anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe wysyłam z Allegro – utrudnienia

Ewamedsklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Nie znalazłem tutaj takiego tematu, a nie wierzą że nikt wcześniej nie zauważył utrudnień jakie pojawiły się przy nadawaniu w nowym wysyłam z Allegro 

  1. Klikając Pobierz dokument w momencie nadania przesyłki otwierał się list przewozowy PDF i można było od razu wydrukować, teraz pobiera plik ZIP który trzeba wypakować i nie wiedzieć czemu jest list przewozowy oraz potwierdzenie nadania - nikomu niepotrzebny (Na pewno nie mi). Czy może już ktoś rozpracował, żeby był generowany TYLKO list przewozowy w PDF?
  2. Brak szablonów do przesyłek kurierskich, za każdym razem trzeba wpisywać wymiary paczki... to jakaś porażka, przecież można ustawić standardowy gabaryt lub kilka gabarytów i tylko wybierać. – może ktoś ugryzł to jakoś? 
  3. W jaki sposób można ustawić umowę własną jako domyślną?

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Oznaczam moderatorów, pomogą 🙂
@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 



Potrzebujesz wiedzy z zakresu zwiększania sprzedaży na Allegro?
Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!
https://bit.ly/vSprintYT

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja to nie zauważyłem żeby ktoś chwalił tę nową wersję wysyłam z Allegro ,przeglądając wątki w tym temacie jest tylko słuszna zresztą krytyka . Jeśli to ma pomagać to ja wolę poprzednie wersje które tak "przeszkadzały" że zostały zmienione.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Ewamedsklep  

1. No niestety takie zasady w DPD (listy + potwierdzenie) kiedyś jak kurierzy nie skanowali paczek chcieli do podpisu potwierdzenie

2. Allegro pracuje nad możliwością tworzenia szablonów (nadal 😀)

3. W narzędziu WizA niema konieczności ustawiania umowy własnej jako domyślna.

 

oznacz moderatorów

Ewamedsklep
#8 Zapaleniec#

Dzięki za zainteresowanie, szkoda że nie rozwiązania, wiem że to leży po stronie Allegro. 

No to ciekawe czy się będzie kurier cieszył, jeżeli wydrukuję mu 30 potwierdzeń do podpisania 🙂 Zawsze można zrobić pobierz list przewozowy i drugie guzik pobierz potwierdzenie i zrobić w PDF, a nie jakiś chory pomysł z zipem:) 

2. faktycznie słyszałem, ale żeby pracować na czymś nowym, wprowadzić bez czegoś takiego? Najwyraźniej Allegro nadaje w inny sposób i nie wie jakie są potrzeby sprzedających:)

3. Wiem, że nie ma konieczności, ale urzędy pocztowe mają problem jeżeli korzystam z umową Allegro, ponieważ generuje im to każdą paczkę w osobnym pliku, korzystając z własnej umowy z pocztą, a rozliczając się z Allegro, otrzymują zbiorczy plik nadanych przesyłek. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Ewamedsklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Chciałbym jeszcze dopytać czy Allegro planuję powiązanie kont tak jak poprzednio tz: gdy jestem zalogowany na koncie A, nie mogę nadawać paczek na koncie B, w poprzedniej wersji było to możliwe. 

To samo tyczy się nowej wersji Mój Asortyment, mogę przeglądać jedynie oferty na koncie na którym jestem zalogowany, nie można wybrać innych kont, tylko trzeba się przelogować.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ewamedsklep, w Wysyłam z Allegro nie było nigdy takiej możliwości, ale tak, planujemy w przyszłości taką możliwość wprowadzić. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Ewamedsklep
#8 Zapaleniec#

@mr_oma 

Bardzo przepraszam, ale od bardzo dawna w ten sposób nadawaliśmy paczki będąc zalogowany na jednym koncie i tylko zmienialiśmy z którego chcemy nadać i działało. Chyba że źle się wyraziłem, miałem tutaj na myśli nadawanie paczki poprzez zamówienia i nadaj paczkę i wtedy nie było potrzeby logowania się na każde konto osobno.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro próbuje ciągle nas przekonać że te wszystkie "nowe udogodnienia" to dla naszego lepszego komfortu pracy ,mnie nie przekonali a po wpisach na forum innych też.

oznacz moderatorów