anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nr EAN

BOM-1
#7 Wielbiciel#

Cześć . Sprzedaję wyroby robione "pod klienta" (produktów może być nieskończona ilość wersji). Chcę wystawić nową aucję i allegro każe wpisać nr EAN-którego nie mam. Czy można to jakoś ominąć ? Ktoś miał już taki problem ? Będę wdzięczna za sugestie 🙂 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BOM-1 Cześć. Tutaj znajdziesz listę kategorii, w których kod EAN jest wymagany: https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-21c1f3b0-1875-4b9e-95c9-6e11e1e532e8. Jeśli wybrana przez Ciebie kategoria znajduje się na liście, to oferta musi być połączona z Katalogiem. W tej sytuacji mogę Ci zaproponować takie rozwiązania:

1. Wystąp o własny kod EAN (np. na wersję podstawową produktu) 

2. Wystawiaj oferty na Allegro Lokalnie  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam problem z wystawianiem produktów. Kupuje produkt z Niemiec, są to zwroty z europejskiej sieci **piiip**. Dlaczego nie mogę wystawić produktu, którego nie ma w katalogu produktów Allegro. Przykładowo mam zakupione 4 szt. czegoś co jest warte 50 zł dlaczego nie mogę sprzedać tego bez kodu EAN a kupno kodu EAN mija się z celem bo niby dlaczego mam dopłacać do interesu?? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eMKaNS W niektórych kategoriach (plik podlinkowałam wyżej) wymagamy dodania kodu EAN lub połączenia ofert z Katalogiem Allegro. W Twoim przypadku możesz skontaktować się z producentem i poprosić o EAN lub poszukać kodu na opakowaniu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

A jakim cudem mam się skontaktować z firmą kogucik w Chinach która wyprodukowała 200 szt czegoś i zwinęła się z rynku bo jej się to nie sprzedawało a mi w spadku przypadły 4 szt? Na opakowaniu mam np taki kod kreskowy X001AWJYTD, którego Allegro nie ma zamiaru przyjąć ponieważ to nie jest EAN?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eMKaNS To nie jest kod EAN. Jeśli nie masz możliwości zdobycia kodu EAN, to wystaw towar na Allegro Lokalnie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

Jako firma ?? 
Z drugiej strony. Ktoś na Allegro przedaje identyczny produkt jak mój kupiony w Niemczech itd, (ma nawet te same zdjęcia ściągnięte z np. **piiip**a czy **piiip**s) wystawiam produkt ood jego EAN. Za dwa dni dostaje wiadomość że to jest jego prywatny EAN i mam usunąć ogłoszenie albo zgłosi to do Allegro u GS1. 
lub 
ten sam towar posiada 20 sprzedawców pod 30 EANami i jak mam wybrać który produkt może jest mój???
Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eMKaNS Konta firmowe również mogą sprzedawać na Allegro Lokalnie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wasyljo
#7 Wielbiciel#

Allegro Lokalnie nie jest rozwiązaniem ale niech bedzie. A co z drugą częścią pytania? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wasyljo Ofertę należy połączyć z odpowiednim produktem w Katalogu. Jeśli jest 20 podobnych pozycji, to ja tym bardziej nie pomogę Ci wskazać, który produkt w Katalogu najlepiej odpowiada towarowi, którym Ty handlujesz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wasyljo
#7 Wielbiciel#

To również nie była odpowiedź na moje pytanie. Jest jeden produktsprzedawany pod 20 EANami. Wystawiam go pod jednym z nich a za 2 dni otrzymuje wiadomość od miłej Pani że jeżeli nie usunę swojej aukcji poda mnie do Allegro i GS1 za łamanie przepisów. Więc gdzie tu sprawiedliwość i niby pomóc w sprzedaży? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wasyljo Czy możesz podać przykład tego produktu, który w Katalogu widnieje pod 20 EANami? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

Nie nie mogę 😱 Pierwsze lepsze co przyszło mi na myśl to wpisz sobie SIATKA DO BAGAŻNIKA 90x40 Jeżeli nie spotkałaś się z czymś takim w swojej karierze to nic nie da, że podam Ci cokolwiek na talerzu. I nie odpowiadaj na pytania pytaniami proszę i za razem dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eMKaNS "Siatka do bagażnika 90x40" ma jakiegoś producenta czy inne zindywidualizowane parametry, zatem to nie jest wszystko jedno.

Poszukaj w Katalogu produktu, który rzeczywiście parametrami odpowiada Twojemu produktowi.

Jeśli go nie zlokalizujesz, to wystaw oferty na Allegro Lokalnie lub zdobądź kod EAN dla tego konkretnego produktu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

Siatka jest wyprodukowana przez PinYongSang czy inny WanSuchi jest przedawana na rynek europejski. W międzyczasie zmienia ona producentów marki i EANy. I nie podoba mi się że jedna osoba podszywa się pod producenta takiego produktu kupując sobie EAN chociaż nim tak na prawdę nie jest a Allegro uważa że wszystko jest w porządku. 
Nadal nie odpowiedziałaś mi na pytanie o straszenie konsekwencjami przez innych sprzedawców Allegro. A wiem na 100% że nie jest producentem tego towaru tylko kupił sobie EAN w GS1

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eMKaNS Ktoś wykupił EAN w organizacji GS1, korzysta z niego na Allegro, ma do tego prawo.

Jeśli sprzedajesz ten sam produkt (czyli wszystkie dane w parametrach produktu w Katalogu się zgadzają), to możesz podpiąć swoją ofertę pod ten produkt w Katalogu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eMKaNS
#8 Zapaleniec#

Droga Olu 
Życzę Ci udanego weekendu bo dalsza rozmowa z Tobą nie ma żadnego sensu.
Nie odpowiedziałaś w sumie na żadne z moich pytań; bo odpowiedź: BIAŁY na pytanie "ILE DRZWI MA MALUCH" z powodu mojej niezbyt wysokiej inteligencji  jest dla mnie niezrozumiała.
Żegnam

oznacz moderatorów

BOM-1
#7 Wielbiciel#

Dzięki Olu za odpowiedź.

Oferty mam powiązane z katalogiem. Właściwie to chciałam edytować w aukcji koszty wysyłki (wcześniej nie miałam podanego EAN) i system nie chce puścić, sygnalizuje, żeby uzupełnić  EAN 😞

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BOM-1 O którą ofertę chodzi? 

 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

BOM-1
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów