anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oceń produkt - informacja o sprzedającym

europa89
#10 Popularyzator#

Czy  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie w ocenie produktu dodać pod opinią od kogo został dany produkt zakupiony?

Przykład. Jedna z moich ofert jest spięta w katalog z 3 innymi ofertami. Na allegro jeszcze są inne 3 oferty, które są w katalogu pod inną nazwą czyli mają własne opinie.

Do sedna. Opinia produkt wystawiona przez kupującego (nie ode mnie klient kupował) jest dość krzywdząca, niesprawiedliwa i odpychająca potencjalnych kupujących. Potencjalny klient nie wie którego sprzedającego ta opinia dotyczy i co robi taki klient? zamyka ofertę i szuka dalej.  Gdyby pod opinią była informacja od kogo to zakupiono było by trochę lżej.

Z drugiej strony takie coś daje pole do uwalenia konkurencji. Podpinam się pod jego produkt w katalogu, zbieram 2-3 kupujących i wpisujemy negatywne oceny produktu ( nawet nie trzeba uwalać negatywami o sprzedającym) a swój produkt mam w swoim katalogu bo udało mi się go stworzyć i nie jestem kojarzony z oferta, która ma opinie negatywne. 

Uważam, że dodanie pola od kogo zakupiono rozwiałoby wątpliwości.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

RED
#21 Demiurg#

allegro zapomina, że prawnie za produkt odpowiada sprzedawca nie producent

a pozwala oceniać produkty po producentach

i w oczywisty sposób jest to najbardziej bezpieczna metoda uwalania sprzedaży konkurencji

po co im psuć opinię, można zepsuć opinie o sprzedawanych przez nich produktach

 

nigdy nie oceniałem produktów mimo posiadania 22 lata konta na allegro

właśnie to zrobiłem i dowiedziałem się, że jedna gwiazdka to znaczy produkt beznadziejny

można produkt oceniać tak

https://allegro.pl/oferta/bluza-damska-twardowska-legendy-polskie-m-7357770472?snapshot=MjAyMS0xMS0y...

lub tak

https://allegro.pl/oferta/bluza-meska-twardowsky-legendy-polskie-xl-7357773321?snapshot=MjAyMS0xMS0y...

 

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Cześć. W momencie, kiedy kupujący oceni produkt, wyświetlimy ten komentarz we wszystkich ofertach z danym produktem. Dzięki temu kupujący łatwiej mogą dotrzeć do informacji, czy warto kupić ten przedmiot, czy inni kupujący są z niego zadowoleni. Większość klientów szuka w internecie opinii o przedmiotach, które ich interesują - jakie mają właściwości, trwałość, jakość - są to informacje, które warto znać przed zakupem.

Jeśli kupujący kliknie w pole do oceny opisowej produktu, wyświetlą mu się wskazówki, co powinno się znajdować w takiej recenzji: 

Zrzut ekranu 2021-12-8 o 09.01.37.png

Te oceny dotyczą wyłącznie produktu, a nie sprzedającego, dlatego zamieszczanie informacji o sprzedającym mogłoby zasugerować kupującym możliwość dodania kolejnej oceny do przebiegu transakcji - nie zaś samego produktu. 

Jeśli uważasz, że dana opinia może naruszać zasady opisane w Regulaminie, możesz nam ją przesłać do weryfikacji. W tym celu kliknij [zgłoś naruszenie] przy wybranej opinii, wybierz powód zgłoszenia z listy i wyślij zgłoszenie. Sprawdzimy tę opinię i podejmiemy odpowiednie działania.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

Podam Ci przykład bo nie zrozumieliśmy się.

Są sprzedawcy którzy przedają buty Adidasa. Jest ich załóżmy 5. Wszyscy spięci w ten sam produkt w katalogu. Okazuje się, że jeden sprzedaje podróbkę. Klient kupuje akurat ten produkt. Łapie się po dostawie, że jakość butów jest słaba, mierna etc. Wystawia opinię o produkcie negatywną z adekwatnym opisem. Komu się obrywa? Wszystkim 5 sprzedawcom bo opinia o produkcie idzie w świat a kogo krzywdzi? tych 4. Dlatego tak ważne aby przy ocenie produktu było napisane kto jest sprzedającym.

takich przykładów można mnożyć.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Twoją sugestię dotyczącą nazwy sprzedającego przy opinii produktowej przekazałam do zespołu, który się tym zajmuje. Rozumiem Cię i odniosę się do podanego przez Ciebie przykładu. Sprzedaż podróbek na Allegro jest niedozwolona, zatem jeśli zgłosisz nam tę sytuację, zweryfikujemy ją i podejmiemy odpowiednie działania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Akurat sprzedaż podróbek na allegro ma się bardzo dobrze, a ta wasza pseudo możliwość zgłoszenia produktu to fikcja. 

Jeden z wielu opisów na wykopie:

1. Poświęciłem bez sensownie czas na zgłaszanie podróbek gier na allegro bo allegro mi nimi spamuje w obesrowanych zapytaniach.

2. W zgłoszeniach (bo było ich kilka) zamieściłem screen, że sam sprzedawca wie, że to podróbki.
4. Przez tydzień czasu Allegro jak zwykle nic ze zgłoszeniami nie zrobiło.
5. Zrobiłem wpis z bólem **piiip** na mirko.
6. Allegro przyszło dopiero jak wpis stał się popularny.
7. Nie przejrzeli nawet wpisu bo zapytali o linki do ofert mimo, że zamieściłem tam sprzedającego.
8. Odgrzebałem już ponad dwuletni wpis gdzie była identyczna sytuacja i allegro łaskawie usunęło jedną ofertę z prawie 200 ofert i więcej nie odpisali.

Źródło https://www.wykop.pl/link/6351677/mija-kolejny-rok-a-stosunek-allegro-do-podrobek-jest-niezmienny/ 

A tutaj najświeższy wątek na wykopie w tej materii

https://www.wykop.pl/link/6377097/wysyp-chinskich-sprzedawcow-na-allegro-pl/ 

I co tera allegro? Szach mat 😓

 

oznacz moderatorów