anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numer telefonu w zakładce O sprzedającym

Hrabia-Moll
#7 Wielbiciel#

Wpisałem numer telefonu do kontaktu w zakładce O sprzedającym : https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/o-sprzedajacym i on się nie wyświetla. Zawsze był a nagle zniknął. Jak zrobić żeby był?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz podawać nr. Allegro nie umożliwia.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Hrabia-Moll allegro uważa ,że sprzedawcy powinni pakować przesyłki i nie mają czasu na pogaduszki z klientami . Umieszczenie numeru telefonu w zakładce ,, o sprzedającym ,, jest nie zgodne z regulaminem i może się zakończyć ostrzeżeniem .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Hrabia-Moll Zgodnie z przepisami masz obowiązek podawać nr telefonu.

Art. 12. prawa konsumenta


Obowiązki informacyjne przedsiębiorcy

1.
Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:
1)
głównych cechach świadczenia z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia oraz sposobu porozumiewania się z konsumentem;
 
2)
swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;
 
3)
adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;
 
Podawanie numeru nie może więc być niezgodne z regulaminem Allegro.
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Podawanie numeru jest zgodne z wymogami prawa i logiką ,jedynie nie leży to portalowi któremu się wydaje że za ich plecami mogą się odbywać transakcje z których nie wpłynie prowizja. Wprowadzili obowiązek komunikacji przez swoje centrum wiadomości gdzie każde słowo kluczowe może wyłapać podejrzaną konwersację .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Toć i udostępnia w miejscu wyznaczonym przez serwis , dlaczego go klient nie widzi to już nie nasza / sprzedających / sprawa .

Osobiście powiem ,że dla mnie lepiej ,że nie jest widoczny , może mam pecha , ale 80% telefonów było w czasie najmniej dla mnie odpowiednim . 

Regulaminowy czas na odpowiedź na ,, pytanie do sprzedawcy ,, jest bajecznie długi 😀HURA !!

oznacz moderatorów