anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O co tu chodzi - oprogramowanie na allegro

RED
#21 Demiurg#

Właśnie allegro usunęło mi ofertę z oprogramowaniem powołując się na

Zgodnie z regulaminem (załącznik nr 1, część I, punkt 46) na Allegro sprzedaż nowego oprogramowania przesyłanego drogą elektroniczną (ESD) oraz w pudełku (BOX) jest dozwolona tylko i wyłącznie przez autoryzowanych sprzedających, którzy posiadają konta firmowe.

 

Najlepsze jest to, że oryginalne, zapakowane w pudełko oprogramowanie, które jest mocno już retro

Program mocno został zakupiony w autoryzowanej dystrybucji firmie Asbis.pl (notowanej na giełdzie) w roku 2011, a program pochodzi z roku 2006

Oferta została napisana w roku 2011 i zawierała oryginalne zdjęcia produktu zrobione przeze mnie w roku 2011

Jakie mam przedstawić allegro dokumenty na 18 letni program, zakupiony 13 lat temu?

Faktury zakupu zostały zgodnie z polskim prawem zniszczone?

o co tu chodzi

allegro kieruje mnie do linku

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/regulamin-allegro/jakie-prawa-ci-przysluguja-w-zwiazku-z-akt...

i a formularz kontaktowy nie działa

Wystąpił błąd

Pracujemy nad jego rozwiązaniem. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie. W międzyczasie możesz też poszukać rozwiązania w Artykułach pomocy.

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED może powinieneś to wystawić w antykach i kolekcjach ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

18- latek to jeszcze nie antyk i też mogą usunąć z kategorii.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RED Widzę, że ostatecznie udało Ci się wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wkrótce otrzymasz odpowiedź od konsultantów, którzy znają szczegóły tej sprawy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not ogarnijcie system

tak wysłałem wiadomość, używając go ogla, ktoś z allegro podsuwa mi linki prowadzące do niedziałających usług,a obok jest drugi sprawny system

i co najlepsze widać, że jest to inna wersja

sprawdzając także o co chodzi z tym

Zgodnie z regulaminem (załącznik nr 1, część I, punkt 46) na Allegro sprzedaż nowego oprogramowania przesyłanego drogą elektroniczną (ESD) oraz w pudełku (BOX) jest dozwolona tylko i wyłącznie przez autoryzowanych sprzedających, którzy posiadają konta firmowe.

Napotkałem także 2 różne strony niby identyczne, ale różniące się treścią

 

Zaczyna się jak widzę ostry burdel na allegro z prawami autorskimi, przepraszam bardzo jeżeli w wystawiłem na allegro legalny produkt w roku np: 2023, oferta trwa do dzisiaj dlaczego allegro grozi teraz mi blokadą konta i twierdzi, że naruszyłem regulamin?

@nat_not To wy naruszacie regulamin, proszę mi wskazać kiedy utraciłem prawa do sprzedaży w/w produktu?

Gdzie grzeczne pytania czy mam prawa sprzedawać ten towar, próby wyjaśnienia? tylko straszenie, zrozumiałbym jeżeliby oferta się nie wznowiła bo nowy regulamin ale takie działania na rympał?

Napiszę do Ciebie w waszym stylu @nat_not jak coś ukradniesz To Będziesz Złodziejem, jak kogoś oszukasz to będziesz oszustem, a jeżeli nie masz przy sobie dowodu zakupu swojej komórki to też jesteś złodziejem

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

A teraz odwołam się do w/w rozporządzenia ue

Ograniczenie, zawieszenie i zakończenie

1.   W przypadku gdy dostawca usług pośrednictwa internetowego podejmuje decyzję o ograniczeniu lub zawieszeniu świadczenia swoich usług pośrednictwa internetowego na rzecz danego użytkownika biznesowego w odniesieniu do poszczególnych towarów lub usług oferowanych przez tego użytkownika biznesowego, przekazuje temu użytkownikowi biznesowemu – zanim ograniczenie lub zawieszenie stanie się skuteczne lub w momencie, w którym staje się ono skuteczne – uzasadnienie tej decyzji na trwałym nośniku informacji.

 

Usunięto mi ofertę gdzie i kiedy otrzymałem uzasadnienie na trwałym nośniku informacji?

„trwały nośnik informacji” oznacza każdy instrument, który umożliwia użytkownikom biznesowym przechowywanie informacji kierowanych do nich osobiście w sposób dostępny do przyszłego korzystania przez okres odpowiedni do celów informacji i który pozwala na niezmienione odtworzenie przechowywanych informacji.

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Regulamin ważniejszy niż obowiązujące prawo.

A tu kopia z innego posta. Powyższy fragment regulaminu, jest ewidentnie sprzeczny z poniższymi przepisami. 

 

Dyrektywa 2001/29/WE:
„Pierwsza sprzedaż na obszarze Wspólnoty oryginału utworu lub jego kopii przez podmiot praw autorskich lub za jego zezwoleniem wyczerpuje całkowicie prawo do kontrolowania odprzedaży tego przedmiotu na obszarze Wspólnoty”.

 

Wyrok TSUE C41/04
„Wprowadzenie do obrotu kopii programu na terenie Wspólnoty przez uprawnionego lub za jego zgodą wyczerpuje prawo dystrybucji tej kopii [art. 4 lit. c) zdanie drugie dyrektywy 91/250]. Zatem pierwszy nabywca może skutecznie przenieść własność powielonego egzemplarza na osobę trzecią i nie wymaga to zgody autora. Pierwszy nabywca może więc rozporządzać dobrem materialnym tak jak właściciel”.

„Jeżeli osoba trzecia zgodnie prawem nabyła oryginalny nośnik informatyczny, jest ona również uprawniona do zgodnego z przeznaczeniem korzystania z programu zarejestrowanego na tym nośniku. Umowny zakaz przenoszenia prawa korzystania uzgodniony pomiędzy producentem a pierwszym nabywcą nie wiąże osoby trzeciej.”.


Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE
„Pierwsza sprzedaż na terytorium Wspólnoty kopii programu komputerowego przez uprawnionego lub za jego zgodą wyczerpuje prawo dystrybucji na terytorium Wspólnoty tej kopii, z wyjątkiem prawa do kontroli dalszych wypożyczeń programu lub jego kopii.”

 

Wyrok TSUE C128/11
„Autor oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży swych „używanych” licencji umożliwiających korzystanie z jego programów pobranych z Internetu”

„Wyłączne prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego objętej taką licencją zostaje wyczerpane wraz z jej pierwszą sprzedażą”

„Ponadto wyczerpanie prawa do rozpowszechniania obejmuje swym zakresem również kopię programu komputerowego, która została sprzedana już po uaktualnieniu jej przez podmiot praw autorskich i wprowadzeniu przezeń poprawek.”.

„Trybunał wyjaśnił ponadto, że początkowy nabywca materialnej lub niematerialnej kopii programu komputerowego, którego prawo do dystrybucji przez podmiot praw autorskich zostało wyczerpane, powinien w momencie odsprzedaży dezaktywować jego pobraną na swój komputer kopię.”

oznacz moderatorów