anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowości dla sprzedających

petinek_pl
#12 Orędownik#

Jak zwykle kolejne "nowości" i zmiany na gorsze dla sprzedawcy. 

Będziemy mogli usunąć oferty, które nie są wyświetlane przez kupujących

Czyli nie można juz nawet samemu decydowac czy jakaś oferta będzie widoczna bo sami będziecie je usuwać.

Kolejna zmiana

Obecnie Twoje oferty mogą być Smart!, gdy udostępniasz w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery.Jeśli udostępniasz jedną z metod Allegro One lub ORLEN Paczka – uzupełnimy Twoje cenniki dostawy o resztę metod z programu Allegro Delivery.

Super czyli znowu zmuszanie i nie można samemu decydowac jakiego kuriera wybrać. 

Cokolwiek jeszcze sprzedawca może sam decydować?

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

petinek_pl
#12 Orędownik#

Obecnie jestem już ZMUSZANA do nadawania 6!!! METODAMI DOSTAWY(3 automatów i 2 kurierów w tym allegro one UPS i DPD) A TERAZ JESZCZE ORLEN a za chwilę na pewno allegro one kurier jesli ktoś nie korzysta....

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@petinek_pl Wszystkie te rozpaczliwe ruchy Allegro mają na celu reanimowanie zdechłego Allegro One oraz ograniczenie gigantycznych kosztów potworka Smart! - z których większość trafia do firmy InPost

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petinek_pl @TomBanknoter NIE !!! to nie zdechłe allegro tylko rozpaczliwe ruchy żeby nie zdechło bo w tle rośnie tym razem bardzo powaźna konkurencja i nie mam na myśli portali chińskich 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@mdrogeria czy możesz coś więcej uchylić? Kojarzę wszystkie portale, ciągle słyszę o jakiejś konkurencji ale prawda taka że wszędzie wszyscy daleko w tyle

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petinek_pl to jeszcze nie działa jako platforma sprzedażowa  , szykowany jest od dłuższego czasu grunt , z takim gigantem jak allego nie można się wdawcać w wojenki zaczepne , tu potrzeba jednego silnego ciosu by położyć przeciwnika na deski , jest tylko jedna osoba w Polsce ,która może to zrobić   , jej wykonywane ruchy na rynku wskazują na to ,że jest świadoma swojego potencjału , fajnie by było jakbym się nie mylił .

oznacz moderatorów

tanio-wysylamy
#7 Wielbiciel#

A możesz uchylić rąbka tajemnicy o kogo chodzi?

Taką konkurencją dla Allegro jest TEMU. Bardzo się rozwinęli od tamtego roku, kiedy ich sprawdzałem.

Allegro moim zdaniem trochę strzela sobie w stopę. Produktyzacja, której chyba nikt nie ogarnia, i teraz nowa wyszukiwarka pod produkty, która powoduje, że się odechciewa robić zakupów na tej platformie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tanio-wysylamy rozwija się Er i 😄 a ochotę na marketplace ma InPost 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 E...też zaczyna pogrywać licząc na kawałek tortu.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Inpost tajemniczo stwierdził, że ma jeszcze mało magazynów logistycznych w Polsce oraz sporo musi dobudować we Francji. Ale nie będzie brał na to kredytów, tylko zapłacą gotówką.

Co więcej uderzają w bogate kraje jak Francja. a Allegro poszło na Czechy, gdzie wydało ok. 2mld w gotówce, ok. 2 mld w kredycie, po czym wrzuca to w straty, bo większość aktywów była na Ukrainie.

I pomyśleć ile by mieli kasy na własnego kuriera.....

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tanio-wysylamy pomyśl baza przewozowa dopracowana niemal do perfekcji , aplikacje posiada miliony użytkowników czyli mailing bardzo skuteczny , baza sprzedawców ogromna , weryfikacja nie potrzebna bo już zrobiona , dopracowywane rynki zagraniczne , A! przez allegro od pewnego czasu nieskutecznie ,ale spychany na margines . Już wiesz o kogo chodzi  ...prawda ?

oznacz moderatorów

popazan
#9 Pomysłodawca#

dokładnie, też mam wrażenie od kilku miesięcy, że allegro zaraz zakiwa samo siebie; taki drybling z rozwiązanymi sznurówkami 🙂 zaczynają już nawet sami tworzyć nowe prawo - dzisiaj info, że klientom firmowym z Czech nie będzie można wystawiać unijnych faktur 🙂 to ciekawe, że mając NIP UE trzeba będzie odmówić klientowi z Czech wystawienia faktury - padłem jak to przeczytałem... Polskie firmy będą mogły sprzedawać prywatnie w Czechach - czaicie, jak to brzmi? Miało być na bogato i z przytupem, ale będzie skromne dziobanie czeskiego rynku. Na razie jeszcze są na boisku sami i grają do jednej bramki, ale za chwilę będzie jak z polskimi drużynami w międzynarodowych ligach: odwróć tabelę - Allegro na czele 🙂 Kurczę, w ogóle nie lubię polskiej piłki i nie wiem skąd te piłkarskie porównania... No nic, czekam na kolejnego samobója - czyli wymuszoną produktyzację wszystkiego 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@popazan  napisał(a):

 No nic, czekam na kolejnego samobója - czyli wymuszoną produktyzację wszystkiego 🙂


Długo nie będziesz czekał już za miesiąc 😄

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produkt%C3%B3w/od-1-lipca-2024-wasze-oferty-b%C4%99d%C4%85...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

IMPOL_Lipno
#9 Pomysłodawca#

Dobra alternatywa fakt z mniejszym obecnie potencjalne ale jednak jest erl$$i 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

e tam

już miał być i był chwile taki portal.

ile? chyba nawet nie rok

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Monika__L jeśli masz na myśli W...ko to powiem Ci ,że pokładałem pewne nadzieje i gapiłem się z ciekawością na ich kroki , ale obrali złą drogę , kładli nacisk na ilość sprzedawców zaniedbując wzbudzenie zainteresowania klientów , a w pierwszej kolejności trzeba szukać klienta , jak jest klient rzesza sprzedawców sama przyjdzie .

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Owszem

a jeszcze był wcześniej ten z wkurzającą piosenką sh…e

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

@Monika__L  a oni w ogóle zadziałali?  Kiedy Pisałam o nich dwa lata (?) temu że nie wróże im sukcesu przy takim podejściu do klienta, to mało nie zostałam zamordowana śmiechem że to jest przecież gigant w branży IT więc wiedzą co robią itp. Nawet zgłaszałam uwagi do działania, ( dwa miesiące przed zapowiadanym uruchomieniem ) ale kiedy nie doczekałam się odpowiedzi to już wiedziałam że nic z tego nie będzie. Potem było przesunięcie terminu uruchomienia, potem jeszcze jedno przesunięcie, a kiedy wreszcie ( podobno ) ruszyło to okazało się wielką klapą. Z zapowiadanej Feerii świateł  i kanonadzie sztucznych ogni pozostała świeczka i kapiszon. Jak mawiają sąsiedzi Rosjanie, тише едешь, дальше будешь. 

oznacz moderatorów

IMPOL_Lipno
#9 Pomysłodawca#

**piiip** ma plan i rozpycha się coraz to mocniej 

oznacz moderatorów

IMPOL_Lipno
#9 Pomysłodawca#

Haha widzę że nawet słowo e#r$l@i jest zbanowane przez allegro w allegro gadane masakra 

oznacz moderatorów