anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ograniczenia dla zwykłych sprzedających

marcin_kr84
#1 Nowicjusz#

Dlaczego Allegro uparło usunąć sprzedających, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Newday5
#11 Animator#

Od niedawna jest nowy zarząd z USA , dyrektor pozostał z wcześniejszej ekipy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcin_kr84 dlatego ,że nie płacicie podatków i jesteście sporą konkurencją dla przedsiębiorcow , którzy są ogromnym źródłem haraczu dla portalu .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

myślę, że to była ostatnia kwestia, o której myślał portal podejmując tą decyzję 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

A prywatni nie są źródłem " haraczu' ? ☹️

A tylko kasa się liczy ? A pasja ? A historia ? A robienie czegoś dla innych ? 

No tak naiwny jestem....😥😥

Gdyby jeszcze Allegro miało problemy z zarabianiem i z klientami ....😏 to MOŻE, MOŻE bym to jeszcze na totalnie upartego, coś tam zrozumiał ....

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@marcin_kr84 Z jednej strony to ograniczenie może być na rękę indywidualnym sprzedawcą by się zbytnio nie rozkokosić ze sprzedażą a później spowiadać się w US i otrzymać srogą pokutę finansową . To nie są jakieś moje dyrdymały ,sam kiedyś sprzedawałem prywatnie i przeszedłem cały proces łącznie z karą końcową.

oznacz moderatorów

filino3
#9 Pomysłodawca#

To jest wylewanie dziecka z kąpielą. Rozumiem to w odniesieniu do towarów nowych z działow takich jak kosmetyki, komputery, motoryzacja, ubrania itp. Ale jaki sens ma to w przypadku przedmiotów kolekcjonerskich kiedy sprzedaje sie swoje zbiory czy ich fragmenty to już zagwozdka totalna. US tez nie wymaga tu rejestracji działalności gospodarczej. Na Allegro lokalne nie ma kilku istotnych mechanizmów do zarządzania sprzedażą, a przede  wszystkim brak ocen

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

W 100 % racja !!

W przypadku porządkowania, wyprzedaży części kolekcji, czy teź zbioru odziedziczonego, warto rozbijać to na drobne, bo są mimo kosztów wystawiania, zdecydowanie większe szanse na sprzedaż za jakąś konkretną kwotę ....a jeśli zmiany wejdą w życie, to doliczanie do każdej sprzedaży za 4-5 zł oprócz wyższej prowizji niż dziś, jeszcze 1 zł spowoduje, że zacznie tracić to totalnie sens ...a stracą też kupujący, szukający braków, nietypowych wydań, wersji itd.

A co do sprzedaży przez prywatne osoby w innych działach, to przecież nawet nowy nietrafiony prezent, kupioną z dwa lata rzecz, rzeczy z porządków szaf, piwnicy itd. można prywatnie sprzedać ....a tych, którzy prywatnie sprzedają duże ilości NOWYCH rzeczy, jest juź dziś chyba dużo mniej, przynajmniej ja to zauważam, jeszcze z 5-7, a zwłaszcza z 10 lat temu bylo takich osób dużo, dużo więcej ...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@filino3 Według US możesz sprzedawać przedmioty kolekcjonerskie bez rejestracji firmy ale jak zaczynają się powtarzać podobne pozycje lub wartość sprzedawanych przedmiotów jest znaczna mogą to zweryfikować jako handel , i tak mnie też kiedyś zweryfikowali i swoje odcierpiałem .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

1. Bo według mnie chce niestety odciąć się od korzeni, historii ...to nie wielkie firmy, to nie sprzedaż przez same Allegro - to najpierw prywatni sprzedawcy, a potem małe, prywatne firmy razem z nimi - budowali przez lata wielką, ogromną dziś potęgę Allegro !! 

A dziś Allegro chce o tym zapomnieć ...tylko ekstremalna nowoczesność się liczy ...😥☹️

Nie będę pisał porównań, choć od wielu miesięcy takie mam ...jak to jest, jak zapomina się o historii, przeszłości ...

Za dużo sentymentu ? Według mnie nie ....

2. Prywatnych sprzedawców i tak jest dziś na Allegro dużo, dużo mniej niż kiedyś ...chciano ich w 2019 roku siłą wyrzucić na Lokalne, ale się z tego wycofano ...więc teraz ktoś wymyślił, że zrobimy to "kulturalnie" - narzucając dodatkowe koszta, które w tragiczny, przerażający sposób dotkną wszystkich, ale głównie osoby sprzedające drobne, swoje prywatne rzeczy, kolekcjonerów, porządkujących zbiory, pasje itd. 

3. Jakimś drobnym argumentem, ale moźe znaczącym, jest coraz większe oferowanie przez Allegro sprzedaży dla firm i ofert TYLKO dla nich !! Kto by jeszcze kilka lat temu o czymś takim pomyślał ? 

Po raz kolejny zastanawia mnie - dlaczego prawie nikt nie wspomina o tragedii dla kupujących ?? Wyższe ceny, coraz mniejszy wybór, albo w ogóle nie można już dziś wielu rzeczy znaleźć ...a jak to wejdzie, to będzie jeszcze gorzej !!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rppf demonizujesz , jak kolekcjoner bedzie potrzebował konkretnego egzemplarza to zapłaci te 1-2zł węcej . Segment sprzedaców prywatnych jest obecnie dla allegro najbardziej kosztownym / POK / , firmowi sprzedawcy zostali już postawieni do pionu , a przenoszenie na nich kosztów wygenerowanych przez Was skutkuje tylko wzrostem cen i co za tym idzie zmniejszeniem konkurencyjności portalu .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Kolekcjonerzy są też różni, dla niektórych rzeczywiście najważniejsze, by uzupełnić braki, czy dokupić ciekawostkę itd. ...takim był np. zwlaszcza kiedyś, mój zmarły dwa lata temu Tata ...

Ale są też i tacy, co kilka miesięcy potrafią "polować" na okazje, szukać jak najtaniej, targować się itd.

I oczywiście wszystko zależy za ile sprzedajemy ...gdy coś za 50 czy 100 zł to ta 1 złotówka i wyższa prowizja mocno zaboli, ale jakoś jeszcze przejdzie, ale przy drobiazgach to będzie tragedia wielka !!

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Drobiazgi to lepiej oddać za darmo niż czekać trzy miesiące aż się sprzeda produkt za 2zł. Co to za handel takim małym g..... 😀 Drobiazgi mają sens kiedy dużo sprzedajemy jak sklepy wtedy kupujący dobiera inne drobiazgi aby dobić do darmowej dostawy. Ale to ma i drugie dno bo bardzo często później występują zwroty i tak kupując gumkę do ścierania za 1zł można mieć darmową przesyłkę kurierską 😀 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

 

 

Oczywiście, trochę racji, że to "żaden" handel, jeśli robi się to zarobkowo (chyba, że akurat handluje się drobnymi rzeczami, a one też są ludziom potrzebne !!).

Natomiast jak ma to związek z pasją, kolekcjonerstwem, zbiorami ? Czy innymi zainteresowaniami - majsterkowaniem, naprawami ? To co w tym dziwnego ? 

Po trzecie - tak już na wyrost ale szczerze i prawdziwie - a dla samej przyjemności wystawiania ? 

Ja zwlaszcza z 15 lat temu, to wręcz uwielbiałem to robić !! Śmieszne ? Jak kogoś śmieszy, to ma do tego prawo ...każdy ma prawo kochać coś innego ....

A co do drobiazgów, że lepiej oddać ....to najlepiej może wyrzucić ? !! I później człowiek szuka - i nie tylko w kwestii zbiorów, kolekcji, ale np. części do naprawy, jakiś elementów, akcesoriów do starszych sprzętów itp. ... i co ...nie ma !! Nie wiem jak Pan, ale ja z 10-15 lat temu mnóstwo takich drobiazgów kupowałem dla siebie, dla osób z rodziny,  właśnie na Allegro !! A dziś ? 😥

Dodam jeszcze moje prywatne podejście - jakiś czas temu wystawiając jakieś dawniejsze drobiazgi, części itp. robiłem to też dla innym, bo byłem świadomy, że moźe akurat ktoś tego szuka, potrzebuje do naprawy itd. Nawet jeśli ostatecznie sprzedawaly się po odliczeniu kosztów po parę- parędziesiąt czasem złotych !

Smart na szczęście nie jest obowiązkowy !! I nie ma takiego czegoś jak darmowa dostawa !! To Allegro ją wmówiło ludziom !! Nie powtarzajmy tego, edukujmy ludzi !! Ja już kilka razy tłumaczyłem choćby osobom z rodziny, ze nie ma darmowych dostaw !! Ktoś musi za to płacić !!

A te zwroty ....to co się czyta teraz na Allegro, to zakrawa o *** ....że też ludziom chce się tak kombinować ? I narażać sprzedawców na koszty ...pakować, zanosić itd. Ja bym się wstydził, owszem zdarza mi się coś zwracać ALE prawie zawsze, to wynika z dużej lub totalnej niezgodności z opisem, wadą itd.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Pozwolę sobie jeszcze napisać, bo poprzedniego wpisu nie mogę juź edytować ...

To racja, źe kolekcjoner zapłaci te 1-2 zł więcej ....tylko, że te wzrosty kosztów, powodują, że ludzie nie chcą tu wystawiać !! I nie będzie u kogo niedługo kupić wielu rzeczy !!

I nie chodzi tylko o kolekcje, ale np. o czym już pisałem nie raz - lubię sam czasem naprawiać, majsterkować, kocham dziś, nauczony doświadczeniem - starsze sprzęty itp. ...ile z 10-15 lat temu można było kupić w tych dziedzinach rzeczy na Allegro, właśnie od prywatnych często osób, czy małych firm ...dziś mało co jest, bo ludzie wolą wyrzucić, a za chwilę nic nie będzie prawie !! 😥 

Naprawdę segment sprzedawców prywatnych tak obciąża Allegro z POK ? Szok ...transakcja jest pomiędzy sprzedającym a kupującym, angażowanie w sprawę Allegro to powinna być ostateczność, a Allegro powinno zwracać po dogłębnym rozpatrzeniu sprawy a nie w ,2 dni !! A przecieź i tak w ostateczności jak zwrócą to obciąża zwrotem sprzedawcę !! Raz jak chory leżałem przez miesiąc w łóżku i nie wysłałem zakupu to oddali kupującemu kasę z moich środków z Allegro Finanse ...więc jakie duże ich koszty, poza obsługą tego ....nie mówiąc o tym, że nawet pandemia COVID-19 nie spowodowała, by wprowadzili wreszcie możliwość wprowadzenia informacji o nagłej chorobie, wypadku itp. i wstrzymania wysyłki, procedur zgłaszania roszczeń itd. Miałem dwa razy takie sytuacje w życiu i zawsze potem, a zwłaszcza teraz po pandemii, sobie myślę ...czy nikt z Allegro, nigdy nagle nie zachorował, nie miał wypadku, tragedii w rodzinie, nagłej śmierci bliskiej osoby ? Widocznie nie, skoro nie mogą takich sytuacji pojąć (to tak na marginesie)

oznacz moderatorów

Ardhanari
#7 Wielbiciel#

Ano, też chciałabym wiedzieć. Te dodatkowe opłaty bym przebolała, ale w momencie, w którym przestaje mi się wystawianie opłacać czasowo to wychodzę na Ten Portal na O 😕 Allegro Lokalnie jest koszmarne i odmawiam korzystania z niego.

Do tej pory wystawiałam na Alle, bo raz, że te aukcje mogły wisieć teoretycznie w nieskończoność (i było sporo rzeczy, które sprzedały się po miesiącu czy pięciu) bez żadnego wysiłku z mojej strony, a dwa, że kontakt z kupującym miałam minimalny - żadnego "proszę mi zarezerwować", "a może przyjadę odebrać", "niech da numer telefonu, bo mam pytanie", "a może tak za połowę ceny bo mnie nie stać" itd itp. Klient kliknął kup teraz i zapłacił? Pakuję i wysyłam od razu. Cała sprawa mi zajmuje może 5 minut.  Bezboleśnie. Szkoda będzie się żegnać, no ale przecież nie będę prosić i nalegać, żebym mogła wystawiać swoje rzeczy akurat tutaj, skoro mnie tu nie chcą 😄

Swoją drogą nie umiem rozgryźć czemu Allegro tak bardzo naśladuje **piiip**a, skoro **piiip** i tak już jest w Polsce. 

oznacz moderatorów

Ardhanari
#7 Wielbiciel#

Nawet Królestwo Bez-osa jest ocenzurowane, no proszę 😄 

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Allegro smart przebił konkurencję. Darmowe wysyłki i banalnie łatwe zwroty przyciągają mnóstwo kupujących 😀 Szkoda że na AL nie ma darmowego smarta na więcej niż 8 przesyłek.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Serio ?

Ok, mam na jednym koncie smarta ...i nie mam się czym chwalić ...raczej wstyd mi, że kiepsko u mnie z kasą ...bo jakby nie było, to dziś już dobrze wiedząc, jak smart obciąża sprzedawców, jak niszczy wiedzę, nie miałbym go i normalnie płaciłbym za przesyłki !!

Smart i darmowe wysyłki ? Mhm ...to ja głupi jestem, bo mi się wydaje, że:

1. Za abonament Smarta trzeba zapłacić. 

2. Sprzedający do każdej wysyłki ze smartem dopłaca i wlicza to w cenę, którą my płacimy, nie raz już szukając czegoś, znajdowałem ofertę bez smarta za np. 34-36 zł i to samo ze smartem za 40-41 zł !! 

3. Resztę kosztów pokrywa "niby" Allegro, oczywiście odbijając sobie to coraz wyższymi prowizjami i innymi opłatami, które w ostateczności choćby w części płaci i tak kupujący !!

Więc gdzie te darmowe wysyłki ? Jaki kurier, jaka poczta itd. działa za darmo ?

A jak jeszcze dodamy, że:

- mając smarta kupujemy czasem celowo coś więcej, dwie sztuki itd. aby z niego skorzystać, bo się opłaci ... niby fajne, ale ? ☹️

- sprzedającym nie wolno podawać ile wynosi ich prowizja, koszty smarta itd. - ludzie nie mają WIEDZY !!

- ludzie zaczynają myśleć, ze poczta, kurierzy pracują za darmo, skoro oni mają "darmo" wysyłki !!

Więc czy naprawdę smart jest taki " cudowny" 😥

Banalnie łatwe zwroty ? Przy drobiazgach ok, ale przy większych/ ciężkich rzeczach i tak trzeba za kasę własną kuriera zamówić do domu, nie każdy może dźwigać lub nie ma kogo poprosić o pomoc !!

 

 

 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Naprawdę nawet najprostsze zapakowanie jest Pani w stanie zrobić w 5 minut ? I rozumiem, że to w domu, garażu itp. a nie w firmie, gdzie pod ręką stoją nowe, różnej wielkości kartony, wypełniacz pocięty, folia, taśmy z automatem itd., wszystko przygotowane ? Bo i wtedy miałbym ja w 5 minut przeogromny problem, ale MOŻE jakąś niewymagającą super zabezpieczenia rzecz, bym zapakował w te 5 minut ..może 😏

Bo jeśli w domu, gdzie choćby trzeba używanego kartonu poszukać, wszystko pociąć, zabezpieczenia, folia itd.to woow 😃

Bo mi w domu zawsze zajmuje to duuuużoooo więcej czasu ...

Ale ja lubię pakować, a przede wszystkim uwielbiam solidnie pakować, bo dużo razy w życiu otrzymałem zakup tak źle lub tragicznie zapakowany, źe to mnie właśnie paradoksalnie nauczyło czasem moźe i przesadnej solidności w tym względzie ...ale mam wtedy pewność, źe na 99,99 % dotrze bez uszczerbku !!

oznacz moderatorów