anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty widoczne tylko dla firm

chmielna12
#11 Animator#

Czu istnieje prosty sposób filtrowania swoich własnych ofert żeby wyświetlały się tylko oferty z zaznaczoną opcją tylko dla firm?

 

Przez przypadek wystawiło mi się kilka z taką opcją i nigdzie nie znajduję w moim asortymencie takiego filtra żeby to poprawić.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 Dopytuję odpowiedni zespół czy taka opcja filtrowania jest dostępna. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 Niestety obecnie nie ma takiej opcji filtrowania. Pozostaje sprawdzanie każdej z ofert.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Bezpośrednio na Allegro nie ma takiej opcji, ale w umiarkowanie łatwy sposób da się to zrobić przez API. Poniżej na animowanym gifie przykład i opis.

Postman-3.gif

Korzystam z programu Postman, jeden z popularniejszych do pracy z interfejsami API. Darmowy, ma wersję webową ale nie wiem czemu ten sam kod nie chce na niej działać, trzeba więc pobrać i zainstalować normalną wersję.

1. Po zainstalowaniu przejdź na stronę apps.developer.allegro.pl (na powyższym przykładzie korzystam z serwisu testowego z domeną allegrosandbox.pl bo nie mam aukcji tylko dla firm, więc na potrzeby tego przykładu wystawiłem jedną właśnie na serwisie testowym, ale Ty korzystać będziesz z normalnego serwisu bez końcówki .allegrosandbox.pl)

2. Zarejestruj aplikację wybierając rodzaj aplikacji ten drugi typ (Aplikacja działa w środowisku bez dostępu do przeglądarki lub klawiatury (np. aplikacja konsolowa lub na urządzeniu typu telewizor), zaznacz wymagane uprawnienia (allegro:api:sale:offers:readallegro:api:profile:read)

3. W programie Postman utwórz nowy workspace o dowolnej nazwie, następnie zaimportuj szablon allegro.postman_collection.json (do pobrania tutaj)

4. Uzupełnij dane w zakładce variables - parametry clientId i clientSecret. Parametr environment pomiń, użyłem go tylko na potrzeby serwisu testowego. Pamiętaj żeby zapisać zmiany.

5. Wykonaj pierwszy krok z szablonu, w wyniku tego otrzymasz kod potrzebny do logowania. Kliknij trzymając Ctrl na otrzymany wynik verification_uri_complete. Zostaniesz przeniesiony do strony logowania gdzie musisz udzielić zgody na działanie aplikacji.

6. Po zatwierdzeniu wszystkich informacji dotyczących logowania i wyrażeniu zgody wykonaj krok drugi, w wyniku czego otrzymasz token dostępowy (ważny 12 godzin) do wykonywania operacji przez API. Sprawdź poprawność wykonując krok trzeci - pobieranie informacji o zalogowanym użytkowniku. Jeżeli wszystko poszło poprawnie, zobaczysz m.in. swój login.

7. Wykonaj ostatni krok czwarty, następnie otwórz zakładkę console. Będą tam wyświetlone numery aukcji z zaznaczoną opcja sprzedaży tylko dla firm i tytuły tych aukcji.

oznacz moderatorów