anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja w kategorii moda 16.67%?

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

Proszę mi wytłumaczyć czemu np. za maj 2024 rok SAMA prowizja podstawowa wyniosła mnie 16.67% ?

tak pokazuję mi wasze podsumowanie miesiąca 

sprzedaję w kategorii moda gdzie maksymalna prowizja wynosi 13,53% to czemu ja płacę ponad 3% więcej ?

Nie piszcie mi że to 0.43% allegro pay jak klient wybierze albo dodatkowa prowizja od sprzedaży wyróżnionej oferty albo prowizja od wysyłki bo przecież to dodatkowo płacę i jest wyszczególnione w innych opłatach bo jak to się sumuję to wychodzi ponad 22% za wszystko już ......

Ja mówię tu o PODSTAWOWEJ PROWIZJI 

umie ktoś to wytłumaczyć ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

 

plus inne opłaty typu wyróżnienie, allegro ads , abonament ...... itd)

Co daje w podsumowaniu ponad 22% prowizji od sprzedaży TOTAL za MAJ 2024

Ale mi chodzi czemu prowizja podstawowa to o 3% więcej niż podaje allegro w załączniku 4 odnośnie prowizji podstawowej - przecież inne opłaty czyli np. dopłaty do wysyłek SMART czy inne opłaty są w to nie wliczane                                                        

 

 

oznacz moderatorów

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

dla ułatwienia podaje z maja 2024 podsumowanie opłat :

Prowizja od sprzedaży                                                           -16,67% ( czemu nie maks. 13,53%  ??)

Opłata za udostępnienie metody płatności Allegro Pay  - 0,06%
 
Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej                        - 2,27%
 
Dostawa – Opłaty podstawowe ( Inpost, DPD itp)           - 4,00%
 

plus inne opłaty typu wyróżnienie, allegro ads , abonament ...... itd)

Co daje w podsumowaniu ponad 22% prowizji od sprzedaży TOTAL za MAJ 2024

Ale mi chodzi czemu prowizja podstawowa to o ponad 3% więcej niż podaje allegro w załączniku 4 czyli maksymalnie 13,53% odnośnie prowizji podstawowej - przecież inne opłaty czyli np. dopłaty do wysyłek SMART czy inne opłaty są w to nie wliczane     - przypominam że sprzedaje w kategorii MODA  a w maju z całości sprzedaży 92% wysyłek była w SMART więc nie było kosztów wysyłki jako dodatkowa opłata - no chyba że allegro nie dość że zrzuciło na sprzedawców koszt darmowych wysyłek w SMART to jeszcze od tych dodatkowych kosztów nalicza ode mnie prowizję ale to i tak byłoby mniej niż 3% - przyznam tak - system opłat w allegro jest tak zakręcony chyba specjalnie by sprzedający płacił ale sam nie wiedział ile i za co                                               

 
 
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

13,67+23 %vat=16,81 wygląda na to Że się pomylili i trochę za mało policzyli, zapewne się upomną.

oznacz moderatorów

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

HALFRUNT przecież 13,53 to już brutto - 11% jest netto - poniżej wklejam z allegro :

“Moda” 

  • Netto: wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do 115 zł: 11%, powyżej 115 zł: 12,65 zł + 6% od nadwyżki ponad 115 zł
  • Brutto: wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do115 zł: 13.53%, powyżej 115 zł: 15,56 zł + 7.38% od nadwyżki ponad 115 zł
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Bo do prowizji od sprzedaży wlicza się prowizje od przesyłki klientów którzy za paczkę zapłacili. 

Natomiast osobna opcja dostawy uwzględnia koszty przesyłek wza 

oznacz moderatorów

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

pisałam że w tym okresie 92% wysyłek było w SMART czyli koszt wysyłki 0zł to prowizja od 0zł daje 0zł prowizji od kosztów wysyłki - a te 8% klientów co zapłacili za wysyłkę to procentowo koszt wynosi 0,2% a nie poand 3% nie wiadomo skąd

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@www_e-agnes_pl Sprawdź czy może masz jakieś oferty wystawione w kategoriach "pozostałe"? Tam jest  znacznie wyższa prowizja, łatwo się przypadkowo złapać w pułapkę

oznacz moderatorów

bestchoose_pl
#7 Wielbiciel#

TomBanknoter - nie mam nic w innnych kategoriach - tylko moda i mała ilość w kategorii dzieci - obuwie sportowe gdzie prowizja jest taka sama jak w moda

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@bestchoose_pl W każdej grupie kategorii są jakieś "pozostałe", również w "Modzie". Nie mówię, że to na pewno w tym leży problem, ale wydaje mi się to dość prawdopodobnym wyjaśnieniem.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Prawda jest taka, że Allegro w swoich informacjach specjalnie tak gmatwa sprawę, żeby nowi  sprzedawcy nacinali się na ich "10,5% prowizji" gdy realnie jest to często 20-25%. Szczególnie bolesne jest to po kilku miesiącach gdy kończą się różnego rodzaju programy dla nowych sprzedawców i zaczyna się realne dojenie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@atechnik_sklep Tak, ale z zestawienia, które pokazano wyżej wynika, że sama prowizja wynosi 16,67 %. Opłaty za sprzedaż wyróżnioną i dopłaty do przesyłek są wyszczególnione osobno.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @www_e-agnes_pl. Czy to podsumowanie na pewno dotyczy maja 2024? W raporcie za maj 2024 widzimy inny wynik. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

tak podsumowanie maja 2024 : 

Prowizja od sprzedaży
Koszty  -  16,67%
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@www_e-agnes_pl To może się zdecyduj, czy sama prowizja od sprzedaży, czy całościowe koszty - bo to nie jest to samo. Całościowe koszty na poziomie 16,67% są na dzisiejsze realia Allegro całkiem przyzwoite.

oznacz moderatorów

www_e-agnes_pl
#7 Wielbiciel#

TomBanknoter chyba tak wygląda strona podsumowanie w allegro - tam jest zakładka prowizja od sprzedaży i piszę KOSZT 16,67% - chodzi o koszt prowizji podstawowej nie całościowo

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@www_e-agnes_pl, napisz do nas tutaj i podeślij w formularzu zrzuty ekranu z Twojego podsumowania. Zweryfikujemy to.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów