anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe prowizje allegro i smart

Ihaa_
#8 Zapaleniec#

Witam, mam pytanie dotyczące nowego sposobu naliczania prowizji który będzie obowiązywał od kwietnia. Na przykładzie będzie mi to łatwiej wytłumaczyć.

Przykład:

Wystawiamy ofertę https://allegro.pl/oferta/wtyk-f-na-kabel-koncentryczny-antenowy-7-mm-6923770498 która objęta jest programem „allegro smart” lecz cena produktu to 1zł i załóżmy że klient kupuje u nas ten wtyk lecz wybiera jako sposób dostawy list polecony ekonomiczny. Klient nie posiada smarta i zamówienie nie przekracza 40. Prowizja w tej kategorii wynosi 9% a minimalna to 0,25zł. Wg którego ze scenariuszów zostanie naliczona prowizja?

  1. Tak jak do tej pory czyli 0,25zł, bo aukcja objęta jest smartem.
  2. Koszt towaru (tu 1zł) + koszt wysyłki (tu 6,99) – prowizja od towaru (tu 0,25zł) + prowizja od wysyłki 9% (tu 0,63zł) = 0,25zł + 0,63zł = 0,88zł
  3. Prowizja od całości transakcji (tu 9%) – prowizja = (1zł + 6,99zł)*0,09 = 0,72zł
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz również w naszych artykułach TUTAJ

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

c_o_krzew
#7 Wielbiciel#

@Ihaa_ ta druga opcja. Ten wariat który opisałeś jest optymistyczny.

Wyobraź sobie sytuację w której klient zakupi u wtyk za 1 zł ale wybierze sposób dostawy Pocztex Kurier48 pobranie.

1zł x 9% - (minimalne 25 gr)

12,49 x 9% = 1,12 zł

Sumując prowizja od sprzedaży z wariantem dostawy przez kuriera wyniesie 1,37 zł.

oznacz moderatorów

Ihaa_
#8 Zapaleniec#

@c_o_krzew już się dowiedziałem, prawidłową opcją jest punkt nr 3

@cloudcloud jak mieć jakąkolwiek marże na produktach od 1-5zł?

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@Ihaa_ Pisałem to tu wiele razy jak zapowiedzieli te zmiany. Propozycja @msniezek była taka, żeby zwiększyć cenę produktu. Licząc na szybko, musiałbyś podnieść cenę tej wtyczki do 2zł, żeby wyjść na 0 (zaokrąglam, bo nie wiem jakie macie marże).

Jak oceniasz szansę sprzedania tego produktu w tej cenie? Widzę, że średnio klient kupuje u Ciebie 4 takie przedmioty. Czyli na pewno znajdą się tacy którzy kupując więcej niż 10. Jak oceniasz szansę, że ktoś kupi 10 takich wtyków za 20zł. Czyli o 10zł drożej niż teraz.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ejczbi to nie było jedyne rozwiązanie, z tego co pamiętam. Innym jest np. łączenie przedmiotów (takich samych lub różnych) w większe pakiety.

Nawiasem mówiąc, 1 zł za sztukę to minimalna cena ustalona przez Allegro (co najmniej 5 lat temu, jeżeli nie dawniej). Wcześniej mnóstwo przedmiotów było sprzedawanych w cenach niższych. Zakładam zatem, że jest bardzo prawdopodobne, że wiele przedmiotów sprzedawanych na Allegro za 1 zł, mogłoby być sprzedawanych w niższej cenie, np. za 0,50 zł czy 0,70 zł - ale sprzedają z powodzeniem za 1 zł. Tak tylko przypominam, na wypadek gdyby ktoś pomyślał, że sprzedawcom najtańszych rzeczy tylko zawsze kłody pod nogi 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek  Nie ma u nas gotowych pakietów. Każdy zakup jest inny. Badaliśmy to dokładnie i nie ma szans na takie rozwiązanie w naszej branży. A nawet jeśli, to nie udostępniacie do tego odpowiednich narzędzi. Ten sam produkt musiałby zostać wystawiony na kilku aukcjach. Jeżeli na jednej z tych aukcji ktoś wykupiłby cały zapas przedmiotu, trzeba z automatu zamknąć wszystkie inne aukcje pakiety z tym przedmiotem.  "Zestawy i rabaty" też są mocno niedopracowane.

"mogłoby być sprzedawanych w niższej cenie, np. za 0,50 zł czy 0,70 zł - ale sprzedają z powodzeniem za 1 zł" - a skąd wiesz, że się sprzedają?

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@ejczbi @Ihaa_ @msniezek Ja mam dokładnie taką samą sytuację. Pakiety nie wchodzą w grę, podniesienie ceny z 1 do 2,5 jest bez sensu, ponieważ ktoś kto zrobi większe zakupy jest karany za to, że jest sporo klientów którzy robią zakupy pojedynczych sztuk. Skoro mamy płacić prowizję od wysyłki, to trzeba to poprostu doliczyć do kosztów wysyłki, trudno nie będzie smarta, ale na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, chcą pozostać na tej platformie.

Endrju
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezekpakiety w kategorii Antyki i Sztuka ?? 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ihaa_
#8 Zapaleniec#

Bardzo intensywnie nad tym myślimy, ale niestety podniesienie ceny to nie najlepszy pomysł bo jednak dużo ludzi już ma tego smarta i trzeba by było wyciągać średnia z każdej oferty (ile osób kupuje ze smartem za 40zł+).

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ihaa_ otrzymaliście informację o zmianach wcześniej, by móc przygotować się biznesowo na zmiany, które zostaną wprowadzone. Niestety nie pomogę Ci w tej kwestii. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Ihaa_
#8 Zapaleniec#

@msniezek jak potrzebna Ci jest jedna paczka chusteczek to też kupisz cały wagon? Może warto pomyśleć nad zmiana nazwy hurt.allegro.pl 😛

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@Ihaa_  Oj tam, możesz przecież zaproponować jedną paczkę chusteczek w pakiecie ze złączem antenowym 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@cloudcloudRozumiemy, tylko nie nazywajcie tego "korzystną zmianą dla Kupujących" bądź "obniżeniem kosztów przesyłek" - bo to naciąganie prawdy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów