anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty sprzedawców z Chin - w opisie informacje o dodatkowych opłatach celnych - pytanie do Allegro

damianos99
#11 Animator#

Witam serdecznie,

na Allegro pojawia się coraz więcej ofert z wysyłką bezpośrednio z Chin, w poniższej ofercie sprzedawca informuje w opisie o tym, że cena zakupu podana w ofercie 409,21zł nie jest ceną ostateczną, kupujący ponosi cło i podatek VAT oraz inne koszty związane z transportem przesyłki.

Mam tutaj pytanie do Allegro, czy tego typu oferty w których cena zakupu 409,21zł nie jest ceną ostateczną i nie jest znana cena ostateczna jest zgodne z regulaminem? Ja kiedyś w swoich ofertach umieszczałem informację w opisie na temat "okresu gwarancji wydłużonego do 36 miesięcy" i byłem za to upominany informacją, że wszelkie informacje dotyczące okresu gwarancji nie mogą być umieszczane w opisie, również zapis w opisie o tym, że zawartością przesyłki jest również "karta gwarancyjna z dołączonym paragonem" spotykał się z upominaniem i informacją, że taki zapis nie może znajdować się w opisie produktu.

Allegro, proszę o informację czy zapis z sprzedawcy w opisie z poniższego linka o tym, że cena zakupu oferowana na Allegro nie jest ceną ostateczną i kupujący ponosi dodatkowy koszt cła, podatku VAT oraz wszelkie inne koszta związane z transportem przesyłki jest poprawny i nie narusza zasad panujących na portalu sprzedażowym Allegro.

https://allegro.pl/oferta/x20-przenosny-domowy-joystick-double-arcade-retro-11984268008

"Uwaga: Kupujący ponosi cło, podatek VAT oraz wszelkie inne koszty związane z transportem przesyłki."

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikt nikogo nie zmusza do zakupów od sprzedawców z Chin .Decydując się na taki zakup i znając przepisy trzeba się liczyć z opłatami w nich zawartymi. Ja osobiście takie oferty omijam szerokim łukiem ,robienie takich zakupów to obecnie proszenie się o kłopoty.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

ale tematem mojego postu nie jest to czy korzystać z takiej oferty tylko wątek dotyczący zapisu w opisie produktu:

"Uwaga: Kupujący ponosi cło, podatek VAT oraz wszelkie inne koszty związane z transportem przesyłki."

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@damianos99 dziękuję za Twoje zgłoszenie. Przekazałam je do weryfikacji i oferta została usunięta. Jednak nie dlatego, że w opisie oferty znalazł się zapis dotyczący cła - informacja o cle i podatku vat może znaleźć się w opisie, ponieważ kupujacy musi mieć świadomość tych kosztów. Natomiast fragment "oraz wszelkie inne koszty związane z transportem przesyłki" był niezdgodny z regulaminem i dlatego oferta została usunięta.  
Jeżeli chodzi o Twoje wcześniejsze sytuacje dotyczące informacji o gwarancji to takie informacje powinny znaleźć się w dedykowanej zakładce, a nie w opisie oferty, dlatego otrzymałeś od nas upomnienie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów