anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy system ocen jakości sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Od 3 listopada wchodzi nowy system ocen jakości sprzedaży i tu pytanie moje czy to zgodne z zasadami czy tylko nieuczciwe traktowanie sprzedawców którzy z jakiś powodów nie mogą mieć smarta lub go nie chcą i nie mają żadnych szans by z każdą przesyłką ganiać by wysłać ją przed godziną graniczną. Sam jestem w podobnej sytuacji (jednoosobowa firma ) a jednocześnie pracuję na etacie.Do tej pory mimo staram się (i wszyscy klienci są z tego zadowoleni) aby przesyłki były u nich szybciej niż pokazuje im licznik z Allegro ale po 3 listopada moje starania będą karane minusami .Moim zdaniem to faworyzowanie większych sprzedawców którzy mają pracowników do prowadzenia sklepu i ganiania z każdą wysyłką.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
annas14-firma
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Abstrahując od tego czy system ocen jest dobry czy zły, to może warto ustalić, że to jest system ocen zbudowany przez Allegro do realizacji ich celów biznesowych. Dopóki nie narusza ogólnie obowiązującego praw to nic i nikt nie może zabronić takich czy innych zapisów.

Czy nasze oceny pisane na AG mogą wpłynąć na opinie osób decydujących o zapisach Regulaminu? Czy do nich docierają? Sądzę, że nie.

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Tyle, że Allegro realizuje swoje cele biznesowe dzięki użytkownikom tego portalu, to podstawa jego istnienia, dlatego wydaje mi się, że powinni brać pod uwagę ich zdanie, dla własnego dobra. Z resztą były wielokrotnie różne ankiety z pytaniami jakie rozwiązania i zmiany podobają się użytkownikom Allegro. Ciekaw jestem czy ktoś brał ich wyniki na serio czy to było tylko działanie PR-owe. Forum Allegro-Gadane chyba też istnieje poniekąd w tym celu - do komunikacji z użytkownikami ale ja jakoś nie zauważam, żeby firma traktowała poważnie wyrażane tutaj uwagi swoich użytkowników.

oznacz moderatorów
logario_ig
#12 Orędownik#

@kolekcjoner608 Kilka lat temu Allegro pisało (w postaci wypowiedzi jakiegoś swojego rzecznika, czy innego prezesa), że będą zmierzali drogą do profesjonalizacji sprzedawców. Nie napisali tego wprost, ale generalnie chodziło o to, że w będą mieli coraz bardziej w nosie małych sprzedawców. No i (niestety) z tego co przez ostatnich kilka lat robią, widać, że podążają tą drogą.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja widzę że w mojej kategorii duże sklepy od których przed laty kupowałem numizmaty już tu nie sprzedają .Można u nich kupić ale gdzie indziej ,tu zostało ich trochę i wystawiają w "strefie kolekcjonera" ale tak na oko to tylko to czego nie uda im się sprzedać na wyżej notowanych aukcjach stacjonarnych a wymogi uczestnictwa tam wzrastają i niebawem wielu i tak zostanie wykreślonych z tej listy.

oznacz moderatorów