anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ocena nie polecam za brak faktury która została dołączona do paczki

Plastline-sklep
#8 Zapaleniec#

otrzymaliśmy na sklepie opinię nie polecam za brak faktury która była przyklejona do paczki pod listem przewozowym, dodatkowo została wysłana do klienta od razu po jego prośbie. Z klientem brak kontaktu, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości na allegro ani nie odpowiada na prośbę o zmianę oceny. Można coś z tym zrobić? Utraciliśmy super sprzedawcę.. 

Plastlinesklep_0-1704442836988.png

Plastlinesklep_1-1704442942469.png

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Plastline-sklep napisz proszę do nas za pomocą tego formularza.  
Opisz sprawę dokładnie i prześlij zrzut ekranu z wiadomością od kupującego.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika chyba widać że system wpływu ocen jest do poprawy, z jednej strony bawicie się w sąd a z drugiej pozwalacie publikować opinie niezgodne z prawdą bez weryfikacji 😞

A najbardziej dotyka to małych firm 😞 widzę że wolicie nas zastąpić Chińczykami 😞

Z dziś trzy przykłady negatyw za brak faktury, negatyw za nie doczytanie oferty, negatyw i wyłudzenie gratisów  😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/klient-żąda-zwrotu-kosztów-wysyłki/m-p/708...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/otrzymałam-negatywny-komentarz-celem-wyłud...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

?????

ale po co zrzuty ekranów? po co dawać nadzieje sprzedawcy jak oczywiste jest ze nie ma podstaw do usuniecia kometarza w tym przypadku i dobrze o tym wiecie!! po co jego robota z wysyłkami i zrzutami???

?????

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Plastline-sklep wkładanie faktury pod list przewozowy nie jest dobrym pomysłem  ,to się łatwo da przegapić , ale ....tam , zawsze instaluję fakturę wewnątrz paczki W! KOPERCIE Z NADRUKIEM ,, TWOJA FAKTURA ,, a i tak zdarzają się wiadomości  ,,, nie znalazłam .....albo wielkie hallo z pretensjami , niemniej przesłanie filmiku z pakowania spuszcza klientowi powietrze .

oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

to by było na tyle z usunięcia i ze statusu super sprzedawcy. 

passahouse_com_0-1704448252863.png

 

oznacz moderatorów

Plastline-sklep
#8 Zapaleniec#

"Komentarze dotyczące faktury mamy możliwość usunięcia w przypadku kiedy po stronie Kupującego nie zostały podane wymagane dane lub jeżeli Klient nie zaznaczył opcji faktury. W tym przypadku nie mam możliwości usunięcia komentarza."

co dalej? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Plastline-sklep z allegro nic nie ugrasz możesz iść do sądu z kupującym jak masz filmik z pakowania że fakturę umieściłeś w kangurku pod listem przewozowym, a ss to teraz taki nic nie wart dodatek pt mało wart a stracić można za byle co

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a czemu w tej wiadomości do klienta nie napisałes, że faktura była? że była doklejona pod list przewozowy? klient myśli że jej nie było i że ma rację. to jak ma się zgodzić na usunięcie komentarza? 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

witaj w klubie, mam podobna sytuację klientka dowaliła mi po całości opinia:

"Przesyłka wysłana z opóźnieniem, brak wyjaśnienia a do tego wysłana gorzej niż paczka z V****d. Kable zapakowane w pudełko po kaszy gryczanej! Tak, paczka wysłana bez pudełka, folii kurierskiej, tylko w opakowaniu po kaszy! "

a do tego niezgodność z opisem (?) i obsługa kupującego: jedna gwiazdka.

Po przedstawieniu dokumentów że wysłalem w dniu zamówienia, skoncentowała się tylko na opakowaniu:

"Przesyłka wysłana bez zabezpieczenia, kable w woreczku wrzucone do opakowania po kaszy gryczanej z kawałkiem papieru, brak zabezpieczenia ich przed zgnieceniem i uszkodzeniem np: folią bąbelkową, kartonem, czymkolwiek. Pudełko przyszło ledwo zaklejone taśmą boki podnoszące się do góry, dodatkowo całe pogniecione, a zawartość w środku latała. Nigdzie w ogłoszeniu nie została podana informacja o wysyłce ekologicznej, puste opakowania po żywności, tutaj akurat po kaszy gryczanej z biedronki. "

sprzedaję na Allegro ponad 20 lat i wiem jak co zapakować, kabelki były w firmowych opakowaniach włożone do pudełka po kaszy a ten "kawałek papieru"  służył właśnie temu aby zawartość pudełka nie latała, całość zaklejona taśmą, bez dostępu do zawartości.

Reasumując wszystko zrobiłem najszybciej jak mogłem i zgodnie z przyjętą praktyką a że opakowanie było po kaszy (i to z Biedronki !)  a nie po naszyjniku Cartier  to:

1. straciłem Super Sprzedawcę
2. poziom sprzedaży spadł mi z "super" do "wymaga poprawy"
3. pozycjonowanie leży, znikły oznaczenia "super cena" 
4. juz trzeci dzień nic nie sprzedałem, co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło  

a to wszystko dlatego że Pani oczekiwała jakiegoś specjalnego opakowania kabelków o czym sie dowiedziałem dopiero z otrzymanego komentarza, gdyby mi napisala że kabelki mają  być opakowane na prezent dla taty to bym specjalnie zapakował z czerwoną kokardka bez żadnych dopłat.

Piszę do niej, że wyślę ponownie gratis w super opakowaniu, dzwonię, lecz Pani już zakończyła temat a moja sprzedaż leży 😞

Czy o to chodzi Allegro pisząc  że oni nie ingerują bo to sprawa miedzy stronami transakcji ?

Pozostaje mi tylko zgłościć sprawę do sądu bo postępując zgodnie z regulaminem dostałem opinię negatywnie wpływającą na moją sprzedaż  Spróbuję przez e-sąd  po wcześniejszym wezwaniu listem poleconym do usunięcia niesprawiedliwej opiniijakość sprzedaży .jpg   

 

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Pozostaje Ci wysłać jej wezwanie przedsądowe z opisem sytuacji, że jej niesłuszny negatyw wpłynął na Twoją sprzedaż, możesz jej wyliczyć straty od tego dnia i że jak nie usunie to będziesz od niej żądał odszkodowanie. Były przypadki, że takie wezwanie działało. Oczywiście wyślij, za potwierdzeniem odbioru.

Na allegro nie licz, allegro jest od dojenia i upodlania sprzedawców, allegro nie jest aby pomagać sprzedawcom.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

już napisałem że jeżeli jest absolutnie zdecydowana na nieusuwanie opinii to w ostateczności dostanie przedsądowe wezwanie czego bym b. nie chciał to odpisała  "dlaczego mam robic co pan mi każe i straszy sadem" i napisała, że zgłasza sprawę na policje (?)

a ja cały czas tylko proszę i tłumaczę dlaczego to dla mnie tak ważne, zaznaczę że to dorosła osoba a do tego nauczycielka  i jej jedynym argumentem jest to że w opisie nie było że wysyłam w pudełkach po kaszy (bo nie wysyłam, skończyły mi sie koperty bąbelkowe to wysłałem w tym co miałem i pasowało do gabarytu "A" jak i do sprzedawanych kabelków) zero zrozumienia i ciągłe pretensje, PMS chyba nie trwa  kobiet  aż 2 tygodnie ? 

ech ręce opadają  

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

"do tego nauczycielka" - i wszytsko jasne

Nie obrażając budżetówki - co oni widzą o życiu i radzeniu sobie z nim  🙂 

Od zawsze podsuwane mają pod nos - nie wyrobisz godzin - to jej dopiszą itd. 

To "inny" świat.

Oczywiście nie wchodzę w sprawy zawodowe - bo praca z dziećmi jest zwykle cieżka.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@-Butik-Julisia- jak ostatnio miałem nieprzyjemność obejrzeć matura to bzdura to po poziomie wykształcenia młodzieży zastanawiam się za co nauczyciele biorą wynagrodzenia... odpowiedzi pokroju dynastia piastów mieszkała w Piastach albo walczyła z III rzeszą, albo 20% z 500 to wszystko ino nie 100

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

to jedno - a drugie - jaki "poziom" i oderalnienie Ci ludzie pokazują w życiu.

Ale czy inaczej jest np. z górnikami itd? budżetówka to inny stan umysłu - im sie po prostu leży - nie ważne od jakości i wydajności pracy

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@-Butik-Julisia- w budżetówce to zależy nie mogą pozatrudniać samych pociotków z 4 lewymi rękami bo ktoś musi robotę zrobić więc ci bez pleców niepartyjni są orani jak woły by miernoty mogły przepłynąć do emerytury bez wychylania się 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

potwierdzam. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET padłem niech idzie i zgłasza, policja jej tego nie przyjmie i wytłumaczy, że informowanie kogoś o podjęciu czynności cywilno-prawnych nie jest zastraszaniem co jej się pewnie wydaje

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

kretynów w tym kraju jest tak dużo ,że tylko od naszego pecha czy szczęscia - zależy sprzedaż na tym portalu - chyba,że co dzien wpada Ci po 20 pozytywów to wtedy raczej masz wywalone jak jakiś **piiip** - raz za czas się trafi.

Allegro nie broni małych sprzedawców i tyle. Chociaż malutki plusik dla nich - za nowe miare które wejdą od lutego.

Co ja bym obecnie zrobił ? Olał **piiip**ów - zerknij na nowe miary które wchodza od połowy lutego ( jaki poziom będziesz miał w nowych miarach ) U mnie - z dobrego obecnie wchodzę na super. Tam nie są tam brane aż tak mocno - "gwiazdki". 

Co obecnie ? Widze iż masz droższy sprzęcik - zatem ja bym ustawił  "dostawa gratis" i sr... na smarta 🙂 

 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@-Butik-Julisia- o to to to a nie przymus smarta i allegrowa odpowiedzialność sprzedawcy za zwroty smarkiem i ich zarąbistą usługę one

oznacz moderatorów