anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O co chodzi z tym Super Sprzedawcą?

mwmonety
#21 Demiurg#

Od dłuższego czasu mieliśmy cały czas SS i nic w tym dziwnego skoro wszyscy zgodnie nam w tym okresie za wszystkie zakupy dali noty na 5 ,wszystkie przesyłki staramy się nadać w terminie jaki sami podajemy ,nie mamy dyskusji ,zwrotów ani reklamacji .Wszystkie pozycje do oceny mamy z zerem lub z punktami dodatnimi ,jedynie na minusie wyświetla się -20 pkt. za brak zwrotów .Na wykresie nasz poziom jest na poziomie "super" -skąd w takim razie został nam ten SS zabrany ? 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

-20 a teraz masz wiele innych warunków w jakości.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mwmonety Może nie wyrabiasz ilości w ostatnim okresie?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@TomBanknoter To niezupełnie tak bo sam wiesz że kolekcjonerzy to jest pewna grupa i jak jakiś sprzedawca ma to czego oczekują i w stanie jaki by chcieli dostać to licytują i robią przez jakiś czas jedno zamówienie . Jest sezon letni ,mniej osób licytuje i zostali ci najbardziej wytrwali . Sprzedaż zbyt nie spada ale nowych zainteresowanych jest coraz mniej.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mwmonety Ja to rozumiem, bo kolekcjonerstwo ma swoją specyfikę. Tak czy inaczej, z odpowiedzi Marysi wynika, że miałem rację. Niestety, nie chodzi o ilość sprzedanych sztuk, tylko o ilość zamówień, - bo w zamówieniu może być więcej pozycji. Też tak miewałem na innym koncie, gdzie wystawiałem licytacje.

Pociesz się jednak, że ten znaczek praktycznie nic nie daje - poza własną satysfakcją.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@TomBanknoter To że nic nie daje to też wiem ale nie podobają mi się kryteria jego zabierania . To że jest mniejsza sprzedaż to nie tylko sezon letni ,wypoczynkowy ale też coraz to nowe ,gorsze wymogi ,które allegro ciągle nam narzuca i tylko duże firmy mogą liczyć na dużą liczbę zamówień . Na szczęście na innym portalu sprzedaż wzrasta ,pod chmurką też całkiem nieźle (niedawno wróciłem zadowolony) i może z czasem uda się całkiem zapomnieć o tym portalu. Z jednej strony trochę szkoda bo to był całkiem dobry portal sprzedażowy tylko niestety fantazje i żądza pieniądza zniszczyła jego wizerunek . 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mwmonety Masz rację, był. Dla branży kolekcjonerskiej Allegro to portal schyłkowy. I nie chodzi tylko o koszty. Nigdzie indziej obsługa sprzedaży nie jest tak skomplikowana i nie zabiera tyle czasu. I nigdzie indziej nie ma tylu bzdurnych wymagań względem sprzedających.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @mwmonety. Szczegóły na temat swojego udziału w programie Super Sprzedawca znajdziesz w tej zakładce, w sekcji Super Sprzedawca. Możesz sprawdzić jakie warunki nie zostały spełnione.  
Z tego co widzę, obecnie brakuje spełnienia warunku, związanego z ilością zamówień z ostatnich 30 dni. Warunek brzmi: masz minimum 50 zamówień w ciągu ostatnich 30 dni – sprawdź, jak je liczymy 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@MiMary Sprzedanych pozycji mam więcej niż wymagane 50 ,ale wystawiając w licytacjach klienci mają dłuższy czas na opłacenie zamówienia (wasz regulamin mówi o 30 dniach) ,przez co wielu kupuje i płaci jak mu się uzbiera więcej pozycji a widzę że danemu klientowi na jedno zamówienie sumujecie wszystkie pozycje jakie jednorazowo opłaca i nie doliczacie tych zamówień które są wylicytowane a jeszcze niezapłacone . To nie jest zbyt uczciwe bo miarą jakości nie powinno być to że ktoś ma chwilowo mniej o kilka zamówień do waszego limitu tylko jak jest oceniany za te wysłane. Z takim podejściem to każdy może SS stracić idąc na urlop i na ten czas wstrzymując sprzedaż. Urlop się każdemu należy i nie powinno się go za to karać ,pozbawiając go tego co sobie wypracował . Ciekawe czy tak samo liczycie do nowych dyrektyw DAC7 -czy trzydzieści sprzedanych pozycji = trzydziestu zamówieniom ,czy mogę sprzedać sobie kilkaset pozycji które kupi kilka osób i nie będzie powodu do zgłaszania do skarbówki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mwmonety chyba sobie odpowiedziałeś cyt nie mamy dyskusji, reklamacji, zwrotów i pewnie zapytań a kiedyś na forum było pisane że to źle bo za dobrą masz jakość i więc karę. Ruch musi widać być bo jak nie ma to się dostaje kopa za jakość

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@az1rael Pozostaje kwestia, czy jest się o co napinać. Kiedyś Super Sprzedawcy mieli swoje ekskluzywne forum, szybką ścieżkę kontaktu z administracją, a dawno dawno temu nawet jakieś zniżki na prowizjach i drobne nagrody rzeczowe. Teraz ten znaczek nie daje dokładnie nic

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie tak zupełnie nic, jest to jednak informacja dla kupujących.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@az1rael Tak właśnie jest i śmieszne jest to że w sposób mało uczciwy można sobie samemu punktację poprawiać np. wystawiam coś nic nie wartego za 1 zł ,ktoś "przypadkiem" kupuje płaci i zgłasza zwrot .Ja szybko oddaję i już mam 50 pkt. dodane ,lub poprosić kogoś o założenie dyskusji i już jesteś gościem jak szybko zostanie rozwiązana. Cóż nie chce mi się grać w takie gierki ,a SS nie jest dla mnie zaszczytnym tytułem ,wolę widzieć zadowolenie kupujących . 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mwmonety niestety ale to patologia tego systemu prosić teściowa i interwencję z drugiego końca Polski

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@az1rael Honor swój mam i prosić nikogo o punkty nie chcę a absurdy tu rosną jak grzyby po deszczach.

oznacz moderatorów