anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferowany przez ciebie nosnik w rzeczywistosci nie posiada takiej pojemnosci.

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Witam, co to ma znaczyc? Sprzedaje dysk o pojemnosci 2TB i w aukcji mam napisane to samo, ale jakims cudem wyskakuje mi czerwony napis taki jak w tytule tematu i nie moge wystawic aukcje. Co to za bug? 

Pełny opis aukcji "

Przedmiotem aukcji jest dysk zewnętrzny / pendrive o dużej pojemności 2TB.
Idealnie sprawdzi się jako nośnik pamięci do:

- filmów
- Muzyki
- Programów
- i wiele innych

Opis produktu
Materiał: stop aluminium
Interfejs: USB 3.1
Rozmiar: 10,7 cm x 3,3 cm x 0,9 cm

Cechy:
Wysoka prędkość przy kopiowaniu plików około 400MB/s (android)
Większe pliki 100-30mb/s (w zależności od plików itp) lepiej kopiować pliki pojedynczo. Przy kopiowaniu dużych plików prędkość spada do okolo 20MB/s.
duża kompatybilność, przenośny
Z interfejsem USB 3.1
Ma dużą kompatybilność z Win Vista / Win7 / Win8 / Win10 / MacBook OS Linux

Pakiet zawiera:
1 x zewnętrzny dysk (FLASH)
1 x kabel USB + dwie przejściówki.
1 x opakowanie"

 

Spoiler

f2w3g.jpg

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JaweStudio Cześć, mogę Cię prosić o zrzuty całego formularza? Czy wybrano produkt w tej sekcji?

Zrzut ekranu 2023-06-18 o 21.07.41.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Produkt nie był wgl wybrany z żadną sekcją. Chodzi o to, ze on jest juz wystawiony, ale nie moge go edytowac, bo na czerwono mam caly czas te info o rzekomym nieprawidlowej pojemnosci. Zauwazylem, ze znika to dopiero po usunieciu z opisu i tytulu frazy "2TB", o co tutaj chodzi? 

Oferta: 43fd7afa-483d-412d-8913-daa08a95a25f
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JaweStudio Dzięki za dopowiedzenie. Muszę to wyjaśnić z zespołem Lokalnie, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JaweStudio Cześć, wracam do Ciebie z odpowiedzią i przepraszam, że czekałeś. Komunikat ma związek z punktem 5.2 Regulaminu Allegro

Treść Oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego stan, parametry, jakość, pochodzenie, marka czy producent. Treść Oferty powinna być zgodna z wymogami prawa, w szczególności zawierać informacje wynikające z obowiązujących przepisów dotyczących ochrony praw konsumentów i ponadto nie może sugerować wykorzystania Towaru w sposób naruszający obowiązujące przepisy prawa. Opis Oferty nie może zawierać jakichkolwiek treści, które są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w Ofercie, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie jej błędy lub nieścisłości.

Tego typu towary (dyski/pendrive) przeważnie nie mają wspomnianej w opisie pojemności i dlatego też system nie przepuszcza ofert z taką deklaracją. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Tego typu? Nie rozumiem. Dysk po podłączeniu do systemu ma jakieś 1,8TB. Czyli suma sumarum 2TB, bo wszyscy podają wartości producenta, a nie tyle ile wyświetla się w systemie. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Tego typu towary (dyski/pendrive) przeważnie nie mają wspomnianej w opisie pojemności i dlatego też system nie przepuszcza ofert z taką deklaracją. 

W chwili obecnej dysk 2TB nie jest żadnym ewenementem > dostępne są dyski o większych pojemnościach > 4TB, 8 TB, 16 TB > na Allegro też > i nikomu nie przeszkadza np. 4TB w tytule aukcji > czyli to jest błąd po stronie systemu Allegro.

Ten punkt regulaminu, który podałaś nie ma nic wspólnego z problemem @JaweStudio > to po prostu błąd programu, który powinien zostać poprawiony przez programistów Allegro

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 @JaweStudio Rozumiem Wasze argumenty, ale konsultowałam tę sprawę z zespołem Allegro Lokalnie i nie jest to żaden błąd, jak sugerujecie, tylko celowe działanie. @JaweStudio sam przyznałeś, że faktyczna pojemność dysku z oferty to 1,8 TB. Dzięki dokładnemu opisowi produktu zmniejszasz szansę na to, że któryś z klientów wróci do Ciebie z reklamacją. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

@ko_alka 

Tylko, że wszyscy w tym producenci (każdej marki dysków) podają zawsze wartość ogólną, a nie tą która pojawia się w systemie. Oczywiście dla mnie to żaden problem zmienić na te 1,8TB, tylko wtedy nikt nie dotrze do mojej oferty, ponieważ ktoś kto szuka dysku 2TB nigdy nie wpiszę wartości systemowej, a wartość producenta. Dlatego robiąc taki tytuł aukcji automatycznie staje się ona bezużyteczna, ponieważ nikt jej nie znajdzie - chyba rozumiesz o co chodzi? 

PS. Mało tego, jak wpisuję w tytule aukcji 1,8TB to też wyświetla się ten sam komunikat...  Jedynie przechodzi jak wpisuję 1TB, czyli co mam sprzedawać de facto dysk 2TB wpisując, że ma 1TB? To jakaś kpina? Przecież ewidentnie widać, że to jest błąd w kodzie i @Ziolko39 jak najbardziej ma rację, powinnaś zgłosić to jako błąd systemu allegro, ponieważ to nie jest normalne.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Kiepskie tłumaczenie > w takim razie spójrz na to

1. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-hdd-seagate-2tb-3-5-st2000dm001-13076600005

2. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-seagate-7200rpm-2tb-3-5-2000gb-sata-3-13701034389

I na cały listing :

https://allegro.pl/listing?string=dysk%edzie jest fraza 2TB202tb

Wszędzie jest fraza 2TB > tak są oznaczane dyski na całym świecie > więc powoływanie się na > ale konsultowałam tę sprawę z zespołem Allegro Lokalnie i nie jest to żaden błąd, jak sugerujecie, tylko celowe działanie > świadczy o ignorancji tegoż zespołu > właśnie napisanie w tytule 1,8TB, będzie mylące > bo zgodnie z przyjętymi normami sugeruje mniejszą pojemność niż w rzeczywistości

2TB = 1863 GB  1,8TB  = 1695 GB . i to jest wprowadzanie w błąd > co prawda na plus, ale w błąd

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Pięknie wyjaśnione, dosadniej się chyba nie dało. Teraz pytanie, czy zespół allegro coś z tym zrobi, czy zamiecie sprawę pod dywan. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@JaweStudio Oczywiście jak wiele innych pod gruby dywan > żeby przypadkiem nie zawadzić przy chodzeniu😆

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JaweStudio @Ziolko39 Dzięki! Na bieżąco przekazuję Wasze feedbacki. @JaweStudio Czy mogę Cię prosić o potwierdzenie rzeczywistej pojemności dysku? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Koledzy już odpisali na Twoje pytanie, jest to zależne od systemu plików. Mój problem co prawda się jakoś rozwiązał. Usunąłem wszystkie zdjęcia i wrzuciłem ponownie i tym razem przeszło, ale ewidentnie macie coś zagmatwane w tej kwestii. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka Faktyczna pojemność dysku zależy od systemu plików.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  " Tego typu towary (dyski/pendrive) przeważnie nie mają wspomnianej w opisie pojemności..."

Poprawię:  tego typu towary nigdy nie mają deklarowanej pojemności, nieporozumienie polega na przeliczniku bitów na kilobity. 

1 Kb  = 1024 b

1 Mb = 1048 576 b

.......

1 Tb  = 1 099 511 627 776 b

Pozostają jaszcze dodatkowe róznice wynikające z organizacji komórek pamieciowych lub sektorów - cylindrów w dyskach tradycyjnych.  Ale  ludzie którzy się tym zajmuja o tych różnicach doskonale wiedzą i nie ma z tego tytułu nigdy problemów.

Powinniście zatrudniać na Allegro ludzi którzy mają jakąś wiedzę w elektronice a nie całkowitych amatorów - ignorantów. Nie stać was?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@br. to nie jest kwestia naszej wiedzy w zakresie elektroniki. To jest nasze doświadczenie związane z obsługą sporów pomiędzy kupującymi nośniki danych a sprzedającymi. Po pierwsze nie kupują ich wyłącznie ludzie "którzy się tym zajmują" - zaryzykuję, że najczęściej kupują je osoby o zerowej wiedzy na temat elektroniki. A konsekwencje takich nieporozumień ponoszą zarówno sprzedawcy, jak i samo Allegro. Ze względu na potężną skalę takich nieporozumień - zdecydowaliśmy się na mechanizm zabezpieczający.

Na podstawie zrzutu autora (wyliczona wysokość prowizji) wątku wnioskuję, że używany dysk o pojemności 2 TB próbował bez powodzenia wystawić za ~145 zł. Konsultujemy tę sprawę z zespołem Lokalnie - wrócimy do Was z konkretną odpowiedzią, o co dokładnie w tym przypadku chodzi.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Spróbuj usunąć tekst „(2000GB)” z opisu. I albo dysk zewnętrzny, albo pendrive.

A co do pojemności, to w GB będzie to jakieś ~1862,65 GB. Przeliczając zaś w drugą stronę, 2000 GB to ~1,95 TB. Tutaj nie dzieli lub mnoży się przez 1000, a przez 1024. Tak w dużym uproszczeniu.

A tu mała matematyka
2000000000000 B = 1953125000 kB
2000000000000 B = 1907348,63 MB
2000000000000 B = 1862,65 GB
2000000000000 B = 1,81899 TB

Producent, podając pojemność, liczy ją w systemie dziesiętnym. Komputer zaś korzysta z systemu dwójkowego, stąd właśnie różnica w pojemności. 

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Czytaj co pisałem UP. Komunikat znika dopiero jak usuwam fraze 2TB z opisu i tytułu, reszta nie ma związku w tym fraza "2000GB". 

 

A co do reszty, tak masz rację zawsze w systemie będzie trochę mniej, ale to już przecież inna bajka, wiadomo że to nie o to chodzi, bo wszyscy sprzedawcy podają wartości producenta, a nie tyle ile będzie widnieć w systemie. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Spróbuj zamiast "2TB" wpisać "2 TB". Może bot wtedy przepuści.

oznacz moderatorów