anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obciążania sprzedawców kosztami zwrotu nieodebranej paczki czy listu ?!!!!!

woolcomb
#10 Popularyzator#

Ktoś płaci 10 zł za towar + 6,99 za allegro-polecony  po czym nie odbiera przesyłki a allegro nalicza  karę 6,99 za zwrot !!! Wg prawa musze oddać klientowi całą kwotę zakupu czyli 10+6,99  żł i jeszcze  dokładam 6,99 do interesu za przesyłkę zwrotną bo alegro ją nalicza . po prostu chamstwo

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

xyz96
#21 Demiurg#

@woolcomb Nie, według prawa możesz od wymienionej przez Ciebie kwoty odjąć koszt powrotu przesyłki. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koszty powrotu, nie odebranej przesyłki pokrywa kupujący, w tym przypadku nie jest to zwrot darmowy, więc go odliczasz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Koszty powrotu, nie odebranej

Koszty powrotu nieodebranej

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@woolcomb gorzej jak wyśle się za pobraniem ☹️

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@woolcomb 
1. Masz prawo obciążyć Kupującego kosztem powrotu nieodebranej przez niego przesyłki

2. W przypadku gdy Kupujący uchybił obowiązkowi odebrania przesyłki z zamówioną rzeczą i nie złożył skutecznego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy - masz prawo oddać rzecz na przechowanie "na koszt i niebezpieczeństwo kupującego". Dla rzeczy o niewielkiej wartości koszt przechowania może osiągnąć wartość rzeczy już po niedługim czasie i koszt ten można skompensować z wierzytelnością powstałą gdy Kupujący takie oświadczenie już złoży. Jeżeli nie złoży - to pozostaje wezwanie go do odbioru swojej rzeczy na swój koszt. Masz prawo żądać zapłaty za ew. ponowną wysyłkę.

Art. 551. kc 
§ 1.
Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

Obowiązek zwrotu czegokolwiek Kupującemu jest dopiero po skutecznym rozwiązaniu Umowy (samo nieodebranie przesyłki jest uchybieniem obowiązkowi przez Kupującego, a nie jego odstąpieniem od Umowy).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

ale jeśli ktoś nie odbierze paczki i wypełni formularz zwrotu to koszt wysyłki muszę oddać a allegro dodatkowo obciąża jeszcze mnie podwójnie za zwrot

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@woolcomb nie jeśli odstąpi to oddajesz co wpłacił minus koszt powrotu ( odesłanie jest po stronie konsumenta ) Czyli towar 10 zł wysyłka 10 zł a powrót 10 zł oddajesz przy odstąpieniu 10 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

woolcomb tak , koszt wysyłki oddajesz , ale kwotę do zwrotu pomniejszasz o koszt powrotu .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@woolcomb 
W przypadku nieodebranej przesyłki, przy konsumenckim odstąpieniu od Umowy - oddajesz:

cenę towaru 
+ [plus] koszt najtańszej wysyłki w tej ofercie
- [minus] koszt powrotu nieodebranej przez Adresata przesyłki

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

preeecyzyjnie .😁

oznacz moderatorów

Tola357
#2 Obserwator#

Dzień dobry, 

 Pytanie trochę poza Allegro. Jak to rozwiązujecie księgowo w sytuacji, kiedy koszt nieodebranej przesyłki jest większy od najtańszej wysyłki i trzeba potrącić coś z produktu? Jak wygląda korekta paragonu w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Tola357 
Robię korektę pierwotnego paragonu i wystawiam nowy dowód zakupu (zwykle fakturę, by przesłać elektronicznie) na koszty przesyłki zwrotnej.

oznacz moderatorów

cynamoneska
#1 Nowicjusz#

Jak to wygląda w przypadku sprzedaży b2b, gdy kupujący nie odebrał paczki z Paczkomatu, a prowadzi jdg i zamówiony towar wpisuje się w profil jego działalności (tzn. kupił laptopa ode mnie i sam też takim towarem handluje)? Czy towar staje się jego własnością w momencie opłacenia zamówienia czy dopiero po odbiorze paczki?

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

No i **piiip** , allegro chce udokumentowania ze ponioslem koszt zwrotu listu ale przeciez zwrot listu jest darmowy , to ja rozumiem ze kazdy moze zamowic towar , opkacic go   , podac zly adres a sprzedawca i tak musi oddac pieniadze za towar i wysylke !!!!??????? Przeciez to chore !!! Kupujacy podal zly adres !!!!!  Z jakiej racji mam ponosic koszt takiej niedoreczonej paczki

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@woolcomb dokładnie jest tak jak napisałeś, takie mamy prawo. 

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

wolałbym odpowiedź kogoś innego bo nie wierzę że takie mamy prawo

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@woolcomb oczywiście, zaraz zlecą się tu inni użytkownicy i śpiesząc z odpowiedzią poświęca swój wolny czas, byś mógł wybrać sobie tę odpowiedź, która będzie najbardziej pasować do twoich oczekiwań. 

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

no tak a ja głupi dziwę się takiemu prawu

w polsce ...

hahahahaha

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

czyli dysponując czasem i większą kwotą

mogę zniszczyć każdego przedsiębiorcę

kupuję coś za 1 zł + koszt wysyłki

podaję byle jaki adres

nie odbieram przesyłki bo nie ma przecież jak albo mi się nie chce

robię 1000 takich zakupów bo przecież nikt mi nie może odmówić zakupów

i sprzedawca jest w plecy 1000x 6,99

super

bravo Polska !

 

oznacz moderatorów