  nie oglądałeś?  Rozumiem  nie  chodzisz do kina, albo  nie jesteś stąd.

Życzę  aby  poprawiło  ci  się  w interesach  bo  jeśli  z  kupującymi  prowadzisz  takie  dysputy  to  raczej  kiepsko  widzę  twój  biznes. 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@br., MIŚ Stanisława Barei. Nigdy nie oglądałeś?

pokolenia 89+ nie oglądają takich filmów, zwykle, ja np nie oglądałem 🙂
jedyne co to Poniedziałku Lubię Nie 😛

ALE PAN TU NIE STAŁ! 😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Zajrzyj do tego tematu >KLIK< , to się dowiesz, ile jest warta czarna lista.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Czytałem😑

No cóż, są  różni  ludzie.   Mają  odchylenia  od normy  zarówno niektórzy sprzedający  jak i  niektórzy kupujący  co  widać  na  załączonym przykładzie.

Ale  to  ma  jakąś  przyczynę,  może  to żle  obsłużony  albo oszukany kiedyś  klient, a może  po prostu  konkurencja.

Ciekaw jestem  jakie umocowanie prawne  ma  ta "czarna lista"?  Przecież  gromadzenie  danych osobowych  innych  osób  jest prawnie  niedozwolone.

Ale  to osobny  temat.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@br. 

Czarna lista to relikt z czasów, kiedy w Allegro można było mieć tylko jedno konto. Jej legalność zawsze była wątpliwa, a obecnie nie ma żadnego sensu. Utrzymują to tylko po to, żeby sprzedawcy-frustraci mogli jakoś podreperować swoje nadszarpnięte ego.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

CL ma też inną fajną funkcjonalność 🙂

Jak jakiś sprzedający jest beznadziejny, to prosisz go o dodanie siebie, jako kupującego, do jego CL. Masz pewność, że za jakiś czas nic więcej tam nie kupisz. Działa!

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@gpz500   Świetny  sposób 😁

Tylko obawiam się,  nie każdy  sprzedawca,  zwłaszcza  ten  beznadziejny,  ma  dostatecznie  wysoki IQ  żeby  załapał  o co  biega.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

@br.  - to prawda, dla większości jest o czarna magia.

Ale 2 razy poprosiłem i dwa razy dostałem potwierdzenie. Pierwszy to potentat na Allegro w sprzedaży płyt CD i DVD, ma siedzibę w Koninie. Drugiego nie pamiętam. I nie mam czego żałować...

 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@__RPM_ 

"Hurr durr! Witaj na mojej CL!" 

Skisłem. xD

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1: "Powiem Ci kto podbija aukcje. Podbija wściekły przelicytowany..."

Podbijają też przyjaciele z Cafe, jeśli się ich o to poprosi przez priv. Niektórym nawet usuwano z tego powodu aukcje i udzielano ostrzeżeń, prawda WREDZIU?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Mylisz się, albo celowo, albo nic nie wiesz, albo nie pamiętasz. Zapytaj Romki to ci przypomni jak było i co to było 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów