anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

No to teraz dyskusja, pok, negatyw....

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Paczka nie dotarła , ewidentna wina wysyłającego. Za mało  ludzie allegrowymi paczkomatami wysyłają i są za lekkie... 😉

Ale tak z ciekawości, co Allegro na to ? Macie jakiś zespół i procedury na takie wypadki ?

 

paczkomat.jpg

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, musisz bardziej się starać , ale w tym kraju już wszystkie granice zostały przekroczone.😞

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Przecież ironizuje.Zdjęcie widziałeś ? Po prostu mnie ciekawi , co na to Allegro,  gdyby  mi kupujący sprawę założył że towaru nie dostał a on dosłownie "LEŻY" razem z ich  paczkomatem 😉 BTW, kto to stawia bez żadnego zakotwiczenia ?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 Ja też.😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Te paczkomaty są ulotne jak marzenia że allegro obniży prowizje nie narzucając innych opłat.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Cieszmy sie Allegro Paczkomatami, tak szybko odchodzą....

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najważniejsze twardo stać na gruncie kto tak nie stoi to upada...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  kupujący sprawy raczej by nie założyl lecz negatyw a i owszem możliwy.

Co na to allegro? Cóż juz to przerabialiśmy - możesz nie udostepniac danej metody dostawy ( własnie dlatego ja jej nie udostepniam tzn nie dlatego że paczkomat sie przewrócił lecz dlatego że póki co to jedna z metod najbardziej reklamowanych przez klientów)

W ogóle to fajnie ża allegro wdraża nowe rzeczy np allegrowe paczkomaty byłyby super i dałyby allegro przewage- jeśli by były dopracowane i wszystko działało jak trzeba a w tej sytuacji sa raczej strzałem w kolano. Generują koszty i robią zlą opinie.

Zresztą jest kilka zmian które są kompletnie niedopracowane - choćby produktyzacja, przewidywany termin dostaw czy wstawianie stawek VAT do ofert zupełnie nie wiadomo po co ( chyba tylko po to aby pojutrze częśc sprzedających miała co robić - znaczy siedziała i zmieniała stawki VAT. Przecież jesli ktoś kupuje na firme to z reguły wie jakie stawki obowiązuja na danym produkcie.

Podsumowując : albo róbmy cos dobrze - albo wcale. Allegro zamiast skupić sie na powolnym dokładnym rozwoju nagle chciało zrobić booom i rewolucje. No i wychodzi na to że teraz mamy " allegrowy ład"

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Yop. Mnie najbardziej cieszy ta produktyzacja i standaryzacja 😉 Akurat robie nisko nakładowe rzeczy , w zasadzie rękodzieło 😉  ale Allegro z uporem godnym lepszej sprawy ciągle mnie próbuje zaszufladkować . I nie dociera do nich że ja im z każdej szuflady będe wystawał  😉

Temat założyłem raczej żartobliwie zresztą ale jak widać Allegro ma już powołany specjalny zespół do spraw przewracających sie paczkomatów więc oddycham z ulgą... Pewnie teraz siedzą i analizuja, robią wykresy i tabele, piszą raporty...

Zamiast mieć w ekipie która to stawia też  chłopa z wiertarką i wiaderkiem cementu....;)

Ok, ide sobie trochę zakupów pochować żeby było o czym jutro pisać 😉

..

 

 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Haha.... Dopiero załapałem o co chodzi.....

Myślałem, że tak wygląda paczkomat Allegro - nieco dziwnie, ale ja już przestałem się dziwić wszelkim działaniom Allegro.

Jak patrzę na to zdjęcie - to od razu nasuwa mi się analogia do kolejnego produktu Allegro - tzw. "katalogu produktów". Gdyby ktoś chciał przedstawić ten katalog w formie grafiki - to załączone zdjęcie jak najbardziej by się do tego nadawało. Tylko szufladek więcej...... I tych pustych, i tych źle podpisanych, i tych z ze źle wsadzonym towarem....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Tak, mamy zespół odpowiedzialny za działanie zielonych automatów One Box, dlatego jeśli dostajemy zgłoszenia o problemach jak w tym przypadku, działamy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Hmm , czyli  wy nie monitorujecie własnych maszyn czy działają i czy są ON-LINE ???  Że już nie wspomnę że sie mogą przewrócić na ludzi ? 

Musicie dostać zgłoszenie od klientów że wam sie paczkomat przewrócił ? Dopiero wtedy działacie ?  Jakoś to mało profesjonalnie wygląda ? A w zasadzie żenująco...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Monitorujemy wszystkie urządzenia i wiem, że na podstawie zdjęcia z internetu z bliżej nieokreśloną lokalizacją można wymyślić wiele, potencjalnych i katastroficznych scenariuszy, ale możesz być zupełnie spokojny. W tej chwili automat jest wyłączony, nikomu nic się nie stało i dla rozwiania wszelkich wątpliwości, był pusty w środku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Hmm, ciekawe czemu pusty 😉

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ta sprawa może być "śmieszna" i wywoływać oczywiste reakcje.

Jak już się wszyscy pośmieją, zażartują - to na tym niestety żarty się kończą.

Sprawa jest bardziej poważna, a odpowiedź moderatora typu: "nikomu nic się nie stało" - to dopiero można uznać za żart....

Okazuje się, że "zielony paczkomat OneBox" - jest produktem/budowlą/urządzeniem, czy jak go tam można inaczej nazwać - niebezpiecznym.

Jak wskazuje załączone zdjęcie - jest on niebezpieczny.

Dla osób odbierających przesyłki stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, zdrowia, a nawet życia.

Moim zdaniem:

- opcje wysyłek do paczkomatów Allegro powinne być natychmiast wstrzymane

- Allegro, jako właściciel tych paczkomatów - powinien zgłosić do odpowiedniego urzędu, że mogą one stwarzać zagrożenie dla zdrowia/życia klientów.

- Allegro powinno sprawdzić poprawność instalacji wszystkich tych paczkomatów.

 

Teraz pytanie do właściciela tych paczkomatów, czyli serwisu Allegro:

- Czy poinformowaliście odpowiednie "instytucje" o zaistniałej sytuacji?

- Czy poinformowaliście swoich klientów, że te paczkomaty mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia/życia osób odbierających przesyłki?

- Czy wdrożyliście jakieś procedury kontroli wszystkich zainstalowanych paczkomatów? - przecież może ich być więcej.

- Czy "w ogóle" wdrożyliście jakiekolwiek procedury bezpieczeństwa w związku z zaistniałą sytuacją?

Dla zabezpieczenia wątku - robię "zrzuty" z tego wątku, gdyż podejrzewam, że może on być za chwilę  usunięty. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Na razie leży, ale przy aktualnej pogodzie może zmienić adres.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

A taki ładny był, zielony, ekologiczny 😄

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To nowy model, szybkie dostawy będą realizowane dronami dlatego szufladki od góry, wy się wyśmiewacie a allegro wyprzedza konkurencje.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie ma to jak ekologia pełną gębą. Wybrukowane wszystko płytami i klepisko dookoła. Zielony to ten paczkomat jest chyba tylko z nazwy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów