anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty oferujące przedłużenie gwarancji - czy to jest na Allegro dozwolone? + miniaturki z napisami?

sara1700
#8 Zapaleniec#

Cześć,

mam pytanie do moderatorów, czy oferty oferujące przedłużenie gwarancji są na Allegro dozwolone?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dodatkowo w ofertach na miniaturkach są napisy, regulamin Allegro tego zabrania.

https://allegro.pl/listing?string=przed%C5%82u%C5%BCenie%20gwarancji

 

sara1700_0-1653037138108.pngsara1700_1-1653037153877.pngsara1700_2-1653037166208.pngsara1700_3-1653037176302.pngsara1700_4-1653037190207.png

 

https://allegro.pl/oferta/przedluzenie-gwarancji-24miesiece-na-silnik-loncin-10703906419?bi_s=ads&bi...

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sara1700 sklepy stacjonarne np. elektryczne oferują przy zakupie sprzętu możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji .

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

nie o to pytam czy oferują czy nie, pytam czy na Allegro dozwolone jest wystawianie ofert, które oferują przedłużenie gwarancji. Kilka razy byłam upominana za to, że w ofercie zamieszczam informację o tym, że zawartością paczki jest karta gwarancyjna, Allegro w upomnieniach informowało mnie o tym, że wszelkie informację dotyczące gwarancji powinny być zamieszczone w sekcji "GWARANCJA" a nie w opisie oferty a tutaj proszę, Gwarancja w tytule, gwarancja w ofercie, miniaturki z napisami co nie spełnia standardu Allegro i łamie regulamin, dlatego pytam moderatorów, czy oferty do jakich link podałam zbiorczo wyżej są dozwolone przez serwis.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Nie rozumiem ludzi, którzy szukają na portalu okazji aby komuś "utrudnić sprzedaż". Czy to zazdrość ? Czy tak za PRL-u "sąsiad ma więcej niz ja >  to uprzejmie, aczkolwiek ze wstrętem doniosę gdzie trzeba"

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

nie twoja sprawa ziomek

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@sara1700 Czy to jest zgodne czy nie z regulaminem allegro to tylko oni mogą ci to sami określić . Zdania użytkowników na temat regulaminu możesz sobie przejrzeć czytając wpisy na ten temat tu na forum -ciekawa lektura .polecam.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@sara1700 Brawo ziomalka. 😘😍😗

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@sara1700 "Allegro w upomnieniach informowało mnie o tym, że wszelkie informację dotyczące gwarancji powinny być zamieszczone w sekcji "GWARANCJA""

Chyba nie rozumiesz, o co chodzi. Informacje na temat gwarancji sprzedawanego produktu umieszczasz w zakładce Gwarancja. W ofertach wymienionych przez ciebie sprzedawana jest usługa przedłużenia gwarancji, więc to jest właśnie opisywane. Opis oferty służy do opisania, co się sprzedaje. Nie do pisania, jaką gwarancję udziela producent czy sprzedawca. 

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

nie można oferować przedłużenia gwarancji

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sara1700 Nie, zgodnie z regulaminem Allegro, karty gwarancyjne można oferować wyłącznie z przedmiotem, którego dotyczy gwarancja.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale oni nie sprzedają kart gwarancyjnych tylko oferują usługę przedłużenia gwarancji dla konkretnego, zresztą sprzedawanego przez nich przedmiotu.

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  napisał(a):

@sara1700 Nie, zgodnie z regulaminem Allegro, karty gwarancyjne można oferować wyłącznie z przedmiotem, którego dotyczy gwarancja.


dzięki za odpowiedź, ale się naklikałam, wszystkie oferty z linka wyżej zgłoszone, zerknij na to bo to jakaś plaga, wszystkie franczyzy Allelombard mają tą samą ofert "PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI 12 MIESIĘCY", macie tego kilkaset ofert na portalu z czego pierwsze 50 ze sprzedażą od kilku do kilkunastu sztuk sprzedanych, skoro wszyscy mają się trzymać regulaminu powinniście zrobić porządek z jednolitą ofertę sieci Allelombard, każdy nick ma inny NIP ze względu na zasadę działania franczyzy, ale każda oferta jest dokładnie taka sama i jest tego kilkaset sztuk

 

https://allegro.pl/listing?string=DODATKOWA%20GWARANCJA%2012%20MIESI%C4%98CY

 

sara1700_0-1653047194530.png

 

sara1700_1-1653047213502.png

 

sara1700_2-1653047230840.png

sara1700_3-1653047243321.pngsara1700_4-1653047253655.png

sara1700_5-1653047276204.png

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Jak za komunizmu > wszyscy mają mieć po równo > a jak ktoś się wychyla przed szereg to schować go pod trawnik.

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

ziomuś zrozum jedno, to są oferty niezgodne z regulaminem Allegro, czego tutaj nie rozumiesz ?

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

moderator Ci odpisał, że nie można sprzedawać KART(!!!!!!!!!!!) GWARANCYJNYCH!!!!! sorry, ale widzę, że nie dociera, stąd duże litery. Ty dalej brniesz i piszesz o zupełnie innym temacie. Otóz rozjaśnię : Karta gwarancyjna TO NIE TO SAMO co przedłużenie gwarancji.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AQUASYSTEMS Nie trudź się. Niektórzy nie rozróżniają pojęć. Ziomalce się nudzi to szuka problemów tam gdzie ich nie ma. Przynajmniej się "naklikała", napisała donos i teraz jest szczęśliwa. Prawie jak po XXX-e 

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

czy możesz mi to potwierdzić, że mogę wystawić ofertę z tytułem "Przedłużenie gwarancji o kolejne 12 miesięcy", w opisie produktu oferuję przedłużenie gwarancji na zakupiony produkt o kolejne 12 miesięcy, z góry dziękuję.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sara1700 przedłużenie gwarancji jest usługą podobną ubezpieczeniu i nie ma związku ze sprzedawanym przedmiotem jak gwarancja producenta . Może być oferowana przy sprzedaży produktu , ale jest dobrowolna dla klienta .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Wszystkie sklepy internetowe sprzedające AGD i RTV oferuja możliwość dokupienia przedłużenia gwarancji (płatne). I jest to całkowicie legalne i zgodne z prawem. 

Tak jak napisał @AQUASYSTEMS tu nikt nie sprzedaje kart gwarancyjnych tylko przedłużenie gwarancji, a to zupełnie inne rzeczy. Proponuję google.pl > tam sprawdzić.

Inni proponują bezpłatny serwis i opiekę pogwarancyjną przez określony czas, za określoną kwotę > to też nie jest karta gwarancyjna.

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

poczekam na odpowiedź moderatora, czy można wystawić w serwisie Allegro ofertę z tytułem "Przedłużenie gwarancji o kolejne 12 miesięcy" z opisem w którym informujemy, że zakup dotyczy przedłużenie gwarancji na zakupiony inny produkt u sprzedawcy.

@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów