anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 marca zwiększymy procent wymaganych ofert połączonych z Katalogiem produktów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Obecnie na Allegro mamy ponad 200 milionów ofert, ale w wielu z nich Kupujący trafiają na przedmioty, które de facto są tym samym produktem (posiadają identyczne cechy). Na podstawie tych cech: wartości wybranych parametrów, grupujemy oferty pod jednym produktem z Katalogu produktów. Dzięki temu Kupujący nie muszą przeglądać kilkunastu stron z ofertami, ponieważ porządkujemy listy z wynikami wyszukiwania.

Zależy nam na skatalogowaniu ofert w jak największej liczbie kategorii, dlatego od 1 marca włączymy wymogi ofert połączonych z Katalogiem w dodatkowych kategoriach. Na początku 2. połowy roku planujemy, żeby każda nowo wystawiana i wznawiana oferta była połączona z Katalogiem produktów, dlatego cały czas pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą skatalogować każdy rodzaj asortymentu. 

 

_HolaOla__0-1642506576376.png

Co się stanie, jeśli po 1 marca nie połączycie wymaganego procentu ofert z Katalogiem produktów?

Jeśli procent Waszych ofert powiązanych z Katalogiem będzie mniejszy niż tego wymagany:

  • nowe i podobne oferty wystawicie dopiero, gdy wybierzecie produkt z Katalogu lub gdy dodacie go na podstawie Waszej oferty. Tak samo będzie w przypadku, gdy będziecie chcieli wznowić jakąś ofertę.

  • będzie mogli edytować aktywne oferty, nawet jeśli nie zostały powiązane z Katalogiem.

Jak zwiększyć procent ofert połączonych z Katalogiem produktów?

  • Przez formularz wystawiania – wejdźcie do formularza, użyjcie wyszukiwarki produktów i wybierzcie produkt z Katalogu. Jeśli nie znajdziecie w nim produktu, możecie go dodać do Katalogu na podstawie Waszej oferty.

  • Opcja Połącz z produktem – znajdziecie ją w zakładce Moje oferty pod listą ofert. Dzięki niej możecie pojedynczo lub grupowo połączyć swoje oferty z Katalogiem produktów Allegro.

  • API Allegro – dzięki nim łatwo skatalogujecie nowe i trwające oferty.

Szczegółowe informacje o procencie skatalogowanych ofert znajdziecie w panelu z wymogami Katalogu produktów Allegro. Natomiast w zakładce Moje Oferty i sprawdzicie, ile ofert musicie jeszcze skatalogować na swoim koncie. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

sport3u
#8 Zapaleniec#

Żeby jeszcze nie być gołosłownym, odłączamy oferty z katalogu, bo było dobrze - to my założyliśmy jako pierwsi ten produkt, a teraz przy wznawianiu?? Proszę spojrzeć na załącznik. I tak za każdym razem trzeba weryfikować i odłączać. W tym momencie to na 10 wznawianych ofert rozłączamy już 9.

Zrzut ekranu 2022-02-02 160246.jpg

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Ola, przecież to bajki są dla małych dzieci, te opowieści o kilkunastu stronach ofert i uciążliwości przeglądania.

Chcę kupić książkę: wpisuję tytuł, autora, rok wydania... i wyskakuje mi czterysta ofert. Klikam "połącz te same oferty" i co?

Zostaje mi jedna. No to wchodzę. Ale ta konkretna oferta mi nie odpowiada, bo chcę taniej/szybciej/nie od gościa z 8 procentami negatywów.

Muszę wtedy kliknąć "Wszystkie". Efekt - wyświetla się dokładnie to samo, co miałam na początku. Mogę posegregować te czterysta ofert pod kątem ceny, terminu dostawy, mogę wybrać czy chcę nowy czy używany.

To wszystko mogę zrobić bez piekielnej produktyzacji, tyle że opcje mam po lewej stronie ekranu, a nie na górze.

Dla kupującego jedyna różnica między produktyzacją a jej brakiem jest taka, że nie wchodzi w ofertę, którą sam sobie wybierze, tylko w tę, którą wskaże mu Allegro.

Właśnie próbowałam "kupić" luksusowy smartfon. Wskazało mi sprzedawcę z 95 procentami pozytywów. To dla mnie za mało.

Jeśli faktycznie sproduktyzujecie wszystko, za rok cena akcji Allegro będzie oscylować w okolicy pudełka zapałek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ przecież to jest tak nie dopracowane i wprowadza w błąd że dziwię się że jeszcze nie zajęły się tym odpowiednie instytucje, zmieniacie tytuły ofert bez wiedzy sprzedawców 😞 kupujących wprowadzacie w błąd, wyświetlacie dwa nagłówki czasem inne, komentarze nie mające czasem nic wspólnego z produktem 😞

Nie lepiej było samemu stworzyć bazę produktów pozyskaną od firm z kodami i pełnymi parametrami a potem poprosić sprzedawców o podpięcie się ze swoimi produktami ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sport3u
#8 Zapaleniec#

Już sił brakuje, trzeba to powiedzieć dosadnie - nie wiem kto się tym u Was zajmuje, ale jest to kpina z nas, sprzedawców, bez których serwis by nie funkcjonował. Dostajecie od nas informacje prywatne, dostajecie informacje wysyłane do opiekunów, stworzyliście Allegro Gadane... no właśnie i GADAŁ dziad do obrazu a obraz... 😞 - to już chyba mój ostatni wpis tutaj, żeby Wam unaocznić jak wielkim bublem jest to, co chcecie na siłę przepchnąć... Dzisiaj wznawiam oferty produktów sezonowych, na ok. 150 produktów aż 136 odłączę od katalogu. Tak właśnie - ODŁĄCZĘ, mimo że od marca nakazujecie zwiększyć ilość połączonych, NIE DA SIĘ!! W screenach macie czarno na białym, że 136 ofert nam się nie wznowi bo ktoś namieszał w parametrach produktu, który DE FACTO my stworzyliśmy jako pierwsi (!!). Mierzymy, sprawdzamy po to, by parametry były OK. A później w nagrodę nie możemy wznowić ofert. Wybaczcie, ale nie mam czasu siedzieć i sprawdzać co ktoś namieszał w parametrach. Przykład ze screena, ktoś kod producenta chciał ustawić jako EAN co jest kompletną bzdurą, no ale OK, najwidoczniej nie kontaktował się z producentem, ale ten ktoś nie zamieścił tam EAN lecz "apostrof" i EAN. Gdyby był tylko EAN, to kilkoma kliknięciami to zmieniam, ale tam jest apostrof, a Wy to zatwierdziliście. Takich przykładów można mnożyć i mnożyć... Zamiast zająć się sprzedażą to my będziemy szukać błędów. Najpierw lockdown, pandemia, paliwo, gaz, energia, Polski Ład, a teraz na dokładkę jeszcze Allegro wszystko utrudnia :(...balagan 2.jpg

 

balagan 1.jpg

 

oznacz moderatorów