anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ograniczenia nałożone na konto

MODELCAR_SHOP
#8 Zapaleniec#

Piszę tutaj ,bo nasze próby rozwiązania problemu przez dział obsługi klienta nie dochodzą do skutku ,są zbywane, ignorowane , odpowiedzi, które dostajemy sa tak enigmatyczne, że nie wiadomo jak je interpretować
Ale od początku:
Kilka dni temu dostaliśmy od allegro informację o częściowych ograniczeniach nałożonych na nasze konto allegro MODELCAR_SHOP (, ze względu na:
 tutaj wklejam informacja z allegro:

"dziękuję za wiadomość. Nałożyłem na Państwa konto częściowe ograniczenia funkcjonalności, ponieważ według naszej analizy jest ono powiązane z innym kontem w Allegro, które jest zawieszone: Yanomebel. Nasze dane wskazują, że dostęp do Państwa konta oraz do konta, które wymieniłem, posiadała ta sama osoba lub właściciele działali w porozumieniu. Podstawą do nałożenia sankcji na konto był art. 2.10, 2.12 oraz 8.7 Regulaminu Allegro. 

Decyzja w sprawie dalszej współpracy z Allegro zostanie podjęta po wyjaśnieniu sankcji na Yanomebel. Konieczny jest kontakt z Allegro z poziomu tamtego konta."
 
Od początku próbujemy się dowiedzieć o co chodzi , ale ciągle dostajemy informacje o pkt. regulaminu ,które rzekomo naruszyliśmy.
Muszę tutaj wyjaśnić, że pod tym samym adresem znajduje się kilka firm zajmujących się różnymi działalnościami , niektóre z nich również mają konta na allegro, m.in. wspomniana firma yanomebel, i z nią łączyła nas jeszcze jedna rzecz , kiedy kupowaliśmy tą firmę, która jest właścicielem konta MODELCAR_SHOP ( Lantas Sp. z o.o.) jej prezesem była pewna Pani której przez RODO nazwiska nie mogę tutaj podać, która prawdopodobnie była w tym samym czasie prezesem firmy Yanomebel (czyli właściciela konta Yanomebel) , ale to prawdopodobnie było jeszcze przed powstaniem zadłużenia firmy Yanomebel  w stosunku do allegro, czyli nie powinno mieć wpływu na naszą działalność. Wiemy że mają jakieś zadłużenie bo jeden z waszych pracowników (podpisano Ania z działu bezpieczeństwa transakcji)  napisała nam że to MY !!!! Tak My, mamy sobie tą sprawę załatwić z firmą windykacyjną.
Ponieważ mieliśmy wspólny sekretariat z innymi firmami często korzystaliśmy i nadal korzystamy ze wspólnego komputera i drukarki , myśleliśmy , że wspólne IP komputera może być przyczyną nałożenia ograniczeń , ale w jednej z odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że korzystanie ze wspólnego komputera i IP nie jest zabronione. Reasumując zostały na nas nałożone ograniczenia za długi sąsiadującej z nami firmy w jednym budynku. W tym samym budynku jest jeszcze pare innych firm też nie mających z firmą yanomebel nic wspólnego oprócz adresu.  Co ciekawe w ostatnim mailu od allegro dostaliśmy informacje że "Wszelkie kwestie w sprawie płatności proszę ustalać z firmą windykacyjną". i podane są numery telefonu.  Co ciekawe zadzwoniłem sobie do tej firmy windykacyjnej... Uwaga ! Z chęcią dowiedzenia się o jaką kwotę chodzi bo jak o niewielką to żeby jak najszybciej uruchomić konto sami moglibyśmy to zapłacić. Bo firma o której mowa juz dawno nie istnieje i nie ma jej w tym budynku.  Na co miły Pan z firmy windykacyjnej powiedział że to jakiś absurd i że nie wie dlaczego na nasze konto zostały nałożone ograniczenia. I to pewnie pomyłka i mamy sie kontaktować z allegro. Absurd nie ;D . Co ciekawe po konsultacji z prawnikiem wiem już że pracownik Allegro dopuścił się próby wymuszenia żądając pieniędzy od obcej firmy za długi osobnego bytu prawnego bezpośrednio kierując postronną firmę z sugestią "załatwienia sprawy z firma windykacyjną".  My jeszcze próbujemy pisać do Allegro i normalnie załatwić sprawę polubownie ale wiem że dwie firmy z tego budynku którym też ograniczono konto złożyły doniesienie do prokuratury w sprawie wymuszenia. PS. Nie wiedzieć czemu moje prywatne konto również dzisiaj zostało ograniczone.

To jest tekst który wrzuciłem tutaj we czwartek i skasowałem bo zdecydowałem sie poczekać na odpowiedz pracownika allegro która znów była wymijająca. Ale w międzyczasie pojawiły sie nowe wątki w sprawie . I to jakie.   Na początku myślałem że to po prostu jakaś głupia złośliwość pracownika allegro. Ale teraz myśle że to możliwe jakiś dziwaczny błąd w ich bazie danych. Bo: w piątek rano jedna osoba z naszej firmy doniosła mi że na jego laptopie firmowym, nagle zaczęły sie pojawiać podpowiedzi do zalogowania na allegro od ludzi i kont których w ogóle nie znał. Między innymi do mojego prywatnego ;D Oczywiście jak można sie domyślić te wszystkie konta to okazały się konta firm zbanowanych przez pracownika allegro ;D Wszystko, login i hasło. Po zalogowaniu sie widać historie transakcji i sprzedaży tych firm. Dane ich klientów etc. Zadzwoniłem do jednej z nich i jak można sie było domyślić im zaczeły sie pojawiać podpowiedzi do logowania do nas. Tak, też pierwsze pomyślałem że to jakaś głupia synchronizacja konta google bo przecież w sekretariacie pare razy drukowałem z mojego maila fakture czy etykiety bo np toner sie wyczerpał a drukowac trzeba było juz. Napisałem do google od razu w tej sprawie.  Zabrałem także wszystkie dowody w sensie filmiki z danymi kompa , mac'iem karty itd itp oraz podpowiedziami na serwisie allegro. I wysłałem do zainteresowanych osób. Dzisiaj rano podjechałem do nich i nagrałem sobie podpowiedzi do naszych kont. Jeżeli by to był faktyczny wyciek danych spowodowany błędem oprogramowania to jest to ewidentne naruszenie RODO.  

Jeszcze nie pisałem o tej sprawie kont bezpośrednio do allegro, wole najpierw tu sprawe poruszyć. Wiem że od tej drugiej firmy doniesienie do rodo już poszło. 

Prosiłbym o przywołanie pracowników allegro jeżeli o kims zapomnaiłem.  

@_HolaOla_ @mr_oma @la_nika @nat_not 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MODELCAR_SHOP Na wstępie zaznaczam, że pisząc tutaj, piszesz bezpośrednio do Allegro. Różnicą jest to, że Twoje posty widzą również inni członkowie społeczności. 

Kwestię blokady konta musisz wyjaśnić w korespondencji, stosując się do wytycznych, które podają Ci nasi pracownicy. To jedyna droga. Kont nie blokujemy bez przyczyny. 

Jeśli chodzi o logowania na konta, z którymi nie masz nic wspólnego - opisana sytuacja wydaje się mało prawdopodobna. Jeśli faktycznie miała miejsce, dowodzi tylko, że miałeś również w przeszłości dostęp do innych kont.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MODELCAR_SHOP
#8 Zapaleniec#

Zatem tak.  

Pracownik allegro wysyła nas do firmy windykacyjnej. Poniżej cytat: 

"Jak słusznie Pan zauważył, sprawa jest skierowana do firmy windykacyjnej. Wszelkie kwestie w sprawie płatności proszę ustalać z firmą windykacyjną:"

 

Prosze mi wyjaśnić co pracownik allegro miał na myśli. Ja to rozumiem że mam dogadać sie i zapłacić z firmą windykacyjną. Jestem taki głupek że chciałem to zapłacić. Ale gość (pan Rafał) mnie wyśmiał i powiedział że absolutnie nie może wziąć pieniędzy od podmiotu niezwiązanego. 

 

odnośnie tego: 

"Jeśli chodzi o logowania na konta, z którymi nie masz nic wspólnego - opisana sytuacja wydaje się mało prawdopodobna. Jeśli faktycznie miała miejsce, dowodzi tylko, że miałeś również w przeszłości dostęp do innych kont."

Wydawało by sie nie. A jednak. To lapek który kupiliśmy pracownikowi w listopadzie zeszłego roku. Miał tam tylko swoje konto na allegro i firmowe. Przelogowywał wiec wie. Podpowiedzi pojawiły sie w zeszłym tyg. Pojawiły sie podpowiedzi do danych logowania firm o których istnieniu nie wiedzieliśmy ani ja ani on. Ten lapek nawet nigdy nie połączył sie z siecią która jest w sekretariacie. Synchronizacja google to też nie jest bo obdzwoniłem wszystkich i każdej firmie na google pojawiają sie tylko i wyłącznie ich konta. Tak jak mnie. Problem dotyczy tylko serwisu allegro. Tylko kont zablokowanych. (tylko te widać)  i pojawił sie dokładnie w czasie ten awantury. Jeżeli RODO oraz prokuratura (to na życzenie tej drugiej firmy pokrzywdzonej) będzie chciało/a  przeanalizować naszego lapka pod tym względem. Z przyjemnością go im damy. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jest to trochę śmieszna sprawa, jeżeli "łączą" konta według adresu IP. Allegro nigdy nie będzie wiedzieć kto fizycznie zalogował się na konto.

Trochę przypomniała mi się sytuacja tutaj z forum (musiałbym głęboko, głęboko grzebać...), gdzie pewien użytkownik po zmianie miejsca zamieszkania miał jakieś długi u Allegro, to firma w tej lokalizacji została zablokowana.

U mnie w budynku znajdują się dwie firmy, które korzystają z jednego modemu, jest to po prostu jedna duża podsieć obsługująca dwie firmy i trzy mieszkania - podkreślę, że nikt nie jest ze sobą zawodowo powiązany, ale czasem ktoś może się zalogować na swoim telefonie będąc wciąż połączonym do tej sieci.

I teraz co, jeden z mieszkańców tej podsieci wpadnie w zadłużenie wobec Allegro, to z jego winy zablokują firmy, które nawet nie są z nim powiązane?

Jeżeli przykładowo ja będę mieć zadłużenia wobec Allegro i zaloguję się na czyimś urządzeniu, jego konto też zostanie zablokowane?

Jeżeli firma, w której pracuję, będzie mieć zadłużenia, moje prywatne konto też zostanie zablokowane? (a nie powinno)

Jeżeli firma zmieni lokalizacje i wpadnie w zadłużenia (zostawiając sprzęt), to nowa firma na ich miejscu zostanie z automatu zablokowana mimo braku jakichkolwiek zawodowych powiązań?

🙂 🙂

oznacz moderatorów

Bladziak
#9 Pomysłodawca#

Ciesz się ze allegro mówi Ci jaki punkt regulaminu wobec Ciebie stosują. Wobec mojego syna podjęli decyzje a potem oświadczyli:

Z uwagi na wewnętrzne procedury bezpieczeństwa nie udzielamy informacji na temat szczegółów weryfikacji

i tyle możesz dzwonić pisać i pytać o co chodzi a oni NIE POWIEMY TAJEMNICA

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

MODELCAR_SHOP Niestety, ale masz rację. Nie słucham wymówek, że niemożliwe, że nie bez przyczyny. Bez przyczyny! Wystarczy ten sam adres, nazwisko itp. Tak to działa. Cała moja rodzina ma poblokowane konta i sąsiednia firma dziwnie też. Wszystko przeze mnie, albo i nie. Co ich obchodzą moje relacje z **piiip** 🤐

oznacz moderatorów